Kobaltowa sukienka dla każdej kobiety? Czyli: kiedy uważać z kobaltem?
Są pewne warunki, w których kobalt nie wygląda zbyt korzystnie. To sytuacja, gdy masz cerę z problemami i skłonnościami do rumieńców czy popękanych naczynek. Wtedy unikaj sukienek kobaltowych, możesz jednak nadal wybierać doły w tych kolorach – spódnice, spodnie, a także buty. Pamiętaj, że wszelkie ozdoby noszone blisko twarzy – kolczyki, opaski do włosów, naszyjniki w kobaltowym odcieniu mogą sprawić, że twoje zaczerwienienia staną się bardziej widoczne.
Z głębokim odcieniem niebieskiego należy też uważać, jeżeli masz bardzo delikatną urodę – jasną cerę i włosy. Jeśli twój typ urody to wiosna i jesień, powinnaś najpierw sprawdzić, jak wyglądasz i czujesz się w kobalcie. Jeśli kobaltowej sukience czujesz się jak w kreacji babci, to zapewne kolor ten jest dla ciebie zbyt mocny. Nie znaczy to jednak, że naturalne blondynki powinny trzymać się od kobaltu z daleka. Może nie będzie to dla nich strzał w dziesiątkę, ale z pewnością intensywny niebieski ładnie będzie wyglądał, jeśli twoja jasna zazwyczaj cera będzie opalona.
Z czym łączyć kolor kobaltowy?
Jest wiele interesujących połączeń kolorystycznych, które można stworzyć z kobaltem.
Kolor ten bardzo dobrze wygląda w towarzystwie ciemnego różu, a także z malinowym odcieniem. Sprawdzi się też w połączeniu z klasycznym piaskowym (na kobaltową sukienkę załóż klasyczny płaszcz w odcieniu kamelowym, dobierz jasne, beżowe szpilki lub kozaki), z czarnym (ciemny żakiet do sukienki w odcieniu głębokiego niebieskiego to zawsze bardzo elegancki duet) oraz z turkusowym (niebieski o kilka tonów jaśniejszy sprawi, że odcień będzie wyglądał lżej, dlatego do kobaltowej sukienki załóż turkusowe szpilki).