Data publikacji:

Paznokcie Halloween - jakie paznokcie wykonać na Halloween?


Każdy powód jest dobry, by się dobrze bawić. Dlatego też, gdy obchodzicie Halloween, powinniście zadbać nie tylko o oprawę, czyli dekorację mieszkania, ale też o waszą stylizację. Bardzo ważną jej częścią są paznokcie. Tutaj pojawia się więc jakże ważne pytanie: jakie paznokcie wykonać na Halloween? Koniecznie skorzystajcie z naszych rad!
dynia

Paznokcie na Halloween — ograniczeniem jest tylko i wyłącznie wyobraźnia


Mówi się, że na Halloween trzeba się straszyć, ale my wychodzimy z założenia, że trzeba się przede wszystkim dobrze bawić. A częścią tej zabawy są właśnie odpowiednio przygotowane halloweenowe paznokcie.

Aż chce się powiedzieć, że jedynym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia i rzeczywiście tak jest. Na pewno ciekawym pomysłem jest wykonanie fluorescencyjnego manicure z dodatkiem „krwi”, a raczej czerwonego lakieru do paznokci. Będzie więc mrocznie, ale i niejako trochę upiornie.

Na samym początku przyda się właśnie mocno czerwony lakier. Malujemy nim płytkę paznokci. Gdy wyschnie, bierzemy bardzo cienki pędzel i malujemy na nim pajęczynę. Ponownie czekamy, aż całość wyschnie. Po tym etapie powierzchnię paznokcia musimy zmatowić, by uzyskać bardziej „mroczny efekt” i znowu, wykorzystując cienki pędzelek, malujemy na pajęczynie małe pajączki.

My już się boimy, a wy? A teraz najlepsze. Otóż możemy zrobić tak, by paznokcie świeciły w ciemności. Wystarczy tylko wetrzeć pyłek fluorescencyjny w całą płytkę i już efekt fluorescencyjny gwarantowany.

Jeżeli zależy wam na lepszym, a zasadniczo trwalszym efekcie, to użyjcie lakierów hybrydowych. Utwardźcie lakier w lampie UV przez 30 sekund po każdym etapie manicure’u.

Manicure na Halloween — paznokcie z motywem dyni


Co najbardziej kojarzy się z Halloween? Wydaje się, że motywem, który ciągle się przewija w ramach tego święta, jest dynia. Co zatem powiedziałybyście na przygotowanie halloweenowych paznokci właśnie z motywem dyni? Naszym zdaniem pomysł jest naprawdę świetny.

Oczywiście w przypadku wykonania takiego manicure’u przyda się naprawdę sporo precyzji i spokoju oraz cieniutki pędzelek, którym będziecie nakładać lakier. Pierwszym etapem na pewno jest pomalowanie paznokci na czarno, w końcu musi być dosyć mrocznie.

Gdy lakier już wyschnie, to używając precyzyjnego pędzelka, nakładacie lakier, malując dynię, oczywiście z wyciętymi oczami.

A jeżeli obawiacie się, że motyw dyni wam nie wyjdzie, to przecież nic straconego, bo jak wiadomo, życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać, stąd też wystarczy zakupić odpowiednie szablony i gotowe! Ale możecie też postawić na naklejki. A skoro już o naklejkach mowa, to...

Paznokcie na Halloween: pomysł na paznokcie prawdziwej czarownicy


Jeżeli macie ochotę naprawdę zaszaleć, to polecamy wam wykorzystanie naszego pomysłu na paznokcie prawdziwej czarownicy. Taki manicure ma w sobie oczywiście halloweenowy styl, ale przy tym nieco elegancji i szczyptę ekstrawagancji.

Na samym początku piłujemy paznokcie, jednak aby uzyskać pożądany kształt, paznokcie muszą być długie. Ten efekt można równie szybko uzyskać dzięki nałożonej bazie proteinowej. Oczywiście przed samym piłowaniem należy wyznaczyć punkt centralny, który będzie wierzchołkiem.

Potem pozostaje już tylko spiłowanie symetrycznie obu stron. Tutaj nasza rada: nigdy nie róbcie tego w powietrzu, bo efekt będzie mierny. Gdy paznokcie są już spiłowane, czas nałożyć na nie czarny lakier o matowym wykończeniu.

Kolejny etap jest najtrudniejszy, bo przy pomocy pędzelka należy namalować wizerunek trupiej czaszki bądź kościotrupa — w końcu to dobry motyw na Halloween. Użyjcie więc śnieżnobiałego lakieru, co dodatkowo stworzy świetny kontrast. Na całość można nałożyć jeszcze odrobinę czerwonego lakieru. Można też iść na skróty, czyli pomalować paznokcie, a następnie przykleić naklejki.

Czarny kot — czyli symbol Halloween na twoich paznokciach


Co jeszcze kojarzy się z Halloween? Na pewno czarny kot. W końcu kiedyś wierzono, że czarne koty są symbolem piekła i sił nieczystych. Choć na szczęście te czasy mamy już dawno za sobą, a kotki są obecnie członkami rodzin i przyjaciółmi, to czarny kot nadal może być dobrym motywem paznokci halloweenowych.

Warto więc na paznokciach wykonać wizerunek kota. Najlepiej pomalować wcześniej paznokcie na kolor pomarańczowy, a następnie za pomocą pędzelka, używając czarnego lakieru, namalować pyszczek kotka. Natomiast, zamiast malować oczy, lepiej przykleić na płytkę paznokci zielone kryształki, co jeszcze bardziej spotęguje ciekawy efekt. Jednak nie jest to takie łatwe.

Ale można też wykonać halloweenowe paznokcie z kocim motywem „na słodko”, bo w sumie koty to naprawdę miłe zwierzaki. W tym przypadku namalujcie czarnym lakierem ślady kocich łapek na paznokciach. Dobrze prezentują się na białym tle. Strasznie może nie będzie, ale na pewno będzie ładnie.

Co się wam przyda do wykonania paznokci Halloween?


Na pewno jest to tania i dobra lampa UV SUNONE Home2 lampa UV/LED 80W Biała. Do tego choćby lakier do paznokci szybkoschnący Semilac Lakier Hybrydowy 103 Elegant Raspberry 7ml oraz pędzelek do zdobień Semilac Nail Art Brush. Pozostaje już tylko wypróbować halloweeenowy manicure.
Autorka: Justyna Kolorz
Autor: Justyna Kolorz