Data publikacji:

Jak przykleić sztuczne rzęsy i jak je zdjąć?

Zastanawiasz się, jak przykleić sztuczne rzęsy? Nie szukaj dłużej. Sprawdź nasz poradnik i zachwycaj pięknym spojrzeniem.

sztuczne rzęsy

Sztuczne rzęsy – jakie przykleić?

Dla wielu kobiet przyklejanie sztucznych rzęs to nie lada wyzwanie. Ale naprawdę warto opanować tę sztukę. Dobrze przyklejone sztuczne rzęsy sprawią, że twoje oczy będą wyglądać na jeszcze większe. Dodatkowo nie musisz się martwić o używanie maskary. Sztuczne rzęsy zapewniają świetny efekt bez konieczności stosowania dodatkowych kosmetyków. To jednak nie wszystko – sztuczne rzęsy pozwolą ci zaoszczędzić sporo pieniędzy. A to dlatego, że są dużo tańsze niż lifting lub przedłużanie rzęs, które wykonują profesjonalne salony kosmetyczne.

Sztuczne rzęsy – jakie wybrać?

Posiadaczki głęboko osadzonych oczu powinny być ostrożne podczas wybierania sztucznych rzęs. Zbyt pełne rzęsy mogą sprawić, że oko będzie wyglądać ciężko. W tym przypadku dobrym wyborem będą sztuczne rzęsy, które są dłuższe i gęstsze pośrodku. Takie rzęsy optycznie otworzą twoje oko. Posiadaczki takich oczu mogą stosować również kępki rzęs – efekt niczym z czerwonego dywanu gwarantowany.

Jak przykleić sztuczne rzęsy – krok po kroku

  1. Bez względu na to, jaki rodzaj rzęs wybierzesz, zacznij od zaznaczenia linii rzęs czarnym kolorem. Możesz do tego wykorzystać cień do powiek, eyeliner lub kredkę. Dzięki temu pasek sztucznych rzęs nie będzie widoczny po aplikacji.
  2. Następnie wyjmij rzęsy z pudełka. Pamiętaj, żeby robić to ostrożnie, tak aby nie uszkodzić włosów. Opuszkiem palca delikatnie dotknij rzęs i pociągnij. Tym sposobem poluzujesz klej i dużo łatwiej wyciągniesz rzęsy z pudełka. W przypadku kępek – użyj do tego pęsety.
  3. Poluzuj pasek rzęs. Aby dobrze dopasować rzęsy do kształtu oka, najpierw musisz nadać im trochę gibkości. W przeciwnym razie końce rzęs mogą się odklejać. Wystarczy, że owiniesz rzęsy wokół palca lub innego okrągłego przedmiotu (może być to pędzel do makijażu bądź długopis) i odczekasz około minutę. Dzięki temu rzęsy będą bardziej giętkie, co ułatwi aplikację.
  4. Kolejnym ważnym krokiem jest dopasowanie rzęs do kształtu oka. By to zrobić, chwyć rzęsy opuszkami palców lub pęsetą i oprzyj pasek na linii rzęs. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy musisz go przyciąć. Sztuczne rzęsy powinny zaczynać się w tym samym miejscu, co twoje naturalne rzęsy. Jeśli będą zbyt blisko wewnętrznego kącika oka, może go podrażniać.
  5. Nałóż klej na pasek sztucznych rzęs. Przed aplikacją odczekaj kilka sekund aż klej wyschnie, dzięki temu będzie się lepiej kleił.
  6. Nie wiesz, jak przykleić sztuczne rzęsy na pasku? Oto odpowiedź. Użyj pęsety, aby umieścić środek paska pośrodku oka. Następnie dopasuj rzęsy do zewnętrznego i wewnętrznego kącika.