Data modyfikacji:

Jak dbać o sztuczne rzęsy? 5 porad

Przedłużane rzęsy, choć są sztuczne, wymagają bardzo delikatnego traktowania – zupełnie jak twoje naturalne włoski. Jeśli chcesz cieszyć się nimi jak najdłużej, powinnaś przestrzegać kilku pielęgnacyjnych zasad. Jeśli zastanawiasz się, jak dbać o sztuczne rzęsy, skorzystaj z naszych porad – wtedy na pewno będą zdobiły twoje spojrzenie przez długie tygodnie.
jak dbać o sztuczne rzęsy

Pielęgnacja sztucznych rzęs – dlaczego jest ważna?


Przedłużanie rzęs to popularny zabieg, który posiadaczkom cienkich i rzadkich włosków pozwoli cieszyć się pięknymi „firankami”, znakomicie upiększającymi spojrzenie.

Dzięki sztucznym rzęsom możesz zrezygnować z reszty makijażu oka – one same w sobie stanowią jego najlepszą ozdobę. Jest tylko jeden warunek: muszą być maksymalnie zadbane. Właściwa pielęgnacja sztucznych rzęs pozwoli ci na zachowanie ich ładnego wyglądu, ale też trwałości.

Jak dbać o przedłużane rzęsy? Pamiętaj o tych zasadach

Jak prawidłowo dbać o sztuczne rzęsy? Aby moc cieszyć się nimi jak najdłużej, musisz zmienić kilka codziennych nawyków.

Zasad pielęgnacji przestrzegaj restrykcyjnie przede wszystkim przez pierwsze 2-3 dni po założeniu rzęs – wtedy są one najbardziej narażone na uszkodzenia.


Nie pocieraj rzęs

Po przebudzeniu masz zwyczaj pocierania swoich oczu? Na czas noszenia sztucznych rzęs musisz o tym zapomnieć. Każde tarcie, ciągnięcie, a nawet zbyt częste dotykanie rzęs skraca ich trwałość, a także przyczynia się do zmiany ich kształtu.

Unikaj gorących temperatur

Jak pielęgnować sztuczne rzęsy? Unikaj sauny, bardzo gorących kąpieli, solarium – zwłaszcza przez pierwsze 48 h po ich aplikacji. Ciepło zmienia strukturę kleju do rzęs, przez co mogą zacząć wypadać szybciej.

Myj je bardzo delikatnie

Rzęsy sztuczne, tak jak naturalne, trzeba dokładnie czyścić każdego dnia. Nawet, jeśli podczas ich noszenia rezygnujesz z wykonywania makijażu oczu, musisz pamiętać o odpowiedniej higienie.

Najlepiej sprawdzi się w tej roli… płyn do higieny intymnej. To kosmetyk delikatny tak dla struktury sztucznych rzęs, jak i dla twoich oczu.

Jak prawidłowo dbać o sztuczne rzęsy myjąc je każdego dnia? Odrobinę płynu zmieszanego z wodą spień w dłoniach, po czym bardzo delikatnie umyj rzęsy palcem wskazującym i kciukiem. Następnie spłucz rzęsy letnią wodą.

Uważaj, jak śpisz

Dla przedłużanych rzęs najbezpieczniejszą pozycją w trakcie snu będzie ta „na wznak”. Staraj się nie kłaść twarzy na poduszce, jeśli chcesz uniknąć odkształceń na włoskach.

Ostrożnie z makijażem

Rzęsy przedłużane „nie lubią się” z wieloma kosmetykami kolorowymi. Na czas ich noszenia definitywnie zrezygnuj z tuszu – w końcu nie będzie ci on potrzebny.

Cienie, kredki i eyelinery stosuj bardzo ostrożnie. Gdy przyjdzie czas na demakijaż, zmyj make-up używając patyczków kosmetycznych i płynu micelarnego.

Jak dbać o sztuczne rzęsy na pasku?

Jeśli nie chcesz przedłużać rzęs na dłuższy czas, pomyśl o kupnie rzęs na pasku, które możesz zakładać i zdejmować w dowolnych momentach.

Pamiętaj jednak, że i one wymagają odpowiedniej pielęgnacji – po każdym zdjęciu trzeba je dokładnie oczyścić z kleju, a następnie przetrzeć płynem micelarnym. Rzęsy na pasku przechowuj w suchym i ciemnym miejscu.

Zadbane przedłużone rzęsy sprawią, że twoje spojrzenie nabierze charakteru, a ty będziesz mogła zaoszczędzić odrobinę czasu na codziennym makijażu. Pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji sztucznych rzęs – dzięki niej zostaną z tobą na długo!