Data publikacji:

Jak zrobić fale prostownicą? Sprawdzone sposoby


Istnieje wiele sposobów, aby zrobić fale na włosach. Wcale nie trzeba sięgać po niewygodne wałki, wystarczy bowiem coś, co większość kobiet posiada w sąsiedztwie suszarki. Prostownica, bo o niej mowa, może w prosty i wygodny sposób wyczarować na głowie piękne fale podkreślające kobiecość ich posiadaczki. Wystarczy tylko wiedzieć, jak jej użyć, by zamiast prostować, skręcić włosy. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak zrobić fale prostownicą.
kobieta

Jak zrobić fale na prostownicy? Przygotowanie i wskazówki


Niezależnie od wyboru sposobu pofalowania włosów prostownicą, należy się najpierw odpowiednio przygotować. Mowa tu przede wszystkim o zabezpieczeniu czupryny przed działaniem wysokiej temperatury. Kilka minut przez zabiegiem falowania, włosy warto spryskać sprayem termoochronnym – szczególnie ich końcówki. Zabezpieczy to je przed nadmiernym wysuszeniem i spaleniem, dzięki czemu po użyciu prostownicy nie powinny się tak bardzo kruszyć.
Jeśli dopiero co umyłyśmy włosy, wysuszmy je suszarką lub dajmy im wyschnąć samodzielnie. Użycie prostownicy na mokre włosy nieodwracalnie je zniszczy. Najważniejszym sprzętem do robienia fal prostownicą jest oczywiście prostownica. Najlepsza będzie ta z ceramicznymi płytkami i możliwością ręcznego ustawiania temperatury. Dobrze by było, gdyby jej krawędzie były lekko zaokrąglone, wtedy łatwiej się będzie nią operować podczas falowania włosów.
Do przygotowania fal na prostownicy warto przygotować także spinki lub klamry, które pozwolą nam przytrzymać włosy. Przyda się też lekki lakier do utrwalenia efektów.
O czym jeszcze warto pamiętać przy tym, jak zrobić fale na włosach? Nie można za długo trzymać i kilkukrotnie wracać do tych samych pasm włosów, ponieważ w taki sposób osłabiamy strukturę włosa i trwale go uszkadzamy.

Jak zrobić fale na włosach prostownicą? Sprawdzone sposoby


Najpopularniejszy sposób na fale z prostownicy to włożenie pasma włosów do prostownicy, w taki sam sposób, jakbyśmy chciały prostować włosy. Zasadnicza różnica polega na zakręceniu raz pasma wokół prostownicy i dopiero wtedy przeciągnięciu urządzenia do końcówek. W ten sposób stworzy się idealny skręt, który wystarczy lekko roztrzepać palcami, by uzyskać subtelny i naturalny efekt. Fryzurę warto zabezpieczyć lakierem do włosów.

Natomiast jednym z prostszych sposobów na to, jak zrobić fale na włosach, jest „prostowanie warkoczy”. To dobra metoda nawet dla osób niemających wprawy w falowaniu czupryny prostownicą.

Po wstępnym przygotowaniu i zabezpieczeniu włosów, wydzielamy poszczególne pasma. Możemy zwijać je na dwa sposoby: pierwszy zakłada skręcenie dwóch pasm wokół siebie, drugi to plecenie luźnych warkoczy. Tak przygotowane pasmo przeciągamy powoli po całej długości prostownicą. Po zakręceniu jednego pasma przechodzimy do kolejnego, aż pofalujemy wszystkie włosy.

Fale powstałe po skręceniu dwóch pasm wokół siebie będą grubsze. Natomiast fale, które wyjdą z warkoczy będą drobniejsze - przy bardzo drobnych i zwartych warkoczach mogą powstać delikatnie karbowane włosy.

Jak zrobić fale na krótkich włosach prostownicą?


O ile przygotowanie fal na włosach długich nie wymaga specjalnego opisywania, tak odpowiedź na pytanie, jak zrobić fale bądź loki prostownicą na krótkich włosach, jest już trudniejsze.

Zaczynamy od wydzielenia pasma włosów i prostopadłego ujęcia ich prostownicą. Następnie lekko zawijamy włosy na urządzeniu (tak jak byśmy chciały zarzucić je na drugą stronę), skręcamy prostownicę i przeciągamy ją do samego dołu. Warto łapać pasmo włosów nie od samej skóry głowy, tylko zostawić 5-6 cm od skóry głowy.

Prościej będzie odpowiedzieć na pytanie, jak zrobić fale na włosach lokówką. Wystarczy bowiem dobra ceramiczna lokówka z możliwością regulacji temperatury, a także większą średnicą. Nie nakręcamy na nią włosów od nasady, również końcówki zostawiamy bez zawijania, dzięki czemu faktycznie zrobimy fale, a nie loki. Takie rozwiązanie optycznie powiększy również objętość krótkich włosów.
Autor: Agnieszka Ragus