Data modyfikacji:

Opalanie natryskowe – przebieg zabiegu i efekty

Czy istnieje sposób na uzyskanie zniewalającej, a zarazem bezpiecznej opalenizny? Zgadza się – to opalanie natryskowe. Zamiast leżeć plackiem na plaży lub w solarium, w zaledwie kilka chwil staniesz się posiadaczką czekoladowej karnacji. Jak wygląda zabieg Airbrush Tanning i jak długo utrzymują się jego rezultaty?

opalanie natryskowe

Na czym polega opalanie natryskowe?

  1. Czy opalanie jest bezpieczne?
  2. Opalanie natryskowe – bezpieczny sposób na opaleniznę
  3. Jak przebiega opalanie natryskowe?
  4. Opalanie natryskowe – efekty
  5. Jak przygotować się do opalania natryskowego?
  6. Opalanie natryskowe – jak długo się utrzymuje?
  7. Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu
  8. Dobry samoopalacz: alternatywa dla opalania natryskowego
  9. Jak używać samoopalacza?
  10. Opalanie natryskowe: złocista karnacja bez konsekwencji

Czy opalanie jest bezpieczne?

Choć moda na głęboką opaleniznę nie jest już dziś tak silna, jak jeszcze kilkanaście lat temu, wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia na plażę ze skórą, jak u „córki młynarza”. Opalanie na słońcu i w solarium wciąż jest bardzo popularne, jednak trzeba wiedzieć, że nie służy skórze.

Ciemny odcień uzyskiwany po opalaniu to tak naprawdę jej reakcja obronna przed działaniem promieni UV, które wywołują szereg dolegliwości. Najpoważniejszą z nich jest oczywiście rak skóry. Ponadto opalanie przyspiesza starzenie się skóry – i to w dramatycznym tempie. Dowiedziono, że promienie UV to jeden z najistotniejszych powodów pojawiania się zmarszczek i przebarwień skórnych.

Opalanie natryskowe – bezpieczny sposób na opaleniznę

Opalanie na słońcu i w solarium trzeba ograniczać – to fakt. Jednak czy istnieje inny sposób, by uzyskać trwałą, piękną opaleniznę, bez szkody dla zdrowia? Panie, którym zależy na pięknej karnacji na lato, powinny zainteresować się zabiegiem opalania natryskowego, zwanym również Airbrush Tanning.

Jak przebiega opalanie natryskowe?

Zabieg opalania natryskowego polega na opryskaniu skóry specjalnym preparatem o działaniu brązującym. Płyn do opalania natryskowego jest bezpieczny dla skóry, a jego głównym składnikiem jest dihydroksyaceton. Substancja ta oddziałuje na aminokwasy, pobudzając produkcję melaniny w skórze.

Osoba poddająca się opalaniu znajduje się w specjalnym pomieszczeniu, ubrana w strój kąpielowy. Kosmetyczka pokrywa skórę preparatem za pomocą specjalnego urządzenia działającego pod ciśnieniem.

Opalanie natryskowe to zabieg, który póki co można wykonać jedynie w salonach kosmetycznych – wymaga odpowiedniego sprzętu oraz możliwości. Cena pojedynczego zabiegu na całe ciało to około 150 zł.

Opalanie natryskowe – efekty

Największą zaletą zabiegu jest to, że efekt opalania natryskowego jest widoczny od razu. Zabieg trwa około 15-20 minut – po tym czasie będziesz mogła cieszyć się opalenizną o dowolnej intensywności. Zapomnij o męczącym leżeniu na plaży czy w solarium. Opalanie natryskowe to bezpieczny i błyskawiczny sposób na piękną karnację!

Jak przygotować się do opalania natryskowego?

Przed zabiegiem opalania natryskowego warto wykonać peeling i depilację ciała. Najlepiej zrobić to na dwie doby przed opalaniem, aby naskórek miał szansę się zregenerować. Przed wizytą w salonie kosmetycznym nie smaruj ciała kremami, nie używaj również perfum – skóra musi być czysta i osuszona.

Opalanie natryskowe – jak długo się utrzymuje?

Rezultaty opalania natryskowego utrzymują się na skórze przez 5-7 dni, w zależności od jej kondycji. Barwnik zniknie szybciej ze skóry suchej, dlatego na kilka dni przed zabiegiem warto zadbać o jej odżywianie i nawilżanie. Aby przedłużyć efekty opalania natryskowego, warto unikać gorących kąpieli, mycia ciała gąbkami i szczotkami.

Wskazania i przeciwwskazania do zabiegu

Opalanie natryskowe to zabieg bezpieczny – mogą skorzystać z niego osoby o każdej karnacji, a nawet kobiety w ciąży i karmiące. Najważniejszymi przeciwwskazaniami do opalania się natryskowo są choroby skóry, takie jak łuszczyca i zapalny trądzik. Z zabiegu nie powinni korzystać również astmatycy i alergicy.

Dobry samoopalacz: alternatywa dla opalania natryskowego

Niestety, opalanie natryskowe w domu ciągle nie jest jeszcze możliwe. Mamy jednak nadzieję, że w dobie rozwoju technologii kosmetycznych niebawem każda kobieta będzie mogła nabyć własny zestaw do opalania natryskowego. Dodatkowo, biorąc pod uwagę krótkotrwałe efekty opalana natryskowego, zabieg ten nie należy do tanich. Póki co, najlepszą alternatywą dla Airbrush Tanningu jest użycie dobrego samoopalacza.

Jak używać samoopalacza?

Aby uzyskać efekt równomiernej opalenizny za pomocą samoopalacza, stosuj się do następujących zasad:

  • Przed nałożeniem kosmetyku wykonaj peeling ciała. Depilację przeprowadź nie później, niż na dwa dni przed aplikacją samoopalacza.
  • Na kilka dni przed użyciem samoopalacza, intensywnie nawilżaj skórę za pomocą balsamów.
  • Przed nałożeniem produktu ubierz rękawiczkę (najlepiej sprawdzi się specjalna rękawica do samoopalacza), która ułatwi jego rozprowadzanie.
  • Produkt nakładaj powolnymi, kolistymi ruchami, mając na uwadze zgięcia kolan i łokci.
  • Odczekaj, aż kosmetyk się wchłonie, zanim nałożysz odzież.

Opalanie natryskowe: złocista karnacja bez konsekwencji

Jeśli szukasz bezpiecznej alternatywy dla kąpieli słonecznych, opalanie natryskowe to zdecydowanie dobre wyjście. Ci, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na dość drogi zabieg salonowy, mogą wypróbować dobrej jakości samoopalacze. Efekt będzie równie zadowalający!

Autorka: Joanna Stanuch