Data publikacji:

Poszarpana grzywka – jak ją układać?

Wśród fryzur krótkich i długich, z włosów kręconych, falowanych i prostych, znajdują się uczesania i cięcia z grzywką. Może ona występować w różnych kształtach i grubościach, być zarówno krótka, jak i gruba, całkowicie zasłaniająca czoło. Jednak od dłuższego czasu modna i chętnie wybierana podczas strzyżenia jest jej wersja poszarpana – choppy bangs. To wersja, która odmładza, nadaje charakter i sprawdzi się przy każdym rodzaju włosów bez dłuższego czasu potrzebnego na jej ułożenie. Czym charakteryzuje się poszarpana grzywka i dla kogo jest to strzał w dziesiątkę?
poszarpana grzywka

Jakie cechy wyróżniają poszarpaną grzywkę?

Przede wszystkim jest ona lekka, zwiewna i pasująca niemal wszystkim, niezależnie od długości włosów, ich koloru czy rodzaju. To zupełne przeciwieństwo grzywek ściętych na prosto i wywołujących efekt obciążenia twarzy i czoła. Tego typu grzywka nie wymaga też idealnego ułożenia i wygładzenia włosek po włosku. W jej stylizacji króluje wiatr, wolność i naturalność.
Dzięki niesymetrycznej linii cięcia i widocznym różnicom w długości pojedynczych kosmyków świetnie sprawdza się również jako element upięć okazjonalnych i wieczorowych. Zarówno romantyczny kucyk, jak i luźno spięty kok w połączeniu z pojedynczymi, podkręconymi pasmami włosów i uniesioną u nasady poszarpaną grzywką, pozwolą osiągnąć prawdziwy efekt wow.
Poszarpana grzywka to również rodzaj cięcia, które z powodzeniem wykonać można samodzielnie w zaciszu domowym, przy użyciu dostępnych akcesoriów lub nożyczek degażówek. Niesymetryczne podcięcie kosmyków nie stanowi w tym przypadku żadnego powodu do stresu, wręcz przeciwnie – jest wskazane.
Grzywka w poszarpanym stylu może być również doskonałym punktem wyjścia do cieniowania włosów, dodania im objętości oraz wykorzystania do wykonania fryzur z przedziałkiem na boku lub całkowicie asymetrycznych. Jest to rozwiązanie, w przypadku którego stylizacja trwa zaledwie chwilę i nie wymaga żadnych skomplikowanych zabiegów.

U kogo sprawdzi się grzywka poszarpana w stylu choppy?

Poszarpana grzywka to doskonały sposób, by odświeżyć look, nadać mu lekkość i charakter. Takie cięcie pomaga wyrównać proporcje twarzy, zwłaszcza gdy jest ona pociągła. Choppy bangs idealnie współgra z mocnymi, wystylizowanymi brwiami, co obecnie stanowi prawdziwy hit i must have sezonu. Jednak grzywka w poszarpanym stylu to również doskonała opcja dla osób z twarzą okrągłą, które chciałyby ją wysmuklić i nadać więcej kobiecości i romantyzmu. Wówczas polecane są nieco dłuższe wersje cięcia, okalające twarz.
Rewelacyjny look uzyskać można również z poszarpaną grzywką przy krótkich włosach. Połączenie jej z klasycznym lub asymetrycznym bobem podkreśli osobowość i doda niesamowitego wyrazu nawet w delikatnej stylizacji z subtelnym makijażem.

Poszarpana grzywka – rozwiązanie wielu problemów w jednym!

Wiele kobiet ma kompleksy na punkcie swojego wyglądu. To m.in. wysokie czoło czy też cera z niedoskonałościami, które często ulokowane są na czole i skroniach. Dzięki grzywce stają się zdecydowanie mniej widoczne, wszelkie niedoskonałości gubią się lub zostają przykryte pasmami grzywki. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie lubią spędzać zbyt wiele czasu przed lustrem lub denerwują się, gdy któryś kosmyk nie chce ułożyć się po ich myśli.
Dzięki poszarpanej grzywce można o tym zapomnieć. Jej naturalne ułożenie dodaje uroku, dziewczęcości i młodzieńczego looku. Osoby, których włosy nie są na co dzień zdyscyplinowane, mogą natomiast użyć delikatnego lakieru, by podtrzymać sprężystość i objętość fryzury, oraz wyposażyć się w produkty pielęgnacyjne o działaniu dyscyplinującym, co z pewnością pomoże w codziennym układaniu fryzury.

Jak ułożyć poszarpaną grzywkę?

Ułożenie grzywki w poszarpanym stylu jest zabiegiem prostym, który zacząć należy od umycia włosów lub zamoczenia samej grzywki. Następnie wskazane jest naniesienie pianki lub kremu do stylizacji włosów. Aby były one lśniące i pięknie się układały, należy wysuszyć je z użyciem grubej szczotki. Fryzura będzie wtedy pełniejsza, zdobędzie objętość, lekkość, a włosy zostaną uniesione przy nasadzie.
Wysuszone włosy lub jeszcze lekko wilgotne warto nawijać na szczotkę od tyłu i odsuwać je od twarzy, działając ciepłym powietrzem. Poszczególne pasma nabiorą w ten sposób pięknego kształtu i idealnie ułożą się na czole oraz przy twarzy. Gotową fryzurę warto utrwalić lakierem, przy czym zawsze aplikować go należy z pewnej odległości, najlepiej wchodząc w obłok rozpylonego preparatu. Dzięki temu fryzura będzie lekka, a włosy nie skleją się i nie opadną.
Doskonałą opcją jest również wyprostowanie włosów z poszarpaną grzywką i pozostawienie ich rozpuszczonych na gładko. To prosty zabieg, który świetnie sprawdzi się na randce, wyjściu z przyjaciółmi czy przyjęciu okolicznościowym. Włosy można również pofalować, nie zapominając o grzywce. Po dodaniu ozdobnej opaski czy wianka, weselna, subtelna i romantyczna stylizacja gotowa!
Poszarpana grzywka może mieć wiele różnych odsłon, z których z łatwością stworzyć można stylizacje oficjalne lub naturalne i dziewczęce, na co dzień. Zarówno w wersji krótkiej, jak i nieco dłuższej choppy bangs pozwala odmłodzić twarz i czyni fryzurę ciekawszą, niezależnie od koloru włosów i wieku.
Zdjęcie: twenty20photos/Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo