Data modyfikacji:

Rozświetlacz holo - musisz to mieć!

Kochasz efekt błysku na twarzy? Rozświetlacz holograficzny przeniesie cię w zupełnie inny wymiar lśnienia. Kosmetyk tworzy na skórze taflę mieniącą się kolorami tęczy, która zaczaruje nawet najzwyklejszy makijaż. Jak używać rozświetlacza holo? Po które produkty sięgnąć? Podpowiadamy!

Rozświetlacz holograficzny – co to jest?

Rozświetlacz holo to stosunkowa nowość wśród tego typu kosmetyków. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala on nadać skórze wyjątkowy blask, wykorzystując zjawisko odbijania się światła.

Typowe rozświetlacze mają zazwyczaj złotą lub srebrną poświatę, składają się z metalicznych drobinek lub brokatu. Produkty holograficzne to coś zupełnie innego. Nie ma tutaj bowiem klasycznego, zachowawczego błysku. Zamiast tego drobinki mienią się wszystkimi kolorami tęczy.
Pozwala to na uzyskanie wyjątkowego, kosmicznego efektu, który odmieni nawet zwyczajny makijaż. Pod wpływem światła lamp lub promieni słonecznych, kosmetyk tworzy piękną, niebiesko-fioletowo-różową poświatę.

W zależności od produktu, może ona mieć bardziej zachowawcze, ciepłe tony lub totalnie szalone chłodne. Ten pierwszy rodzaj wpada w barwy złota i różu, drugi zaś łączy w sobie niebieskie, fioletowe, a nawet zielone odcienie.
Rozświetlacz holograficzny może przyjmować różne formuły:
  • klasyczny kosmetyk prasowany,
  • w sztyfcie,
  • w płynie.
Ponadto kosmetyki prasowane mogą mieć jednolity kolor lub składać się z kilku odcieni położonych obok siebie, które mieszają się podczas nabierania pędzlem.

Jak zrobić makijaż holograficzny?

Aby zrobić makijaż holograficzny, tak naprawdę wystarczy mieć jeden kosmetyk z efektem holo. Rozświetlacz możesz przecież nałożyć nie tylko na kości policzkowe, nos i łuk kupidyna, ale także na powieki. Aplikacja produktu będzie się różnić w zależności od zastosowanej formuły.

Kosmetyk w sztyfcie możesz nakładać bezpośrednio na twarz. Następnie rozetrzyj go dłonią lub pędzlem. Kremowa formuła zapewnia efekt mokrej, lśniącej tafli.

Wersję prasowaną stosuj tak samo, jak każdy inny rozświetlacz. Nabierz na pędzel niewielką ilość produktu, a następnie zaaplikuj na czubek nosa, łuk kupidyna oraz górną część kości policzkowych. Następnie rozcieraj delikatnie kosmetyk na skórze, dodając produktu i stopniując blask aż do uzyskania pożądanego natężenia.

Rozświetlacz holograficzny w płynie daje jeszcze więcej możliwości. Możesz używać go tak, jak produktu w sztyfcie, aplikując na skórę, a następnie rozcierając.

Jeśli natomiast chcesz uzyskać intrygujący efekt lekkiego, kosmicznego rozświetlenia na całej twarzy, zmieszaj odrobinę produktu z ulubionym kremem lub balsamem. Następnie wklep kosmetyk w cerę i gotowe!

Rozświetlacz holograficzny – dostępne produkty

W ostatnich miesiącach na polski rynek wchodzi coraz więcej kosmetyków pozwalających wykonać makijaż holograficzny. Klasykiem już można określić serduszko od I Heart Revolution – Unicorns Heart.

Produkt należy do rozświetlaczy prasowanych i składa się z położonych obok siebie wszystkich kolorów tęczy. Po zmieszaniu ich pędzlem uzyskasz prawdziwie kosmiczny efekt holograficznej tafli.
Ta sama marka produkuje również holo rozświetlacz w płynie – Revolution Liquid Highlighter Unicorn Elixir. Kosmetyk tworzy na skórze cudną poświatę o fioletowym zabarwieniu.
Essence Holo WOW i Prismatic Hololighter to produkty w sztyfcie o pięknych, chłodnych odcieniach. Natomiast Holo Stick od Lovely dostępny jest w dwóch wariantach – wpadającym w róż oraz kosmicznym niebieskim.
Jeszcze jednym przykładem jest Master Holographic od Maybelline. Jego łagodna poświata przypadnie do gustu dziewczynom, które chcą jedynie wypróbować tego typu produkt.
Rozświetlacz holograficzny to kosmetyk, który powinna wypróbować każda fanka makijażu. Jesteśmy pewni, że zakochasz się w tym nieziemskim efekcie!
Autorka: Olga Wacholc