Data publikacji:

Prezent dla koleżanki z pracy: co wybrać?

Wasza koleżanka z pracy ma urodziny i postanowiliście sprawić jej przyjemność drobnym upominkiem? A może zmienia pracę i chcecie wręczyć jej pamiątkę na pożegnanie? Bardzo dobrze, ale problem pojawia się przy wyborze prezentu, szczególnie wtedy, kiedy nie zna się dobrze jej pasji. Jaki w takim razie wybrać prezent dla koleżanki z pracy? Co zawsze będzie sprawdzonym pomysłem i miłym podarunkiem, a czego lepiej unikać? Zapoznaj się z naszymi propozycjami, które sprawdzą się niezależnie od wieku i zawodu koleżanki!
prezent dla koleżanki z pracy

Biżuteria na prezent dla koleżanki z pracy

Biżuteria to idealny prezent dla koleżanki z pracy na pożegnanie. Bardzo dobrze sprawdzają się wszelkiego rodzaju bransoletki lub łańcuszki z zawieszkami. Przy wyborze kolczyków upewnijcie się, że koleżanka ma przekute uszy, a przy pierścionkach – czy w ogóle je zakłada, jaki ma rozmiar palca i czy zajmowane przez nią stanowisko pozwala na noszenie tego typu rzeczy. Warto, aby wybrana biżuteria była delikatna i subtelna, taka bowiem może być wybrana na co dzień nawet przez osobę, która za często jej nie nosi. Wyjątkiem jest sytuacja, w której obdarowywana koleżanka lubi duże elementy w biżuterii – wtedy można pokusić się np. o zakup korali lub masywnego wisiora. Bardzo dobrze sprawdzi się srebrna lub złota biżuteria.

Jaki prezent dla koleżanki z pracy? Alkohol

Co jeszcze można wybrać na prezent dla koleżanki z pracy? Zazwyczaj trafionym pomysłem będzie butelka ulubionego trunku albo coś z grupy ulubionych alkoholi, np. butelka czerwonego wytrawnego wina, jeśli takie lubi pić. Przemyślcie jednak ten pomysł, jeśli koleżanka często w ramach podziękowań dostaje alkohol lub jest abstynentką – wtedy warto zdecydować się na inny prezent.

Słodycze prezentem dla koleżanki z pracy

Która kobieta nie lubi słodyczy? To prezent idealny dla każdej przedstawicielki płci pięknej, nawet jeśli dba o linię. Wystarczy bowiem wybrać wersję fit lub inną, którą lubi koleżanka. Zamówcie pyszny tort z pobliskiej cukierni lub upieczcie coś sami. Takie upominki, chociaż szybko znikają z talerzy, na długo zostają w sercach. Doskonałym wyborem, szczególnie na prezent pożegnalny dla koleżanki z pracy, będzie pudełko wyszukanych czekoladek, które trudno znaleźć na co dzień na półkach sklepowych. Pomyślcie np. o belgijskich pralinach.

Kwiaty

Dobrym prezentem, szczególnie dla koleżanki odchodzącej z pracy, będą kwiaty. Większość kobiet lubi takie upominki, dlatego bukiet róż lub tulipanów może być trafnym wyborem. Dobrze jest dołączyć miłe słowa (np. „Powodzenia w nowej pracy, będzie nam Ciebie brakować!”) na bileciku.


Przeczytaj także: Ubranie na prezent - co kupić dziewczynie?


Zamiast bukietu ciętych kwiatów, możecie zdecydować się na kwiaty w doniczce. Sprawdzi się to szczególnie jako prezent urodzinowy dla koleżanki z pracy, ponieważ będzie go mogła postawić na biurku. Doskonałym wyborem będzie storczyk, ale jeśli koleżanka nie ma zbyt wiele cierpliwości lub często przebywa poza biurem, dobrze sprawdzi się kaktus. Dobierzcie do tego ładną osłonę na doniczkę i piękny prezent gotowy!

Prezent dla koleżanki z pracy – czego na pewno nie wybierać

Warto, abyście także wiedzieli, jaki pomysł nie będzie trafionym na prezent dla koleżanki z pracy. Chociaż powinno być to oczywiste, warto przypomnieć, że lepiej unikać kremów przeciwzmarszczkowych, płynów do kąpieli, dezodorantów lub kosmetyków na niedoskonałości cery. Nieważne, jak dobre macie intencje i jak drogie to będą kuracje, tego typu prezenty mogą nie być odebrane zbyt pozytywnie. Dlaczego? Możecie tym zasugerować, że wasza koleżanka z pracy nieodpowiednio dba o siebie. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy wasza koleżanka powie wam wprost, że chce otrzymać konkretny produkt. 

Poza tym lepiej również nie wybierać perfum. Zapach perfum jest sprawą bardzo indywidualną i coś, co może podobać się dziesięciu osobom, akurat dla jedenastej może być zapachem zbyt intensywnym, zbyt słodkim lub ostrym albo przywołującym niezbyt przyjemne wspomnienia. Wyjątkiem jest sytuacja, kiedy dokładnie wiemy, jakich perfum na co dzień używa koleżanka i chcemy pomóc uzupełnić jej zapasy ulubionego zapachu.


Autor: Agnieszka Ragus