Co jeszcze możemy wyczytać z koła barw? Otóż jeśli w swoje koło wpiszesz trójkąt równoboczny, jego wierzchołki wyznaczą 3 kolory, które tworzą zasadę tzw. triady kolorystycznej. W efekcie zyskasz kolejną kombinację kolorów, która może być świetną odpowiedzią na pytanie, jak łączyć kolory ubrań?
Zostają nam jeszcze kolory neutralne, których nie dopatrzysz się na kole barw. To biel, szarość, czerń oraz beż. W modzie nazwiemy je klasycznymi barwami, które stanowią świetną bazę garderoby i stylizacji.
Jeśli obawiasz się modowej wpadki i nie wiesz, jak dobierać kolory ubrań, warto postawić na bazę w postaci neutralnych kolorów. Odważniej możesz poczynać sobie w przypadku dodatków – to ich kolory dodadzą rumieńców całej stylizacji. A musisz wiedzieć, że neutralne kolory świetnie komponują się z większością pozostałych barw.
W myśl tego schematu, typ urody wiosna charakteryzuje się jasną cerą o ciepłym beżowym odcieniu, którą często pokrywają piegi. Włosy pani wiosny najczęściej są jasne, ale mogą też przybierać barwę rudą bądź nawet orzechową. Oczy z kolei są jasno zabarwione, najczęściej niebieskie lub zielone.
Typ urody określany mianem pani lato, charakteryzuje się z kolei chłodną tonacją. Cera kobiety lata jest jasna o nieco szarawym odcieniu, a włosy to najczęściej jasny blond lub jasny brąz. W ten typ urody wpisują się właściwie wszystkie kolory oczu, jednak mają one jasne i mało intensywne zabarwienie.
Natomiast pani jesień ma najczęściej włosy rude, kasztanowe bądź miodowe, oczy piwne, brązowe lub zielone i ciepły odcień cery. Z kolei pani zima charakteryzuje się ciemnymi włosami, jasna cera i najczęściej ciemnym kolorem oczu.