Data publikacji:

Jak używać zalotki? Sposób na podkręcone rzęsy

Podkreślone rzęsy to najpiękniejsza ozdoba kobiecego oka. Z pewnością robisz wiele, by jeszcze bardziej je zaakcentować – używasz odżywek, henny czy podkręcających tuszów do rzęs. Każda miłośniczka makijażu powinna mieć w zanadrzu mały, prosty przyrząd, który od dekad niezawodnie pomaga w nadawaniu spojrzeniu głębi – mowa o zalotce. Zobacz, jak używać zalotki, by rzęsy były podkręcone przez cały dzień.

jak używać zalotki

Zalotka – efekt uwodzicielskiego spojrzenia

Chcąc określić moment, w którym kobiety zaczęły podkreślać swoje rzęsy, należałoby cofnąć się do czasów starożytnych. Już wtedy sięgano po substancje barwiące, które akcentowały włoski i dodawały spojrzeniu głębi.

Dziś mało która z nas wyobraża sobie kompletny makijaż bez zaznaczenia rzęs: odpowiednio potraktowane „otwierają” oko, dodają twarzy pogodnego wyrazu i odmładzają spojrzenie. Aby jednak uzyskać oczekiwany efekt, musisz wiedzieć, jak prawidłowo używać zalotki.

Jak używać zalotki?

Bezpiecznym i prostym sposobem na poprawienie wyglądu rzęs pozostaje zalotka. Jak sama nazwa wskazuje, sprawia ona, że spojrzenie staje się bardziej zalotne – a przecież o to chodzi w makijażu oka.

W kilka chwil zalotka daje efekt podkręconych włosków, dzięki czemu oko wydaje się większe, a rzęsy dłuższe. Niejedna z kobiet, które dopiero rozpoczynają przygodę z makijażem zastanawia się, jak używać zalotki.

Pierwsze podejścia do stosowania zalotki mogą być trudne, jednak z każdym kolejnym razem będzie ci łatwiej. Przyłóż zalotkę do oka jej wklęsłą częścią i ostrożnie wsuń rzęsy górnej powieki pomiędzy gumowe osłonki. Następnie, delikatnie ściśnij i… gotowe. Później pozostaje jedynie wytuszować rzęsy twoją ulubioną maskarą.

Jak podkręcić rzęsy zalotką – kilka wskazówek

Z pewnością nieraz widziałaś, jak należy podkręcać rzęsy za pomocą zalotki. Z pozoru prosta czynność wymaga jednak wprawy, a co ważniejsze – ostrożności. Aby podkręcanie rzęs było nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne, pamiętaj o następujących zasadach:

  • Aby uzyskać najlepsze i najtrwalsze efekty stosowania zalotki, ściśnij rzęsy w kilku punktach – u ich nasady, w środkowej części i na samych końcówkach.
  • Jak używać zalotki do rzęs, aby rezultat był jeszcze trwalszy? Przed jej zastosowaniem podgrzej zalotkę za pomocą suszarki do włosów. Wówczas zalotka zadziała na rzęsy jak lokówka.
  • Przed każdym użyciem zalotki do rzęs sprawdzaj, czy nie zsunęły się z niej gumowe osłonki. Ich celem jest zabezpieczenie włosków przed zniszczeniem.
  • Nigdy nie podkręcaj rzęs pomalowanych tuszem – w ten sposób bardzo łatwo je połamać!
  • Pamiętaj, że zalotkę do rzęs należy regularnie czyścić. Zanieczyszczenia w postaci naskórka, sebum i kosmetyków do makijażu mogą przyczyniać się nawet do powstawania infekcji oka. Po każdym użyciu przemyj zalotkę płynem micelarnym – to wystarczy, aby zachować ją w idealnej czystości.

Przeczytaj także: Jak dbać o sztuczne rzęsy? 5 porad

Najlepsza zalotka, czyli jaka?

Jak wybrać najlepszą zalotkę do rzęs? Postawić na tani model za kilka złotych, a może na zalotkę jednej z luksusowych marek? Okazuje się, że nie zawsze najistotniejsza jest cena – efekt będzie zależny od właściwej budowy zalotki. Podczas zakupu zwróć uwagę na poniższe cechy.

  • Materiał wykonania. Jeśli wybierasz klasyczną zalotkę mechaniczną, możesz zdecydować się na model wykonany z nierdzewnej stali.
  • Twoja zalotka powinna posiadać wymienne, gumowe lub silikonowe osłonki. Producenci zalotek często dodają do nich kilka zapasowych sztuk.
  • Zwróć uwagę na wielkość zalotki. Niektóre modele bez problemu obejmą za jednym zamachem wszystkie rzęsy, inne z kolei trzeba stopniowo przesuwać.
  • Znaczenie ma również kształt kleszczy zalotki. Wybieraj te o zaokrąglonej formie, która gwarantuje naturalny efekt. Stanowczo unikaj kwadratowych zalotek!

Elektryczna zalotka do rzęs. Czy warto?

Z pewnością spotkałaś się z zalotkami zasilanymi bateriami. Ciekawą funkcją, jaką oferują, jest automatyczne podgrzewanie – elektryczna zalotka do rzęs działa wtedy jak minilokówka, która podkręca włoski mocniej i skuteczniej. Jeśli zależy ci na silnym i trwałym efekcie wywinięcia rzęs, elektryczna zalotka do rzęs będzie dobrym wyborem.

Czy zalotka niszczy rzęsy?

Boisz się, że zalotka osłabi twoje rzęsy? Bez paniki – jeśli tylko zachowasz ostrożność podczas jej stosowania, nie masz się czego obawiać.

Pamiętaj, że kleszcze zalotki należy ściskać delikatnie, a podczas tej czynności nie możesz wykonywać gwałtownych ruchów głową. Stosując się do tych zasad, zalotki do rzęs śmiało możesz używać nawet codziennie.

Pamiętaj o właściwej pielęgnacji rzęs

Aby rzęsy zawsze wyglądały kusząco, nie wystarczy je jedynie podkręcać najlepszą zalotką i malowaćtuszem. Zainwestuj w dobrą odżywkę, która wspomoże ich wzrost i zagęści je. Dzięki temu włoski będą wyglądały zdrowiej, co przełoży się na doskonały wygląd makijażu oka.

Wiedząc, jak używać zalotki poprawnie, w kilka chwil dodasz swojemu spojrzeniu dziewczęcości i uroku. Jeśli nigdy jej nie używałaś, pamiętaj, że trening czyni mistrza – po kilku zastosowaniach zalotki nabierzesz wprawy.