Data modyfikacji:

Welur - materiał na topie

Autor: Natalia

Jeszcze niedawno największe tryumfy wśród materiałów święcił zamsz. To miejsce jednak powoli zaczyna zajmować tkanina zdecydowanie bardziej miękka i elastyczna, czyli welur. Sprawdźmy, jaki potencjał drzemie w tej błyszczącej wersji aksamitu.

Niesamowita miękkość i elastyczność weluru sprawia, że przekonuje się do niego coraz większa liczba kobiet. Ten popularny w latach 90 materiał zdaje się wyrastać na nowy trend sezonu. Przyjrzyjmy się mu zatem bliżej.

Wybierz, co lubisz

Najwięksi trendsetterzy promują noszenie miło otulającego weluru. Co do wyboru poszczególnych części garderoby, mamy tu całkowitą dowolność – sprawdzą się zarówno welurowe sukienki, crop topy, jak i garnitury czy spódnice.

Welur na pokazach

treshautediva.com, fashiongonerogue.com, vogue.com

Na pokazach projektantów welur pojawiał się głównie w wersji gładkiej, bez dodatkowych aplikacji czy wytłoczeń. Królowała jego najczystsza postać. W tej też wersji wydaje się on prezentować najlepiej - sam w sobie jest na tyle wyrazisty, by bez problemu przyciągać uwagę. Radzimy zatem zestawiać go raczej z gładkimi, jednolitymi materiałami.

Jak nosić?

Z uwagi na fakt, że welur wywodzi się z rodziny aksamitów postrzegany był przez długi czas jako materiał zarezerwowany na eleganckie okazje. Nic bardziej mylnego, ponieważ obecna jego forma idealnie sprawdza się w codziennych stylizacjach. Doskonale sprawdzi się także w postaci wieczorowej sukienki czy marynarki. Jego charakter zależy w zasadzie głównie od tego, z czym go zestawimy – w połączeniu z dżinsami będzie świetnym casualowym outfitów, w zestawie ze szpilkami będzie świetną propozycją na randkę.

Więcej kombinezonów znajdziesz TUTAJ.