Data publikacji:

Jak się pozbyć wągrów?

Autor: Renata Zielezinska

Wiele osób boryka się z problemem ciągle powracających wągrów. Pamiętam, że w wieku dojrzewania również ja miewałam z nimi problemy. Czarne kropeczki na brodzie, czole, nosie i policzkach do dziś uprzykrzają życie jednej z moich koleżanek, która ostatnio poprosiła mnie o podpowiedź, jak się ich pozbyć.

Postanowiłam napisać o tym post, ponieważ zdaję sobie sprawę, że zaskórniki mogą być problemem dla wielu osób. Zanim zdradzę tajemniczy sekret, muszę wspomnieć o przyczynach ich powstawania. Pojawiają się u osób, które nieodpowiednio lub wcale nie oczyszczają skóry. Wągry to łój połączony ze złuszczonym naskórkiem, które blokują naturalne ujścia porów skóry. Jeśli nie zajmiemy się nimi odpowiednio wcześnie, to bardzo szybko zainfekowane bakteriami przekształcają się w trądzik.

Jeśli pragniesz pozbyć się wągrów, musisz dokonać zakupu kosmetyków oczyszczających. Najważniejszym etapem pielęgnacji cery z wągrami jest jej systematyczne oczyszczanie. W tym celu należy raz w tygodniu wykonywać peeling cery, a codziennie myć twarz z dodatkiem oczyszczającego żelu do pielęgnacji twarzy, a następnie przemywać ją oczyszczającym tonikiem, który przywróci naskórkowi odpowiednie pH.