Data publikacji:

Sprytne sposoby na przechowywanie biżuterii. Jak przechowywać biżuterię?

Co zrobić, by nasze pierścionki, naszyjniki czy kolczyki zawsze prezentowały się pięknie? Ich prawidłowe użytkowanie oraz odpowiednia konserwacja to jednak zbyt mało, by zadbać o kondycję złotych oraz srebrnych błyskotek. Niebagatelną rolę odgrywa także sposób przechowywania biżuterii – zarówno w domowym zaciszu, jak i podczas podróży. Czy lepiej ulubione korale trzymać na wieszaku, czy może lepiej schować je do puzderka? Gdzie najlepiej chować nasze skarby, jeśli nie zdobią nadgarstków oraz dekoltu? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym wpisie – podpowiadamy w nim, jak przechowywać biżuterię, by nie traciła na jakości. Zapraszamy do lektury!
jak przechowywać biżuterię

Przechowywanie biżuterii – na co zwrócić uwagę?

Której z nas nie zdarzyło się w pośpiechu zdjąć ulubionej bransoletki? A może uporczywie szukałyśmy jednego z kolczyków, które uprzednio niedbale rzuciłyśmy na komodę? Złe przechowywanie biżuterii może mieć wiele skutków – rozpoczynając od splątanych łańcuszków i kończąc na zgubionych błyskotkach. Odpowiednie zorganizowanie przestrzeni ułatwi nam jednak łatwe chowanie dodatków. Oto podstawowe wskazówki.

Zadbaj o odpowiednie miejsce

Swoje kosztowności możesz przechowywać w sypialni – na komodzie lub toaletce, tak aby bez problemu sięgnąć po ulubione kolczyki podczas komponowania stylizacji. Pamiętaj! Biżuterii nie przechowuj w łazience! Kontakt złota, srebra czy nawet metali z wilgocią sprawi, że szybko ulegną one zniszczeniu.

Zabezpiecz biżuterię przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych

Woda to tylko jeden z czynników, który bardzo negatywnie wpłynie na naszą biżuterię. Równie niebezpiecznie są brud, kurz czy zanieczyszczenia środowiska. Jeśli masz więc ulubione dodatki na specjalne okazje, koniecznie trzymaj je w specjalnie do tego przeznaczonych pudełeczkach czy szkatułkach. Gdy twoja kolekcja złotych i srebrnych dodatków jest pokaźna, śmiało możesz zdecydować się na funkcjonalny organizer na biżuterię do szuflady.

Akcesoria do przechowywania biżuterii dostosuj do swoich dodatków

Jak przechowywać łańcuszki? Gdzie umieścić kolczyki na wkręty, by ich nie zgubić? Takie pytania mogą nurtować miłośniczki efektownych dodatków. Zastanów się, jaki rodzaj biżuterii dominuje w twojej garderobie. W sklepach ze stylowym wyposażeniem wnętrz znajdziesz wieszaki, szkatuły czy organizery. Poniżej przedstawimy najpopularniejsze dodatki ułatwiające przechowywanie kolczyków i nie tylko!

Wieszak na biżuterię

Innym sposobem, jak przechowywać biżuterię, mogą być różnego typu wieszaki. Najczęściej świetnie sprawdzają się w przypadku łańcuszków i bransoletek. Najczęściej spotykanym kształtem wieszaka na biżuterie jest ten przypominający manekin krawcowej – bardzo stylowy i kobiecy. Bez problemu znajdziesz jednak również bardziej oryginalne wieszaki, na przykład przypominające słonia lub kota.

Warto jednak mieć na uwadze fakt, że biżuteria ciemnieje pod wpływem kontaktu z zanieczyszczonym powietrzem. Dlatego jeśli szukasz organizera na biżuterię i chcesz, aby był to wieszak lub stojak, na ekspozytorze tego typu najlepiej jest zawiesić błyskotki wykonane ze sztucznych materiałów.

Jeśli na wieszaku chcesz koniecznie przechowywać biżuterię z metali szlachetnych, wybierz model z ochronną pokrywką, która ograniczy pojawianie się nieestetycznych przebarwień.

Szkatułka na biżuterię

W szkatułce na biżuterię możemy zamknąć takie dodatki, których nie nosimy na co dzień. Bransoletki, kosztowne kolczyki czy pierścionki ochronimy dzięki temu nie tylko przed kurzem, lecz również przed negatywnym wpływem promieni. Zbyt długa ekspozycja srebra na słońce sprawi, że zacznie ono nieestetycznie ciemnieć.

A co z kolei zrobić z dodatkami noszonymi na co dzień? Wtedy warto zainwestować w ceramiczny talerzyk na biżuterię! Dzięki niemu nasza biżuteria wciąż znajdować się będzie w jednym, przypisanym do tego miejscu.

Organizer na biżuterię

Organizer na biżuterię wypełniony miękką, aksamitną wyściółką pozwoli na stabilne przechowywanie biżuterii – również podczas podróży. Tego typu dodatki sprawdzą się również w domowym zaciszu, jeśli chcemy mieć pełną kontrolę nad naszymi błyskotkami. Funkcjonalne przegródki sprawią, że nasze skarby na pewno się nie zgubią!

Jak przechowywać biżuterię? Sposobów jest mnóstwo! Najważniejsze, abyśmy wybrali takie rozwiązanie, które pozwoli cieszyć się nam z kolczyków, łańcuszków czy bransoletek przez długie lata.

Organizer na biżuterię do szuflady

Dobrą opcją na zaprowadzenie porządku wśród twoich błyskotek może być organizer na biżuterię do szuflady. Wkład tego typu dzieli się na małe przegródki i najczęściej ma też wydzielone miejsce na pierścionki. To w zasadzie podobne rozwiązanie, jak wspomniany wcześniej kuferek, tylko wyściełany miękkim materiałem wkład ulokujesz we wnętrzu szuflady.

Gdzie umieścić organizery na biżuterię do szuflady? To dobra opcja na zagospodarowanie toaletki do sypialni czy szafki nocnej. Ciekawym rozwiązaniem są również organizery na zegarki, które można umieścić nawet w szafie na ubrania.

Szkatułka z uchwytem idealna na podróż

Chcesz zabrać ulubione ozdoby w podróż, nie narażając ich na zniszczenie? Szkatułka wyposażona w poręczny uchwyt sprawdzi się w tym celu idealnie. Model wykonany ze sztywnego materiału należycie ochroni ozdoby, a rączka pozwoli ci wygodnie przenosić kuferek z miejsca na miejsce.

Autor: Anna Mlonka