Data modyfikacji:

Torebki Obag – w czym tkwi ich fenomen?

Gumowa torba – niby nic zwyczajnego, a jednak kobiety na całym świecie oszalały na punkcie torebek Obag. Dlaczego? W czym tkwi ich sekret? Z czego zostały wyprodukowane i najważniejsze – czy torebki Obag są trwałe? Zapraszamy do wpisu, w którym odpowiadamy na wszelkie nurtujące cię pytania, a także zastanawiamy się nad tym, czy warto zainwestować w jeden z modeli.

Torebki Obag – kultowy materiał EVA

Dlaczego Obag to tak popularne i modne torebki. To właśnie materiał wyróżnia produkty od Obag na tle innych torebek. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że torebka Obag została wykonana z gumy. Przy bliższym poznaniu okazuje się jednak, że to pewnego rodzaju pianka, jednak bardzo wytrzymała i elastyczna. Wszystkie z torebek Obag są wykonane z opracowanego przez firmę materiału EVA. To połączenie superlekkich materiałów pochodzenia produkcji przemysłowej. W składzie każdego Obaga znajdziemy więc silikon i winyl. Taka mieszanka to propozycja idealna m.in. dla weganek, które nie kupują skórzanych modeli. A co z wytrzymałością materiału EVA? Torebka może być użytkowana przez kilka lat, a mimo tego będzie wyglądać niemalże jak nowa. Materiał się nie rozerwie i nie pęknie. Jedyną wadą jest to, że po pewnym czasie może się zarysować, jednak jest to praktycznie niezauważalne. Torebka Obag zdecydowanie należy do torebek, które powinna mieć każda kobieta.

Materiał EVA, wykorzystywany do produkcji Obag, docenią także kobiety, których torebka narażona jest na ekstremalne sytuacje. Obagowi nie straszny będzie deszcz, piasek, grad, śnieg – to idealna torebka na złą pogodę – a nawet rozlany sok czy kawa. Po wyjęciu podszewki możesz również śmiało zabrać jako torebkę na plażę. Gdy nasypie się do niej piasek, bardzo łatwo się go pozbędziesz. Z kolei wszelkie zabrudzenia wystarczy wytrzeć mokrą szmatką.

Personalizacja – za to kochamy torebki Obag

Nigdy nie mogłaś znaleźć torebki idealnej, ponieważ zawsze coś ci w niej nie pasowało? Podszewka nie w tym kolorze, uszy mogłyby być bardziej wytrzymałe i szkoda, że nie ma dodatkowego długiego paska. Ja bardzo dobrze znam te dylematy i podejrzewam, że wiele innych kobiet również. Niewątpliwą zaletą marki Obag jest możliwość personalizacji torebki. Na początku wybierasz jej korpus (marka nazywa go body). Obag oferuje ogromny wybór. Najpopularniejszym jest model STANDARD przypominający klasyczny shopper bag. Nie brakuje jednak małych torebek kopertówek, torebek worków, modeli na plażę czy do zadań specjalnych w baaardzo dużych rozmiarach.

Później decydujesz się na podszewkę lub z niej rezygnujesz, dobierasz takie uszy, jakie tylko sobie wymarzysz, a nawet dokupujesz różne klapy do specjalnie zaprojektowanych modeli. Do wnętrza torebki możesz doczepić organizery. To bardzo przydatne szczególnie dla kobiet, które noszą sporo drobiazgów. A jak z wymianą elementów na nowe? To bułka z masłem! Wystarczy kilka chwil i zupełnie nowa torebka gotowa.

Torebki Obag made in Italy – metka ma znaczenie

Każda z torebek Obag produkowana jest we Włoszech. Dla wielu kobiet to niezwykle istotna kwestia, ponieważ nie od dziś wiadomo, że włoszki są niezwykle stylowe, a robione w ich kraju produkty potrafią służyć latami. Oprócz tego coraz częściej mówi się o świadomej modzie. Idąc do popularnej sieciówki, nigdy nie możemy mieć pewności, kto szył nasze ubranie, z jakich materiałów i na jakich warunkach. Tutaj wszystko staje się jasne, a my, kupując torebkę, możemy spać spokojnie.

Torebki Obag można pokochać za ich wytrzymałość i to, że masz kilka torebek w jednej.

Autorka: Klaudia Borycka