Data modyfikacji:

Krótka fryzura dla 50-latki. Modne włosy

Kobiety, bez względu na wiek, chcą czuć się pięknie i pewnie. Nie inaczej jest w przypadku pań, które przekroczyły pięćdziesiąty rok życia. Dojrzalsze panie nie ukrywają, że z wiekiem kondycja włosów pogarsza się. Włosy stają się łamliwe i delikatne, wypadają, a częste farbowanie osłabia ich strukturę. Z tego powodu wiele dojrzałych kobiet decyduje się na ostre cięcie. Nie wiesz, jaką fryzurę dla 50-latki wybrać? Zastanawiasz się, czy fryzura na chłopczycę jest dla ciebie?

Idealna fryzura dla 50-latki

Prezentowalśmy modne fryzury na lato, dlatego tym razem skupimy się na stylizacjach dla pań w wieku 50 lat. Sprawdź nasze uniwersalne i jednocześnie niepowtarzalne propozycje.

Po pierwsze pielęgnacja włosów

Duża część kobiet po przekroczeniu 50 roku życia decyduje się na znaczne skrócenie włosów. Powodów takiej decyzji może być naprawdę wiele.

Niektórzy uważają, że w pewnym wieku nie wypada mieć długich włosów. Inne panie mówią, że krótkie włosy są wygodniejsze i łatwiejsze w ułożeniu. Jeszcze inne twierdzą, że ścięły włosy, gdyż te były w coraz gorszym stanie.

Bez względu na to, dlaczego chcesz zmienić fryzurę, pamiętaj, że najważniejsza jest odpowiednia pielęgnacja włosów. Sprawdź, czy szampon, którego używasz na co dzień, nie jest zbyt silnie działający.

Dojrzałe kobiety coraz częściej wybierają naturalne produkty, które nie obciążają delikatnych włosów. Szampony i odżywki z naturalnymi składnikami sprawią, że włosy nie będą się plątać, a twoja fryzura zawsze będzie lekka i lśniąca.

Nie zapomnij też o odżywianiu swoich włosów od wewnątrz. Sięgaj po produkty z kompleksem ziół oraz biotyną, dzięki którym twoje włosy staną się silne i pełne witalności.  

Ostre cięcie – dla odważnych pań po pięćdziesiątce

Nie boisz się ryzyka? Idź na całość i zetnij włosy na krótko. Fryzura na tzw. chłopczycę to bardzo popularne uczesanie wśród pięćdziesięciolatek. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – taka fryzura jest niezwykle funkcjonalna i łatwa w okiełznaniu.

Jak układać tak krótkie włosy? Wystarczy trochę żelu lub pomady. Przy pomocy kosmetyku z łatwością stworzysz wymarzone uczesanie. Chcesz zmiany? Krótkie włosy nałóż na papiloty i ciesz się lokami, które podkreślą twoje piękno.  

Fryzura na krótko – bądź na czasie 

Dobrą fryzurą dla 50-latki będzie też krótki bob. Takie uczesanie sprawi, że będziesz wyglądać młodo i na czasie. Bob to dobra fryzura dla kobiet ceniących elegancję i styl.

Będzie wyglądać dobrze, zarówno w połączeniu z odświętnymi, jak i codziennymi stylizacjami. Dodatkowo bob pasuje do większości rodzajów kształtu twarzy. Ta fryzura podkreśli urodę kobiet o okrągłej, kwadratowej  lub pociągłej twarzy. 

A może long bob? Dla elegantek po 50-tce

Jeśli nie chcesz jednak podejmować drastycznych zmian w długości włosów, to postaw na long bob. Taka fryzura sprawi, że nadal będziesz wyglądać dziewczęco i promiennie.

Dlatego long boba polecamy osobom, które przez większość życia nosiły długie włosy. Krótsze cięcie odświeży całą fryzurę, ale nadal będzie ona praktyczna i dobra na co dzień. Włosy tej długości bez problemu zwiążesz w kucyk, zapleciesz warkocz lub zrobisz wysoki kok. Dzięki temu możesz cieszyć się wieloma fryzurami, które sprawdzą się na każdą okazję. 

Jak stylizować włosy w krótkich fryzurach dla 50-latek? Jeśli borykasz się z falami lub problemem puszenia się włosów, sięgnij po mocno wygładzający szampon. Taki kosmetyk zadba o to, by kosmyki łatwo się układały i tworzyły kształt, na którym ci zależy.

Oprócz szamponu wygładzającego uzupełnij swoją kosmetyczkę o specjalną odżywkę. Produkt tego typu nie tylko odżywi włosy, ale także je dociąży. Aplikując regularnie odżywkę, zauważysz znaczną poprawę kondycji swoich włosów.

Dodatkowo włosy staną się bardziej odporne na zniszczenia związane ze stylizacją na gorąco.