Data publikacji:

Krótkie kręcone włosy: jakie fryzury i jak je układać? Propozycje stylizacji

Włosy są wizytówką każdego człowieka, dlatego to, czy są zadbane i odpowiednio wystylizowane, ma znaczenie. Odzwierciedlają one styl i charakter swojego właściciela. Krótkie włosy od dawnych lat są popularne nie tylko wśród mężczyzn, ale także wśród kobiet. Są wygodne, a dodatkowo eksponują twarz. Osobom z kręconymi włosami również pasuje krótka fryzura. Musi być jednak odpowiednio wystylizowana, co nie zawsze jest proste ze względu na bujność i niesforność loków. Jakie fryzury dobrać do krótkich kręconych włosów? Oto kilka rad.
krótkie kręcone włosy fryzury

Dla kogo przeznaczone są krótkie kręcone włosy?

Wiadomym jest, że kręcone włosy, a w dodatku krótkie, nie są dla każdego. Najczęściej kręcone włosy pasują tym, którzy posiadają naturalny skręt od urodzenia. Inne osoby, np. z prostymi włosami, muszą wydobywać odpowiedni skręt za pomocą specjalnych kosmetyków, co nie jest takie proste. Jednak nie jest to wyznacznikiem, kto może, a kto nie może posiadać krótkich kręconych włosy. Każda osoba mająca ochotę na coś innego, szalonego, może pokusić się na loki na krótkich włosach. Komu będzie pasowała dana fryzura zależy w głównej mierze od rodzaju cięcia, jaki wybierzemy.
Wybierając fryzurę, trzeba mieć na uwadze kształt twarzy. Krótkie fryzury sprawdzą się u osób z wysokim, szerokim czołem, czyli posiadających twarz owalną lub trójkątną. Najlepiej będą wyglądać z grzywką, która skróci czoło i zasłoni drobne mankamenty. Z kolei osobom z twarzą okrągłą nie będzie pasowała krótka fryzura do linii brody, gdyż będzie optycznie powiększać twarz. Sprawdzi się natomiast nieco dłuższa fryzura, której celem będzie wyszczuplenie twarzy.

Jaka fryzura z krótkimi lokami sprawdzi się u kobiet?

Jest wiele fryzur, na których można się wzorować, wybierając swoje cięcie. Jednak oprócz kształtu twarzy należy zwrócić także uwagę na poziom skrętu włosów. Do włosów mocno kręconych pasują inne stylizacje niż do delikatnych loków. Ważnym aspektem jest również sposób cięcia, dlatego warto udać się do wykwalifikowanego fryzjera, który stworzy fryzurę naszych marzeń.
Oto najbardziej popularne fryzury dla kobiet z krótkimi, kręconymi włosami:
 • Bob na kręconych włosach – to strzyżenie jest ponadczasowe, nigdy nie wychodzi z mody. Można nosić bob z kręconymi włosami w wersji prostej lub asymetrycznej. Wskazane jest dodanie do fryzury grzywki w różnych postaciach: prostej, zaczesanej na bok, zagarnianej do góry itp. Bob stwarza efekt niechlujnej, lecz modnej fryzury, nie jest problematyczny, łatwo go ułożyć – wystarczy rozczesać włosy, roztrzepać i mamy gotową fryzurę.
 • Loki w stylu retro – jest to krótka fryzura stylizowana na Marilyn Monroe. Sięgająca zazwyczaj do linii brody. Loki przy tej stylizacji mają delikatny skręt i są miękko ułożone od czubka głowy. Ta fryzura jest niezwykle elegancka oraz pełna wdzięku i mimo upływu lat nadal jest chętnie noszona przez kobiety.
 •  Pixie z kręconą grzywką – ta fryzura wymaga ogolenia włosów po bokach, aby skupić całą objętość na górze głowy. Grzywka z kręconych włosów może być uniesiona, zaczesana na jedną ze stron lub swobodnie opadająca na twarz. Jest to dosyć odważna stylizacja, jednak wygląda bardzo efektownie i dla kobiet, które pragną mieć krótkie kręcone włosy, jest idealnym wyborem.
 • Propozycje fryzur dla mężczyzn z włosami krótkimi i kręconymi

  Loki to wyzwanie dla każdego mężczyzny, który je posiada. Najmniej problemu sprawiają krótkie stylizacje, gdyż nie trzeba ich nadmiernie układać. Zatem jaką fryzurę wybrać? Oto kilka propozycji dla mężczyzn z krótkimi kręconymi włosami:
 • French Crop – jest jedną z popularniejszych stylizacji męskich. Stosuje się ją na prostych włosach, jak i na kręconych. Polega na wycieniowaniu włosów po bokach i z tyłu głowy oraz pozostawieniu dłuższej grzywki, która swobodnie opada na czoło. Jej ułożenie nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu oraz jest wygodna, więc sprawdzi się u zabieganych osób lub takich, które nie lubią układać i pielęgnować włosów. Aby włosy utrzymywały się w jednym miejscu, można użyć lakieru do włosów lub pianki.
 • Kręcony jeżyk – fryzura jest dosyć zwyczajna, jednak w przypadku kręconych włosów nabiera ciekawych kształtów. Włosy należy krótko ściąć – „na jeżyka”, pozostawiając parę centymetrów loków, które stworzą gęstą, bujną fryzurę.
 • Męski bob – tak jak u kobiet, bob z kręconych włosów jest zawsze w modzie. Można go stylizować na różne sposoby, z grzywką lub bez, krótsze włosy lub dłuższe. Wszystko zależy od preferencji.
 • Pielęgnacja krótkich kręconych włosów

  Kręcone włosy, tak jak każde inne, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Pierwszym bardzo ważnym elementem jest odpowiednie rozczesywanie kręconych włosów. Powinno się ono odbywać na wilgotnych włosach (nigdy na suchych) przy użyciu palców, grzebienia lub szczotki z długimi, szeroko rozstawionymi „kolcami”. Dodatkowo stosowanie odżywki bez spłukiwania ułatwi rozczesywanie krótkich loków. Kosmetykiem przydatnym do krótkich kręconych włosów jest pianka, która wzmocni efekt sprężystości loków oraz doda objętości, aby włosy nie wyglądały na przyklapnięte. Można także używać kosmetyków w formie kremu lub sprayu, które wydobędą maksymalny skręt włosa, a w celu nawilżenia włosów przyda się serum lub maska odżywiająca suche i zniszczone kosmyki.
  Zdjęcie: Envato Elements
  Autor: Dominika Mańka