Data modyfikacji:

Makijaż pod okulary dla krótkowidza? Jak malować oczy przy minusach?

Nosisz okulary do dali i jednocześnie lubisz malować oczy? Warto znać kilka trików, które sprawią, że twoje oczy będą wyglądały korzystnie w takich szkłach. Podpowiadamy, jak wykonać makijaż do okularów dla krótkowidzów.
Jeśli okulary korekcyjne to twoja codzienność i konieczność, to zapewne wiesz, że szkła dla krótkowidzów (okulary do dali), zwane potocznie minusami, zmniejszają optycznie oczy. Makijaż do okularów do dali powinien więc być wykonany tak, żeby uwydatniał i rozświetlał nie tylko oczy, ale też całą twarz.


Sprawdź też Pani zima - porady dla chłodnego typu urody

View this post on Instagram

Jesienny klimat 🍂

A post shared by Red Lipstick Monster (@redlipstickmonster) on

Powiększaj oczy, gdy nosisz okulary

Wykonując makijaż pod okulary dla krótkowidza, trzeba zadbać o to, by twoje oczy były wyraziste i wyglądały na większe. Przede wszystkim pamiętaj, aby unikać wszelkich prostych linii i mocnych cięć – zapomnij o grubych, wyrazistych kreskach na powiekach.

Nie musisz rezygnować z eye-linera – twoje kreski muszą być po prostu cieńsze i mniej widoczne. Za to cienie powinny być delikatnie rozcierane, tak, by tworzyły raczej „chmurkę” niż konkretny, ciemny punkt.

Makijaż do okularów: rozjaśniaj środek powieki

Wszelkie jasne kolory sprawią, że oko będzie bardziej przejrzyste i widoczne. Zacznij więc od nałożenia na górną powiekę jasnego cienia bazowego, a środek powieki możesz podkreślić lekko perłowym kolorem, by dodatkowo rozświetlić powierzchnię powieki.

Zobacz także: Nude make-up

Makijaż dla krótkowidza: przyciemniaj zewnętrzne kąciki

Ciemny cień na górnej powiece powinien unosić się delikatnie ku górze – takie nałożenie optycznie wydłuży oko. Odrobinę przyciemniona powinna też być dolna powieka – roztarta kreska powinna zaczynać się tuż za zewnętrznym kącikiem i kończyć na wysokości 1/3 powieki – nigdy nie dociągaj przyciemnienia do wewnętrznego kącika oka, ponieważ taki makijaż zmniejsza optycznie oko.

Makijaż do okularów minusów: kredka – tylko jasna

Jeśli lubisz podkreślać linię wodną dolnej powieki, nigdy nie wybieraj do tego czarnej ani brązowej kredki. Ciemne kolory tworzą ostre kąty i cięcia, a to również zmniejszy oko. Najlepiej zaznaczaj łuk powieki kolorem białym lub beżowym.

Sprawdź także: Pani wiosna - porady dla ciepłego typu urody

Makijaż oczu w okularach: wieczorowy na dzień

Z okularami do dali bardzo dobrze komponują się przyciemnione powieki. Przekonują o tym np. urodowe gwiazdy blogosfery: „Nie musisz się wzbraniać przed wieczorowymi smoky-eyes. Ciemne kolory świetnie będą się prezentować na oczach oprawionych w okulary, pod warunkiem, że zadbasz o to, by środek powieki był świetlisty i jaśniejszy, oraz rozjaśnisz wewnętrzny kącik oka (zewnętrzny może być ciemny)” - radzi Red Lipstick Monster, czyli specjalistka od makijażu Ewa Grzelakowska-Kostoglu.

Co z rzęsami przy okularach?

Bywa, że szkła, nawet w dobrze dobranych okularach, są usytuowane tak blisko oczu, że dotykają rzęs, zwłaszcza, jeśli użyjesz mascary. Aby uniknąć tego efektu, wybieraj tusze do rzęs podkręcające rzęsy – wówczas będą one podniesione do góry i nie będą stykały się ze szkłami, a twoje oczy zyskają wygląd bardziej otwarty.

Sprawdź: Najlepszy tusz do rzęs na lato

Jak malować brwi, gdy się nosi okulary?

Pamiętaj też, że fakt, że nosisz okulary nie sprawi, że oprawki zastąpią ci brwi – tak myśli wiele okularnic. Nic bardziej mylnego. Możesz sobie pozwolić nawet na mocniejsze zaznaczenie brwi, bo te cienkie i delikatne w zestawieniu z oprawkami będą wydawały się jeszcze bardziej niewidoczne. Nałóż też odrobinę rozświetlającego cienia pod zewnętrzną część brwi.

Zobacz jak malować brwi

Karolina Zientek na Youtube robi rozświetlający makijaż: