Data publikacji:

Styl hawajski: jak przygotować stroje i dekoracje na imprezę hawajską?

Imprezy tematyczne to w ostatnim czasie gorący trend, który można zauważyć wśród miłośników takiej formy spędzania wolnego czasu. Impreza z motywem przewodnim to świetna zabawa. Wydarzenie w określonym stylu wymaga znacznie lepszego przygotowania niż tradycyjna wersja imprezy, ale efekt końcowy zdecydowanie wynagradza wszelkie starania. Przygotowanie imprezy tematycznej powinno rozpocząć się od określenia motywu przewodniego. Popularnym motywem jest styl hawajski, czyli charakterystyczny i niezwykle kolorowy motyw, który z pewnością doda charakteru każdej imprezie. Zorganizowanie imprezy w takim stylu to dobry pomysł zarówno w miesiącach letnich, jak i w trakcie zimy, kiedy temperatura za oknem spada o wiele kresek poniżej zera. Na dobrze zorganizowanej tematycznej imprezie, która ma przenieść jej uczestników na gorące Hawaje, niemal wszystko powinno kojarzyć się z tym wybranym motywem. Oprócz strojów, drinków i muzyki hawajskiej warto także przygotować dekoracje i przekąski w tym stylu.
Styl hawajski: jak przygotować stroje i dekoracje na imprezę hawajską?

Styl hawajski – czym się wyróżnia?

Hawaje kojarzą się z egzotycznym klimatem, mnogością różnokolorowych kwiatów, soczystymi owocami oraz charakterystycznymi wieńcami z kwiatów, które zawiesza się na szyi. Takich elementów z pewnością nie powinno zabraknąć na imprezie, która ma zabrać gości na Hawaje. Inne ważne elementy takiej imprezy to z pewnością kolorowe, słodkie lub orzeźwiające drinki, koniecznie z parasolką, oraz różne egzotyczne owoce przywodzące na myśl ciepłe kraje. Drinki charakterystyczne dla takiego klimatu to aromatyczna kokosowo-ananasowa pina colada, drinki z połączeniem smaku ananasa, soczystej pomarańczy i kokosa oraz wiele innych.
Dobrym pomysłem na imprezową atrakcję jest przygotowywanie autorskich drinków przez każdego z uczestników. Tropikalne owoce, po które warto sięgnąć, to m.in.: banan, kokos, kiwi, ananas, mango oraz inne. W imprezowym menu nie powinno zabraknąć owocowych sałatek lub prostych dań z owoców morza, które z powodzeniem można przygotować w zaciszu własnego domu.
Urozmaiceniem imprezy może być przygotowanie samodzielnie pizzy w kontrowersyjnej wersji, czyli pizzy hawajskiej z ananasem. Aby zmaksymalizować hawajski klimat, warto poszukać muzyki charakterystycznej dla tego regionu. Przy brzmieniach gitary można przeprowadzić przyśpieszony kurs hawajskiego tańca hula, co z pewnością przyniesie dużo śmiechu uczestnikom takiej imprezy.

Impreza hawajska – jakie stroje?

Stroje odpowiednie na imprezę hawajską powinny w oczywisty sposób nawiązywać do tropikalnego klimatu. Podstawowym elementem takiego stroju powinien być wieniec złożony z wielu kolorowych kwiatów, który zawiesza się na szyi. Wybierając stroje uczestników imprezy, warto postawić na klasyczne i charakterystyczne elementy, które niewątpliwie kojarzą się z takim egzotycznym klimatem. Kobiety mogą postawić na tradycyjne spódnice hawajskie oraz biżuterię zrobioną z muszelek, małych kamieni oraz cienkich rzemyków. Dobrym pomysłem jest także wpięcie we włosy kwiatka w żywym kolorze oraz fryzura nawiązująca do plażowych loków. Kobiety mogą wykorzystać spódnice z lekkiej rafii, która niezaprzeczalnie jest jednym z symboli kojarzących się z Hawajami.
Męska grupa gości może postawić na hawajski klasyk, czyli kwieciste koszule, najlepiej w jaskrawych kolorach, jasne szorty oraz słomkowy, letni kapelusz. Uzupełnieniem stylizacji mogą być okulary przeciwsłoneczne oraz letnie buty, najlepiej plażowe klapki.

Styl hawajski – impreza tematyczna

Zapraszając gości na imprezę tematyczną, należy poinformować ich odpowiednio wcześnie o planowanym motywie całego wydarzenia. Można napisać o tym wprost na zaproszeniu lub wykorzystać charakterystyczne elementy danego motywu i umieścić je na zaproszeniu.
Zapraszając znajomych na imprezę w stylu hawajskim, można wręczyć im kolorowe zaproszenia z nadrukiem kwiatów, tropikalnych owoców lub innych elementów nawiązujących do Hawajów. Dobrym rozwiązaniem może być także dołączenie do zaproszenia charakterystycznego wieńca z kwiatów. Taki element z pewnością nie zostanie niezauważony przez zapraszanych gości. W zaproszeniu należy umieścić adnotację z prośbą o przygotowanie przez gości przebrania w stylu hawajskim, który będzie pasował do całego motywu przewodniego planowanego wydarzenia.

Dekoracje hawajskie na imprezę – jak zrobić?

Hawajska impreza wymaga odpowiedniego przygotowania, dlatego przed jej rozpoczęciem warto zadbać o odpowiednie dodatki i dekoracje. Dekoracje w tym motywie powinny nawiązywać do plaży, gorącego klimatu oraz natury. Dobrym wyborem będą różnorodne girlandy składające się z kwiatów, owoców lub innych elementów. Dobrze prezentują się także sztuczne palmy w różnych rozmiarach, różowe flamingi oraz muszle wymieszane z piaskiem i rozsypane na podłodze.
Dekoracja stołu także powinna zawierać hawajskie elementy, dlatego warto postawić na kolorowe talerze, miseczki, szklanki oraz kieliszki, a przygotowywane drinki można udekorować charakterystycznymi palemkami i parasolkami. Na stole nie powinno zabraknąć kolorowych serwetek z motywem kwiatów.
Niezwykle popularne w ostatnim czasie są także ścianki do zdjęć, dlatego nie może ich zabraknąć na hawajskiej imprezie. Aby przygotować taką ściankę, można skorzystać z fototapety z takim motywem oraz dodać do niej girlandy ze sztucznych kwiatów, palm oraz innych dodatków. Zdjęcia zrobione na takim tle z pewnością będą przywoływać tylko pozytywne wspomnienia u uczestników imprezy. Aby przygotować imprezę w stylu hawajskim, warto skorzystać z wielu dostępnych dodatków i dekoracji, które z pewnością ułatwią przygotowania.
Zdjęcie: benzoix/Envato Elements
Autor: Redakcja Ceneo