Data publikacji:

Jak usunąć zapach benzyny z ubrania?

Co neutralizuje zapach ropy? Jak usunąć zapach benzyny z ubrania? Jak pozbyć się zapachu ropy z tapicerki? Różami nie pachnie, powoduje ból głowy, długo się utrzymuje na tkaninach. Dziś podpowiadamy, jak usunąć zapach oleju napędowego z ubrań oraz auta, bo wiemy, że nawet kilka kropel paliwa czyni materiał niezdatnym do użytku, dla tych, co miłośnikami zapachu ropy nie są.
Jak usunąć zapach benzyny z ubrania?
Silny zapach benzyny pozostaje długo na odzieży nawet po intensywnym praniu
Niektóre substancje są niesamowicie odporne na pranie w standardowych proszkach do prania. Benzyna i olej silnikowy dają tłuste plamy o nieprzyjemnym zapachu, trudne do usunięcia. Jedna, kilka lub wiele plam to jednak nie problem, gdy znasz odpowiedź na pytanie: jak usunąć zapach benzyny z ubrania?

Drażni cię zapach benzyny na ubraniach? Neutralizatory zapachów przychodzą z odsieczą!

Tankując samodzielnie pojazd, możesz przypadkiem rozlać benzynę, na przykład na buty, spodnie czy płaszcz. Jeśli zaś jesteś pracownikiem stacji benzynowej, ubranym w służbowy strój, to bieliznę masz swoją. Jak pozbyć się zapachu ropy z tkanin?
Wykorzystaj neutralizatory zapachów. Pochłaniacz zapachów w płynie bezbłędnie sprawdzi się do prania ubrań zabrudzonych benzyną lub noszącym nieprzyjemną woń paliwa. Dodaj niewielką ilość płynu do prania w pralce. Jeśli pierzesz odzież ręcznie, to wlej ONA do wody. Neutralizator ONA to odpowiedź na pytanie, jak pozbyć się zapachu benzyny z ubrania szybko i skutecznie.
Neutralizator zapachu ropy w sprayu
Miej zawsze na wyposażeniu auta i przydomowego garażu neutralizator zapachu ropy w sprayu. On rozprawi się z brzydkim zapachem benzyny w jednej chwili, a ty komfortowo ruszysz w dalszą podróż.

Jak wywabić zapach ropy z ubrań? Poradnik krok po kroku

Jeśli zastanawiasz się, jak usunąć zapach paliwa z ubrania, to postępuj według naszych wskazówek, a gwarantujemy ci pozytywne rozwiązanie problemu:
 • Załóż rękawice ochronne.
 • Namocz plamę i posyp ją grubą warstwą mielonej kawy.
 • Po godzinie wytrzep ubranie z kawy.
 • Załaduj pralkę. Do proszku do prania dodaj 50 ml amoniaku.
 • Upierz w wysokiej temperaturze, dobrze wypłucz i wysusz najlepiej na świeżym powietrzu.
 • UWAGA! Nie używaj wybielacza chlorowego podczas namaczania w amoniaku lub procesu prania, ponieważ mogą się tworzyć opary niebezpieczne dla zdrowia i życia. Proces czyszczenia wykonuj w wentylowanym pomieszczeniu, z dala od dzieci i osób chorych na astmę i inne choroby układu oddechowego.

  Jak wyczyścić ropę z tapicerki?

  Uciążliwy zapach ropy w aucie to nic przyjemnego. Nawet jeśli jesteś fanem motoryzacji. Szkodzi zdrowiu. Może powodować mdłości i bóle głowy. Wiesz już, jak usunąć zapach benzyny z ubrania. Teraz pora na kolejną zagwozdkę: czym wywabić zapach ropy – zapach ropy w samochodzie, który stał się niemiłym towarzyszem podróży.
  Z pomocą przyjdą neutralizatory zapachów. Ale użyj ich dopiero po upraniu zabrudzonych elementów. Skuteczne jest pranie ekstrakcyjne. Walcz z przyczynami, bo tłamszenie skutków nie przynosi nigdy zadowalających efektów.

  Jak zlikwidować zapach ropy w samochodzie?

  Części, które możesz wyprać – wybierz tak jak ubrania przesiąknięte ropą. Wskazówki w tym artykule nieco wyżej (tam, gdzie mówimy, jak usunąć zapach benzyny z ubrania). Możesz też skorzystać z dobrego odkurzacza piorącego.
  Wiesz już, jak zneutralizować zapach ropy. Te same wskazówki dotyczą zagadnienia, jak usunąć zapach oleju napędowego. Nasze porady dają odpowiedź na pytanie: jak zlikwidować zapach ropy z ubrania.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Ewa Doniec
  Ewa Doniec

  Podróże z plecakiem, kolarstwo szosowe, góry wysokie. Pilot wycieczek, absolwentka ekonomii oraz turystyki i rekreacji.