Data modyfikacji:

Modne stylizacje brwi w 2021 roku

Modnie podkreślone brwi potrafią upiększyć każdy makijaż i dodać charakter twarzy. W tym sezonie zdecydowanie stawiamy na gęstość, objętość i naturalność. Jakie brwi są najmodniejsze w 2021 roku? Sprawdź nasz artykuł, w którym znajdziesz garść najmodniejszych inspiracji!

oko kobiety

Modne brwi 2021 – najgorętsze trendy

Czasy na prawie niewidoczne, wyskubane brwi dawno już przeminęły. Obecnie coraz bardziej widoczny jest trend na naturalne, gęste włoski, które stanowią wspaniałe dopełnienie makijażu. Myślisz, że najmodniejsze brwi to takie, których prawie nie widać? Jesteś w błędzie! Gęste, podkreślone włoski wyglądają nie tylko oryginalnie, lecz także naprawdę pięknie.

Przeczytaj również: Makijaż pod okulary dla krótkowidza? Jak malować oczy przy minusach?

Jaki kolor powinny mieć modne brwi w 2021 roku? Tutaj panuje całkowita dowolność – z jednym wyjątkiem. Sztucznie wyglądające, wyrysowane na czarno brwi są już passe. Natomiast zarówno przyciemnione, ciemnobrązowe włoski, jak i te w naturalnym jasnym kolorze, prezentują się zjawiskowo.

Jakie brwi są trendy w 2021 roku? Poniżej znajdziesz cztery najmodniejsze inspiracje!

Uniesione łuki brwi modne w 2021

W tym sezonie uniesione są zdecydowanie w modzie. Gęste, wznoszące się brwi prezentują się dość ostro, ale za to ciekawie i charakterystycznie. Jak je wykonać? Wyreguluj lekko włoski tak, aby 2/3 łuku wznosiła się w kierunku czoła, a jego koniec lekko opadał. Możesz naszkicować ich kontur kredką do brwi. Pamiętaj, żeby nie przesadzić. Całość powinna prezentować się łagodnie, a nie karykaturalnie.

Następnie możesz podkreślić kolor brwi pomadą lub pudrową kredką. Jeśli jesteś blondynką, wybierz jasny brąz, jeśli zaś brunetką – postaw na ciemny odcień.

Naturalne brwi modne w 2021

Naturalne brwi to najgorętszy trend ostatnich kilku sezonów. Trend na gęste, niemalże krzaczaste brwi zapoczątkowała modelka Cara Delevigne. W 2021 roku warto zwrócić uwagę na dwa rodzaje stylizacji gęstych, naturalnych włosków – brwi na mydło oraz brwi pierzaste (feathered brows).

Brwi na mydło to, jak sama nazwa wskazuje, stylizacja polegająca na wyczesaniu włosków spiralką lekko nasmarowaną zwykłym, bezbarwnym mydłem. Pozwala to uzyskać efekt sterczących, utrwalonych brwi o ciekawym wyglądzie. Jeśli nie chcesz stosować mydła w okolicy oczu, postaw na bezbarwny żel do brwi. Efekt będzie podobny.

Pierzaste brwi natomiast są nieco bardziej ekstrawagancką wersją brwi na mydło. Najlepiej, aby włoski były gęste, niewyregulowane zbytnio (lub wcale) pęsetą. Należy wyczesać je spiralką i szczoteczką tak, aby sterczały lekko do góry, a następnie utrwalić całość woskiem lub żelem.

Modne brwi 2021 – liczy się objętość!

Modne brwi w 2021 roku muszą być gęste i pełne objętości! Jeśli chcesz, możesz lekko wyregulować je pęsetą, np. w sytuacji, gdy łączą się one w pobliżu nosa, jednak nie musisz robić nawet tego. Naturalne jest piękne! Podkreśl lekko włoski ulubioną kredką lub cieniem, wyczesz spiralką i gotowe!

Jeśli zaś nie jesteś posiadaczką bujnych, gęstych brwi, możesz użyć odpowiedniego kosmetyku, aby dodać im objętości. Raczej zrezygnuj z kredki o ostrym zakończeniu, gdyż wyrysowane nią brwi mogłyby wyglądać zbyt ostro i nienaturalnie. Pudrowa kredka, cień lub pomada sprawdzą się doskonale.

Laminacja brwi - moda 2021

Ostatnim trendem na 2021 rok w temacie brwi jest ich laminacja. Zabieg ten polega na zmianie kształtu włosków za pomocą specjalnego kwasu. Substancja sprawia, że stają się one plastyczne, dzięki czemu można nadać im pożądaną formę i kierunek. To świetna opcja dla posiadaczek cienkich, słabych włosków, marzących o gęstych i bujnych brwiach. Jeśli nie chcesz wydawać pieniędzy na zabieg, możesz spróbować wystylizować brwi za pomocą żelu.

Modne brwi 2021 – odpowiednie kosmetyki

Zanim zabierzesz się do stylizacji brwi, musisz wybrać odpowiedni kosmetyk. Oto, jakie produkty do brwi wyróżniamy:

  • kredka,
  • pudrowa kredka,
  • cień do brwi,
  • pomada do brwi,
  • żel do brwi,
  • wosk do brwi,
  • henna.

W internecie jest mnóstwo kosmetyków do stylizacji brwi. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

Autor: Olga Wacholc