Data publikacji:

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka i obrączki?

Planujesz kupno pierścionka? A może poszukujesz idealnej pary obrączek ślubnych? Poza wyglądem pierścionka ważny jest również odpowiednio dobrany rozmiar. Zobacz, jak zmierzyć rozmiar pierścionka, aby mieć pewność, że będzie pasował jak ulał.

jak zmierzyć rozmiar pierścionka

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Niezależnie od okazji, z jakiej są wręczane, pierścionki należą do najbardziej problematycznej biżuterii. Dlaczego? Powód jest prosty – to jedyna błyskotka, która wymaga tak precyzyjnego wyboru rozmiaru. Nietrafiony z pewnością odbierze magię niespodziance – zbyt duży lub zbyt mały pierścionek trzeba będzie wymienić. Sprawdź, jak dobrać rozmiar pierścionka.

Wiele osób zastanawiających się, jak dobrać rozmiar pierścionka, pierwsze kroki kieruje do jubilera, który dysponuje fachowym sprzętem mierniczym. Mamy jednak dobre wieści: rozmiar pierścionka możesz sprawdzić samodzielnie, stosując domowe sposoby.

Dzięki temu zaoszczędzisz cenny czas, a także zwiększysz szanse na powodzenie niespodzianki. Wiedząc, jak sprawdzić rozmiar pierścionka czy obrączki, będziesz mógł zamówić je przez Internet – szybko, wygodnie i taniej.

Jaki rozmiar pierścionka? Tabela rozmiarów pierścionków

Szukasz pierścionka dla siebie? A może stoisz przed zadaniem doboru pierścionka zaręczynowego lub ślubnych obrączek? Niezależnie, jaki pierścionek chcesz kupić, metody doboru rozmiaru będą takie same.

Celem jest ustalenie średnicy pierścionka i wybór odpowiedniego rozmiaru pierścionka z tabeli. Zamawiając biżuterię u większości producentów, będziesz mógł sugerować się poniższymi rozmiarami.

Obwód palca (mm) Rozmiar pierścionka
46 6
47 7
48 8
49 9
50 10
51 11
52 12
53 13
54 14
55 15
56 16
57 17
58 18
59 19
60 20
61 21
62 22
63 23
64 24
65 25
66 26
67 27
68 28
69 29
70 30

Jak sprawdzić rozmiar pierścionka? 2 proste metody!

No dobrze, ale jak zmierzyć rozmiar pierścionka lub obrączki, aby na sto procent dokonać dobrego wyboru? Wypróbuj poniższe sposoby – dzięki nim na pewno odpowiednio dobierzesz biżuterię.

Jak zmierzyć pierścionek: sposób z cienkim paskiem papieru

  • Wytnij z papieru cienki pasek o szerokości zbliżonej do pierścionka, który cię interesuje.
  • Na pasku zaznacz linię, która będzie początkowym punktem pomiaru.
  • Owiń pasek wokół palca tak, aby swobodnie do niego przylegał. Pasek nie może zbytnio obciskać palca – w przeciwnym wypadku dobrany pierścionek może nie przejść przez kostkę!
  • Zaznacz na pasku drugą kreskę w miejscu, w którym pasek zrównuje się z pierwszym punktem pomiaru.
  • Po rozwinięciu paska zmierz odległość między pierwszą a drugą kreską. To obwód palca, do którego trzeba dobrać rozmiar.

Jak dobrać rozmiar pierścionka? Sprawdź inny pierścionek

Jak zmierzyć pierścionek i dobrać nowy, dokładnie w tym samym rozmiarze? Wystarczy, że zmierzysz jego wewnętrzną średnicę i porównasz z tabelą rozmiarów. Jeśli pierścionek ma nieregularny kształt i trudno zmierzyć go linijką, odciśnij go np. w plastelinie, a następnie ustal średnicę powstałego śladu.

Rozmiar pierścionka: jak sprawdzić go dyskretnie?

Sytuacja staje się odrobinę trudniejsza, jeśli pierścionek ma być niespodzianką dla bliskiej ci osoby. Problem ten znają przede wszystkim panowie planujący kupno idealnego pierścionka zaręczynowego. Jak zmierzyć rozmiar pierścionka tak, by ukochana niczego się nie domyśliła? Skorzystaj z którejś z metod.

  1. Wcześniej wspomnianą metodę z paskiem papieru zastosuj, gdy obdarowywana osoba śpi.
  2. Zdobądź jeden z jej pierścionków, a następnie zmierz jego wewnętrzną średnicę.
  3. Podpytaj godne zaufania osoby – mama lub koleżanki kobiety mogą wiedzieć, jaki rozmiar pierścionka nosi, lub pomóc ci w „śledztwie”.

Proste sposoby na to, jak dobrać rozmiar pierścionka pomogą ci w przygotowaniu idealnej niespodzianki.