Data modyfikacji:

Manicure tytanowy w domu. Jak zrobić? Jaki zestaw wybrać?

Manicure tytanowy to nowoczesna metoda stylizacji paznokci, która jest doskonałą alternatywą dla klasycznej hybrydy. Utrzymuje się nawet kilka tygodni i nie tylko nie niszczy płytki, ale również poprawia jej kondycję. Jak zrobić manicure tytanowy w domu? Jak zestaw wybrać? Podpowiadamy!

Manicure tytanowy krok po kroku - na skróty

Manicure tytanowy – co to jest? Jak zrobić w domu?

Manicure tytanowy to stosunkowo nowa metoda stylizacji paznokci. Jest doskonałą alternatywą dla hybrydy, gdyż długo utrzymuje się na paznokciach, a jednocześnie pozytywnie wpływa na ich kondycję. Ponadto wygląda bardzo naturalnie – tytanowe paznokcie są znacznie cieńsze niż hybrydowe.

Z czego tak naprawdę składa się manicure tytanowy? Co ciekawe, do jego zrobienia nie używa się klasycznych lakierów. W zamian wykorzystuje się specjalne preparaty (np. baza, top), zaś kolor uzyskuje się poprzez… wkładanie palców pomalowanych bazą do pojemniczka z kolorowym pudrem.

Czytaj również: Paznokcie na lato 2019

Brzmi niewiarygodnie? Ale tak jest naprawdę. Pudry te składają się ze sproszkowanego dwutlenku tytanu, który gwarantuje twardość płytki i trwałość stylizacji. Dodatkowo manicure tytanowy poprawia kondycję paznokci dzięki zawartym w proszku składnikom odżywczym, takim jak wapń, witamina A, E, D czy witamin z grupy B. Pudry do manicure tytanowego mają w składzie również utwardzający akryl i nadtlenek benzoilu o właściwościach dezynfekujących.
Choć jeszcze do niedawna można go było wykonać jedynie w profesjonalnych salonach, dziś manicure tytanowy zrobisz bez problemu samodzielnie w domu. W Internecie znajdziesz zestawy, dzięki którym wyczarujesz piękną i trwałą stylizację w ulubionym kolorze.

Manicure tytanowy a hybryda – podobieństwa

Jakie są różnice i podobieństwa między manicure tytanowym a hybrydowym? Poniżej znajdziesz nasze porównanie tych dwóch typów stylizacji paznokci.

 • Najważniejszą zaletą manicure tytanowego jest fakt, że przy jego aplikacji nie używa się lampy. Dzięki temu jest znacznie zdrowszy dla płytki. Promieniowanie UV, które otrzymują paznokcie w trakcie utwardzania lakieru hybrydowego, może je niszczyć, a nawet prowadzić do raka skóry.
 • Manicure tytanowy dzięki zawartości witamin i minerałów odżywia paznokcie, utwardza je i poprawia ich kondycję. Hybryda natomiast osłabia płytkę.
 • Manicure tytanowy jest trwalszy niż hybryda – prawidłowo zaaplikowany może wytrzymać nawet do 4-6 tygodni.
 • Paznokcie tytanowe są dużo twardsze niż hybrydowe. Dzięki temu rzadziej się łamią, choć niektórym może to sprawiać dyskomfort przy noszeniu.
 • Manicure tytanowy wykonuje się nieco szybciej niż hybrydowy i znacznie szybciej niż żelowy.
 • Manicure tytanowy rzadziej uczula niż hybryda.
 • Wykonanie manicure tytanowego w salonie jest znacznie droższe niż w przypadku hybrydy. Dlatego opłaca się robić paznokcie tytanowe samodzielnie w domu. Inwestycja kilkuset złotych zwraca się po zaledwie 3 miesiącach.
 • W przypadku manicure tytanowego nie można niestety malować na paznokciach wzorków, w przeciwieństwie do hybrydy. Jednak gama kolorystyczna pudrów jest szeroka, a w sklepach znaleźć można również specjalne naklejki na paznokcie tytanowe. Z pewnością wyszukasz coś dla siebie.

Manicure tytanowy – zestaw

Zestaw do manicure tytanowego składa się z kilku produktów:

 • płynu do odtłuszczania płytki paznokcia,
 • bazy,
 • kolorowych pudrów,
 • aktywatora – produktu utwardzającego i wysuszającego manicure,nabłyszczającego topu.

Oprócz wyżej wymienionych produktów do wykonania manicure tytanowego w domu, będziesz potrzebować jeszcze pilniczka, patyczka do odsuwania skórek lub cążek, polerki oraz szczoteczki do strzepywania nadmiaru pudru.


Wybierając zestaw do manicure tytanowego, lepiej unikaj produktów niewiadomego pochodzenia i używanych zestawów. Zainwestuj w kosmetyki dobrej jakości i znanej marki, a twoje paznokcie ci za to podziękują.

Manicure tytanowy w domu krok po kroku

Jak zrobić manicure tytanowy w domu krok po kroku? Jeśli zaopatrzyłaś się już w niezbędne materiały, możesz ruszać do dzieła.

Najpierw umyj dokładnie i zdezynfekuj dłonie.
 1. Usuń lub odsuń skórki i wypiłuj paznokcie, nadając im pożądany kształt.
 2. Po kilku minutach strzep pyłek z paznokci i pokryj je nabłyszczającym topem.
 3. Umyj dłonie, posmaruj oliwką skórki… i gotowe!
 4. Następnie wypoleruj dokładnie i odtłuść płytkę oraz wybierz kolory pudrów.
 5. Nałóż na paznokcie cienką warstwę bazy do manicure tytanowego, a potem kolejno wkładaj je do pojemniczka z pudrem.
 6. Gdy całość przeschnie, powtórz te dwie czynności jeszcze raz.
 7. Nadmiar pudru usuwaj specjalnym pędzelkiem. 
 8. Nałóż aktywator, który wysusza manicure, usprawniając proces polimeryzacji.

Jak widzisz, wykonanie manicure tytanowego w domu jest bardzo proste. Jak każda czynność wymaga jednak wprawy. Jeśli obawiasz się, że nie poradzisz sobie z tym zadaniem, przed zakupem  zestawu do robienia paznokci tytanowych zapisz się na specjalny kurs.

Jaki usunąć manicure tytanowy?

Manicure tytanowy usuwa się w podobny sposób jak klasyczną hybrydę. Istnieją trzy metody zdejmowania tytanu z paznokci. Pierwsza to rozpuszczenie go za pomocą acetonu. Nałóż produkt na waciki, owiń nimi paznokcie i zabezpiecz folią aluminiową. Po 15 minutach zdejmij lakier za pomocą drewnianego patyczka.
Drugi sposób to usunięcie manicure tytanowego frezarką. Niestety, niszczy to naturalną płytkę paznokcia, ale to metoda najszybsza i najprostsza. Trzecim sposobem jest spiłowanie tytanu klasycznym pilnikiem, jednak zajmuje to bardzo dużo czasu.
Manicure tytanowy to zdrowsza i trwalsza alternatywa dla hybrydy. Wzmacnia płytkę paznokcia i pięknie wygląda. Wykonywany samodzielnie w domu jest łatwym i opłacalnym sposobem na śliczne, zadbane paznokcie.
Autor: Olga Wacholc