Data publikacji:

Jak wybrać pierwszy stanik z miseczkami?

Pierwszy stanik z miseczkami to bardzo ważny element garderoby dla każdej nastolatki. Po jego zakupie wiele dziewcząt po raz pierwszy czuje się prawdziwą kobietą. Jednak wybór nie jest łatwy! Współczesne nastolatki mają znacznie szersze możliwości i mogą do woli przebierać we wzorach oraz kolorach. To sprawia, że znacznie trudniej znaleźć idealny model. Dlatego warto pomóc córce, aby nie popełniła błędu przy wyborze wymarzonej bielizny. Sprawdź, na co zwracać uwagę przy zakupie pierwszego biustonosza!

Stanik z miseczkami

Pierwszy stanik dla dziewczynki

Pierwszy stanik jest bardzo ważny! Od tego wyboru zależy, czy nastolatka polubi tę bieliznę. Czym więc powinien się cechować pierwszy stanik dla dziewczynki? Przede wszystkim powinien on być wygodny i komfortowy. Nastoletnie piersi jeszcze rosną, więc często mogą być obolałe. Wówczas właściwie dobrana bielizna ma ogromny wpływ na ich funkcjonowanie.
Wiele dziewczyn chce mieć biust imponujących rozmiarów. Dlatego już na samym początku wybierają modele usztywniane i z push-upem. Jednak to nie jest dobre rozwiązanie! Jeżeli biust się dopiero rozwija, to najlepiej zdecydować się na miękki, bawełniany biustonosz bez usztywnień oraz fiszbin. Natomiast pierwszy model stanika z miseczkami może mieć lekko usztywniane miseczki z cieniutkiej gąbki.

Jak prawidłowo dopasować pierwszy biustonosz?

Ważny jest nie tylko odpowiedni model biustonosza, ale przede wszystkim rozmiar. Na początku należy wybierać model z luźniejszym obwodem, aby dziewczynka mogła się przyzwyczaić do noszenia stanika. Z pewnością należy zrezygnować z różnych sztywnych koronek, naszywek i innych ozdób, które mogłyby tylko podrażnić skórę. Pierwszy biustonosz musi też dobrze podtrzymywać biust, szczególnie podczas uprawiania sportu. Na w-f najlepiej sprawdzi się typowy sportowy biustonosz, który został zaprojektowany z myślą o większym wysiłku fizycznym.
Od razu też należy nauczyć córkę, jak dobierać właściwy rozmiar, a także jak prawidłowo zakładać bieliznę. Dzięki temu z pewnością nie będzie się wstydzić swojego ciała i przyjdzie do nas po kolejną radę. Nastolatka jeszcze się rozwija, więc wszystko musi być dokładnie dobrane. Warto też ją uświadomić, że biust rośnie i w każdej chwili może potrzebować większej miseczki. Również obwód może bardzo szybko się zmienić.
Jak więc prawidłowo dobrać rozmiar biustonosza nastolatce? Należy zacząć od zmierzenia obwodu pod biustem na wdechu i wydechu miarką krawiecką. Musi ona ściśle przylegać, ale nie za ciasno. Uzyskany obwód można lekko zaokrąglić w dół. Jednak warto pamiętać, że w przypadku nastolatki lepiej sprawdzi się trochę za luźny biustonosz niż trochę za ciasny. W tym wieku jeszcze rosną żebra, więc obwód może się jeszcze szybko powiększyć.

Kiedy pierwszy stanik?

Wiele matek zastanawia się, kiedy pierwszy stanik jest niezbędny. Warto pamiętać, że na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jednak dorastającą córkę warto jak najszybciej przyzwyczajać do noszenia biustonosza. Na początku świetnie sprawdzi się braletka, czyli koszulka ucięta tuż pod biustem. Taki model ubrania świetnie przyzwyczaja ciało do obwodu i ramiączek stanika.
A gdzie kupić pierwszy biustonosz? Wiele kobiet uważa, że tylko sklepy stacjonarne są odpowiednim miejscem. Jednak to nie prawda! Bez problemu można kupować pierwszy stanik przez internet, np. na Ceneo.

Warto jednak wcześniej wybrać się na wizytę do brafiterki, która odpowiednio dobierze rozmiar i model bielizny. Można też samodzielnie przetestować różne rodzaje biustonoszy dla nastolatek. Najważniejsze, żeby w trakcie składania zamówienia znać dobrze rozmiar stanika córki i wiedzieć, który model w jej przypadku sprawdzi się najlepiej.
Autorka: Katarzyna Kubeł