Data publikacji:

Kucyk z warkoczem u góry

Dobrze zrobiony kucyk z warkoczem u góry to fryzura prosta, skromna, ale bardzo elegancka. Podpowiadamy, jak zrobić wysoki kucyk z warkoczem w kilku wersjach okolicznościowych.
kucyk z warkoczem
Kucyk z warkoczem u góry to uczesanie na każdą okazję. Warkoczyków może być wiele, a kucyk też może być warkoczem. A wszystkie uczesania bazujące na kucyku są trwałe i stabilne.

Na wesele i przyjęcie: elegancki kucyk z warkoczem

Elegancki kucyk z warkoczem to propozycja fryzury na wyjątkową okazję – wesele, ślub, przyjęcie. Możesz zrobić ją bardzo szybko, jest prosta, a jednocześnie szykowna. Najlepiej będzie wyglądała na długich, grubych i lśniących włosach. Dlatego, jeśli wiesz, że czeka cię impreza okolicznościowa, na której chcesz mieć olśniewającą, a jednocześnie prostą fryzurę, zadbaj o włosy odpowiednio wcześniej. Trzeba je nawilżać, odżywiać, podcinać końcówki, dbać o skórę głowy. Stosuj odżywki emolientowe i nawilżające, np. solidnej marki Cantu, która ma produkty przeznaczone głównie dla włosów kręconych, ale nie tylko – odżywki z masłem shea świetnie nawilżą każdy rodzaj włosów. Długie włosy muszą też być dokładnie rozczesywane. Szczotkuj je prze kilka minut rano i wieczorem, na sucho i na mokro. Dbaj o to, by nie wyrywać ewentualnie splątanych końcówek. Używaj dobrych szczotek, np. z włosiem dzika, ale mogą być też plastikowe, przy czym ich końcówki powinny być wykończone kuleczkami lub mieć obły kształt – dzięki temu zęby szczotki nie będą drapały skóry głowy i nie będą wyrywały splątanych włosów.
Gdy włosy są zadbane, przystąp do zrobienia fryzury. Najprostsza wersja kucyka z warkoczem u góry to ta bazująca na kucyku. Najpierw trzeba włosy zebrać wysoko na czubku głowy i związać gładko gumką. Następnie włosy w kucyku trzeba zapleść i związać na końcu gumką. Splot może być tradycyjny, zrobiony z trzech szerokich pasm. Możesz też upleść warkocz z wielu cieniutkich pasemek.
By wygładzić dodatkowo włosy na głowie, możesz użyć delikatnej pianki do stylizacji lub lakieru.

Na randkę: romantyczny kucyk z warkoczem u góry i niesfornymi kosmykami

Możesz połączyć warkocz z kucykiem w sposób wyjątkowo subtelny. Kucyk z warkoczem u góry zacznij tworzyć od zaplecenia warkocza, który ozdobi przód twojej głowy. Zacznij go pleść na wysokości jednego ucha i dobieraj pasma tak, by zakończyć nad drugim uchem. Warkocz może być umiejscowiony bardzo nisko, niemalże na czole, ale może też być odsunięty od linii włosów kilka centymetrów. Resztę włosów zbieramy w wysoki kucyk. Ta wersja fryzury łączącej warkocz z kucykiem jest wyjątkowo swobodna i romantyczna, ponieważ nie wygładzamy pasm włosów, a pozwalamy niesfornym kosmykom wystawać tu i ówdzie, tworząc naturalny, pełen swobody wygląd.

Fryzura na imprezę: dwa warkocze, jeden kucyk – wysoki kucyk z podwójnym warkoczem

Chcesz urozmaicić fryzurę łączącą kucyk z warkoczem? Zapleć dwa cieńsze warkocze, które połączą się w jeden kucyk. Warkocze mogą zaczynać się po bokach nad uszami, ale też mogą wychodzić z czubka głowy – to drugie usytuowanie sprawi, że łatwiej będzie zapleć warkocze dobierane, które będą grubsze i dlatego solidniej będą się trzymały. Nie będą jednak to długie warkocze, ponieważ dotrą tylko do miejsca na środku głowy, w którym zbierzesz ich końcówki w kucyk, puszczając resztę warkocza swobodnie. Możesz też oczywiście zamiast kucyka zrobić warkocz, który będzie wychodził z gumki. Po zebraniu dwóch dobieranych warkoczy gumką możesz też wypuścić do dołu więcej drobniejszych warkoczyków – jeśli masz czas i lubisz, gdy ktoś zaplata ci włosy, możesz śmiało poeksperymentować z fryzurami łączącymi kucyki i warkoczyki.

Wakacyjna fryzura: kucyk z warkoczem u góry w kolorach tęczy

A może masz krótkie włosy, a bardzo chcesz mieć długie, gęste i grube warkocze? Jest i na to rada! Poszukaj syntetycznych warkoczy, które można doczepić do fryzury. Można znaleźć warkocze w naturalnych odcieniach, ale też różowe, fioletowe, błękitne i seledynowe. Ciekawe są warkocze z przejściami kolorystycznymi, nazywanymi ombre. Kolorowe włosy często dostępne są w nadmorskich kurortach, gdzie z łatwością można znaleźć stoiska, na których doświadczone fryzjerki wplotą je w nasze włosy. Taki barwny warkocz można wpleść na stałe, tworząc ścisłego dobierańca, wychodzącego z czubka głowy, mogą to być też dwa warkocze dobierane, ciasno wplecione we włosy przez fryzjerkę. A jeśli chcesz mieć jednorazową i mniej trwałą fryzurę, którą zrobisz samodzielnie, możesz po prostu doczepić warkocz do kucyka. Zadbaj o to, by właściwie zamocować sztuczne pukle w taki sposób, by zminimalizować ryzyko samoistnego odczepienia się włosów w najmniej odpowiednim momencie.

Jak dbać o zaplecione warkocze?

Pamiętaj, że włosy ciasno splecione w warkocz mogą się zgnieść, pofalować, ale też „zmęczyć”. Po rozplątaniu fryzury będziesz odczuwać delikatną bolesność u nasady włosów – to efekt tego, że kosmyki były ściśnięte w nienaturalnej dla siebie pozycji. Gdy puścisz wolno już swoje włosy, daj im odpocząć – niech ułożą się w najbardziej dla siebie wygodnej pozycji. Umyj je delikatnym szamponem i nałóż odżywkę wzmacniającą. Nie susz suszarką – pozwól wyschnąć kosmykom w temperaturze pokojowej.
Zdjęcie: Envato Elements
Agnieszka Jastrzębska
Agnieszka Jastrzębska

Dla redakcji serwisów Ceneo najchętniej piszę o modzie. I choć strojenie się, to szczyt próżności, to w przysłowiu „jak cię widzą, tak cię piszą” jest wiele prawdy. A w dzisiejszych czasach moda to także mocny nośnik światopoglądu, o czym przekonuje np. jedna z moich ulubionych projektantek, Vivienne Westwood. Lubię też pisać o wnętrzach, ponieważ to one tworzą naszą codzienność. Chętnie doradzam też rodzicom, ponieważ rodzicielstwo to wielka i pouczająca przygoda. Rekomenduję też dobre książki i ciekawe miejsca na świecie. Prywatnie jestem mamą 11-latki, pracuję z dziećmi, uczę się grać na gitarze i planuję trenować boks.