Data modyfikacji:

Jaką oprawę muzyczną na wesele wybrać? Dj czy zespół muzyczny?

Wybór odpowiedniej oprawy muzycznej na najbardziej wyjątkowy dzień w życiu to nie lada zadanie. Możliwości jest przecież stosunkowo całkiem dużo. Dj, zespół, wodzirej – a może wszystko w jednym? Jest nad czym się zastanawiać, bowiem dobra muzyka będzie podstawą udanego wesela. Warto więc przed podjęciem decyzji wziąć pod uwagę wszystkie za i przeciw. Przede wszystkim warto sprawdzać recenzje. Na szczęście w dobie Internetu i przeróżnych tematycznych grup nie jest to zadanie szczególnie trudne. Jakie są zatem plusy i minusy każdej z opcji?

oprawa muzyczna na wesele

Dj za konsoletą

Wybór dj-a na wesele to w ostatnim czasie jedna najczęściej wybieranych opcji. Dobry dj na wesele doskonale wie, jak skomponować swoją playlistę. Weźmie on pod uwagę gusta zarówno Pary Młodej jak i jej gości. Dj musi być przygotowany, na każdą ewentualność, a to że może mieć przygotowanych kilka płyt z zestawieniami utworów zdecydowanie wpływa na jego korzyść.

Dobry Dj to również swego rodzaju wodzirej. Niestraszne są mu więc różnego rodzaju dedykacje, czy też wprowadzanie gości w poszczególne etapy wesela. Musi więc to być osoba otwarta, która bardzo dobrze wyczuwa panujące na sali weselnej nastroje.

Jak znaleźć takiego artystę? Przede wszystkim warto zapytać o radę znajomych i najbliższych. Jest wysoce prawdopodobne, że ktoś z nich urządzał niedawno wesele i korzystał z tej opcji lub po prostu uczestniczył w wydarzeniu z udziałem Dj.

Niezastąpione może się okazać również przeglądanie forów w Internecie. także miejscowe forum w Internecie, czy chociażby grup w popularnych mediach społecznościowych. To najlepszy sposób na zebranie w szybki sposób sporej liczby recenzji. Dj-em może stać się także znajomy, czy krewny, jednak zdecydowanie nie gwarantuje to sukcesu zabawy. Szczególnie, jeżeli nie ma doświadczenia w prowadzeniu tego rodzaju uroczystości.

dj na weselu

Zespół muzyczny

Zespół muzyczny to nieodzowny element sporej części wesel organizowanych w naszym kraju. To właśnie bez niego goście, zwłaszcza ze starszego pokolenia nie wyobrażają sobie takiego wydarzenia. Problem z wyborem odpowiedniego zespołu zazwyczaj sprowadza się do jakości wykonania znanych utworów. Kapele bowiem bardzo rzadko stawiają na własne utwory. Zdecydowanie częściej wykonują te znane z radia, tyle tylko, że w swojej aranżacji.

To właśnie ona jest dla wielu odbiorców problemem, który nie istnieje w przypadku Dj puszczającego oryginalne kawałki, którego znaleźć można np. na wedding. Właśnie dlatego organizatorzy wesela powinni najpierw spotkać się z kilkoma zespołami i poprosić o przedstawienie próbki ich możliwości. Może to być wykonanie na żywo lub przedstawienie nagrania z innej uroczystości. Po takim materiale można już wstępnie ocenić, czy wykonanie przypadnie do gustu zgromadzonym gościom jak i samej Parze Młodej.

zespół muzyczny na weselu

Zespół muzyczny w powiększonym składzie

Orkiestra to opcja bez wątpienia piękna, wzniosła i niezapomniana, ale też i bardzo kosztowna. Czy aby na pewno potrzebna? Zależy to przede wszystkim od wielkości i charakteru wesela, sali, stylizacji jak i przede wszystkim gości. Nie każdemu taka zabawa przypadnie do gustu, a miejsca na całą orkiestrę może na wielu salach zabraknąć.

Zagwarantowanie dobrej zabawy w tym wyjątkowym dniu sobie i swoim najbliższym to nie lada wyzwanie. Właśnie dlatego tak ważnym jest, by dobrze przemyśleć wszystkie dostępne opcje.

Tekst: Artykuł partnera