Data publikacji:

Jak zawiązać turban na głowie?

Lato to idealny czas na wzbogacenie codziennych stylizacji! Słoneczna aura zdecydowanie sprzyja modowym eksperymentom, pozwala łączyć odważne kolory czy sięgać po – z pozoru szalone – rozwiązania. Wystarczy wybrać spośród kilku dodatków, dzięki którym ożywimy swoje looki. Gdy z nieba leje się żar, warto postawić na gustowne akcesoria pełniące jednocześnie funkcje ochronne. Kolekcję słomkowych kapeluszy czy sportowych czapek urozmaićmy niebanalnym... turbanem! Co trzeba wiedzieć o tej ozdobie? Jak zawiązać turban na głowie? Kiedy po niego sięgać? Wyjaśniamy to w poniższym artykule!

Polecamy: Jak nosić apaszkę?

jak zawiązać turban

Jak wiązać turban, by wyglądać stylowo?

Nim odpowiemy na pytanie, jak zawiązać turban, przyjrzyjmy się najpierw genezie tego niebanalnego akcesorium! Turban – tak chętnie lansowany dziś przez modelki, fashionistki i kobiety, które po prostu uwielbiają brylować na salonach – uznawany był kiedyś wyłącznie za męskie akcesorium pozwalające na schowanie włosów. Na europejskie wybiegi przybył aż z Półwyspu Arabskiego i cieszy się wciąż niegasnącym zainteresowaniem, choć nie jest wcale dodatkiem najłatwiejszym w wystylizowaniu.

Zastanawiasz się, jak wiązać turban, by nie popełnić modowego faux pas? Przede wszystkim zacznij od wyboru dobrej jakościowo chusty. Jedwab będzie zdecydowanie najlepszym materiałem, dzięki któremu na pewno nie odgnieciesz też swoich włosów! Co więcej – ta przewiewna tkanina pozwoli oddychać skórze głowy, jednocześnie chroniąc ją przed promieniami słońca.

Pamiętaj też, że turban jest akcesorium szczególnego rodzaju. Większość dodatków dopasowywanych do stylizacji jedynie ją domyka i tworzy subtelną korespondencję z resztą elementów stroju. Zapewne domyślasz się, że finezyjna chusta na głowie tworzy zgoła inny efekt – nie umknie on niczyjej uwadze! Tak odważne akcesorium może być strzałem w dziesiątkę, ale źle wkomponowane przyniesie więcej szkód niż pożytku!

Zastanów się, jaki charakter ma twoja stylizacja. Turban świetnie będzie korespondować z lookami etnicznymi czy safari. Kropką nad „i” stanie się także wtedy, gdy założysz go do damskiego, eleganckiego garnituru! Pamiętaj, by wielobarwne chusty zakładać do gładkich ubrań. Czarny czy czekoladowy turban idealnie podkreśli wzorzyste sukienki. Przejdźmy teraz do meritum i przedstawmy praktyczne porady, jak zawiązać turban na głowie.

Turban damski – jak wiązać go krok po kroku?

Pytanie, jak zawiązać turban z chusty, może budzić niepokój u każdej pani, która rozpoczyna swoją modową przygodę z tym niebanalnym akcesorium. Poniżej prezentujemy więc wskazówki!

  1. Zacznij od przygotowania kwadratowej chusty! Złóż ją po przekątnej tak, by utworzyła trójkąt.
  2. Tak złożoną chustę załóż na głowę – podstawa trójkąta powinna znaleźć na politycy, dwa rogi trójkąta muszą zwisać po bokach głowy (z przodu), a jego czubek nad czołem.
  3. Teraz złap za dwa boczne rogi chusty, naciągnij je i skrzyżuj ze sobą na czole.
  4. Nie puszczaj rogów – skręć je ponownie, oraz poprowadź na tył głowy. Tam zawiąż je na mocny supeł i schowaj pod turban.
  5. To samo zrób z czubkiem trójkąta, który zwisa nad czołem. Schowaj go wewnątrz chusty i już!

Pamiętaj, że możesz kupić także gotowe turbany. Założysz je w prosty sposób na głowę i nie będziesz musiała martwić się ich wiązaniem. Warto podpowiedzieć również, co zrobić z włosami, by w tym oryginalnym akcesorium zawsze prezentować się szykownie! Część pań – zwłaszcza w upalne dni – decyduje się schować wszystkie kosmyki wewnątrz chusty. Bardzo efektownie wyglądają również kosmyki finezyjnie wystające spod turbanu. Jak wiązać tę ozdobę oraz z czym ją nosić – lektura naszego artykułu rozwiewa wątpliwości.

Autorka: Anna Mlonka