Data modyfikacji:

Typ urody jesień – sprawdź, czy nim jesteś

Rude włosy, zielone oczy i piegi – właśnie tak myślimy o dziewczynach z jesiennym typem urody. Jak się jednak okazuje, nie tylko rudowłose piękności mogą nim być. W dzisiejszym wpisie zdradzamy cechy charakterystyczne poszczególnych podtypów pani jesieni, a także podpowiadamy, w jakich kolorach i połączeniach stylizacyjnych wygląda ona najlepiej. 

Typ urody jesień – ogólne cechy charakterystyczne 

Cera pani jesieni jest najczęściej bardzo jasna, a czasem brzoskwiniowa lub śniada. Wielu kobietom ten typ urody kojarzy się z piegami. To bardzo trafny trop – pani jesień może mieć ich naprawdę wiele i to nie tylko na twarzy, ale i całym ciele.

Oczy jesiennego typu urody najczęściej wpadają w zielenie, szarości, brązy czy piwne barwy. A co z włosami? Przeważnie są rude, kasztanowe lub ciemno-brązowe. Oczywiście bardzo wiele kobiet ma cechy zarówno pani jesieni, jak i innego z typów urody, np. mimo piegów ich kolor włosów może mieć mysi odcień pani lata.

W jesiennym typie urody specjaliści wyróżniają trzy podtypy.
Patrząc na prawdziwą jesień, nie mamy wątpliwości z jakim typem urody mamy do czynienia. Od tego podtypu ciepło bije na kilometr. Cera może być zarówno jasna, jak i wpadająca w brązowy odcień. Zawsze z ciepłym odcieniem, a nie rzadko piegami.

Prawdziwa jesień ma ciepłą barwę oczu. Jeśli nią jesteś, to nawet mimo szarych tęczówek zauważysz u siebie brązowe, piwne plamki. Oprawa oczu ciepłej jesieni wpada z kolei w odcienie rudego, brązu czy złota. A co z kolorem włosów? Jasnobrązowe i rude – to odcienie każdej prawdziwej jesieni. Znana gwiazda, której typ urody można określić mianem ciepłej jesieni to np. Jennifer Lopez. 

Garderoba ciepłej jesieni powinna obfitować w ubrania o kolorze ciepłych beżów, brązów, musztardy, oliwki, butelkowej zieleni, bordo, purpury czy odcienia palonej cegły tzw. terakoty. Latem takie barwy mogą wydać się zbyt przytłaczające, dlatego wtedy ciepła jesień może zdecydować się na kolor łososiowy, morski czy koralowy.

Niestety prawdziwa pani jesień powinna unikać pasteli. To typowo ciepły typ urody, który nie lubi się z chłodnymi barwami wnoszącymi do niej za dużo kontrastu.

Znasz najnowszy trend scarf print? To ubrania w apaszkowy wzór. Jeśli chcesz nieco urozmaicić swoją szafę, to właśnie w takim deseniu twoja uroda będzie wyglądać najlepiej. Dla ciebie będą także ubrania wykonane z zamszu. Kup do swojej garderoby podobną spódniczkę, torebkę, kurtkę lub buty. 
Uroda zgaszonej jesieni sprawia, że dziewczyny o tym typie urody wydają nam się władcze i pewne siebie. Cera przydymionej jesieni będzie jasna – beżowa, a czasem wręcz porcelanowa z chłodną nutą. Widać na niej nie tylko nutę ciepłej barwy, ale również chłód charakterystyczny dla skóry pani lata.

Zaskoczeniem dla wielu kobiet będzie to, że przydymiona jesień może mieć nawet włosy w kolorze ciemnego blondu. Rzadko zdarzają się zgaszone jesienie z rudymi włosami. O wiele częściej ten podtyp jesieni ma brązowe pukle z jaśniejszymi, chłodnymi refleksami.

A co z oczami? Każda barwa dozwolona. Zgaszona jesień może mieć zarówno jasno-niebieskie, jak i piwne tęczówki. Znaną gwiazdą o urodzie przydymionej jesieni jest np. Angelina Jolie. 

Jeśli należysz do kobiet o tym podtypie jesiennej urody, to w swoich stylizacjach postaw na następujące kolory:

  • écru,
  • brzoskwinia,
  • łosoś,
  • brudna, poszarzała zieleń,
  • brudny, ciemny róż,
  • chłodne bordo,
  • złoto,
  • brąz,
  • turkus. 

Makijaż dla przydymionej jesieni powinien być prosty, ale niezwykle efektowny. Ten typ urody nie potrzebuje mocnego podkreślania ust. Pomadka nude będzie idealna zarówno na co dzień, jak i wielkie wyjście.

Jeśli chcesz wykonać makijaż wieczorowy, to podkreśl oko. Wybierz cień w kolorze twoich oczu lub brązowy eyeliner. Oprócz make-up'u i odpowiednich kolorów, w garderobie istotną rolę u zgaszonej jesieni odgrywają dodatki.

Zdecyduj się na złotą biżuterię, ale poprzeplataną kolorowymi akcentami i nie bój się nosić bursztynu. Ten ostatni wydobędzie całe piękno twojej nietypowej urody. Oprócz niego możesz zainwestować w biżuterię z masy perłowej. 
Jeśli jesteś intensywną jesienią, to twoja cera zawsze będzie ciepła, opalona, ze złotą poświatą, brązowa, oliwkowa i nigdy blada. To właśnie po tej ostatniej najłatwiej poznać tę odmianę jesieni. Ten typ urody nie szaleje również z kolorem tęczówki – intensywna jesień zawsze ma zielone lub brązowe oczy.

Oczywiście zdarzają się wariacje, ale nadal w obrębie tych dwóch kolorów, np. piwna tęczówka z zielonymi plamkami. A co z włosami? Ciemne, ale złote blondy i intensywne brązy, które łatwo pomylić nawet z czernią. Znanymi gwiazdy o urodzie intensywnej jesieni, to m.in. Kim Kardashian czy Eva Mendes

Intensywna jesień, komponując swój look, powinna pamiętać, że jej bazowymi kolorami mogą być: mocny brąz, ciepły granat, oberżyna, burgund, ciemny turkus, fiolet, oliwka czy ciemna, butelkowa zieleń.

Nie oznacza to jednak, że głęboka jesień wygląda źle w nieco jaśniejszych barwach. Oczywiście może po nie sięgać, ale powinny one stanowić jedynie uzupełnienie stylizacji, np. w postaci dodatków czy drobnego wzoru.

Jaśniejsze kolory idealne dla intensywnej jesieni to z kolei koralowy róż, łosoś czy brzoskwinia. Uroda intensywnej pani jesieni lubi się również ze sztruksem i zapomnianym nieco moro.