Data publikacji:

Foxy eyes – na czym polega, jak go wykonać?

Marzy ci się zalotne, lisie spojrzenie w stylu Belli Hadid, Kendall Jenner czy Emily Ratajkowski? To możliwe i prostsze, niż ci się wydaje. Poznaj foxy eyes. Co to jest? Na czym polega i jak stworzyć makijaż foxy eyes krok po kroku? Zapraszamy do poniższego poradnika.
foxy eyes

Foxy eyes – co to za zabieg?

Foxy eyes można osiągnąć nie tylko za pomocą makijażu, ale przede wszystkim zabiegu medycyny estetycznej. Zabieg foxy eyes polega na uniesieniu zewnętrznej części brwi i oka. Wykonywany jest przy pomocy specjalnych nici liftingujących. Jakie daje efekty? Przede wszystkim optycznie otwiera oko i zmniejsza opadającą powiekę. Oczywiście zabieg wykonany w profesjonalnym gabinecie medycyny estetycznej daje trwałe efekty, które utrzymują się nawet do dwóch lat. Jak prezentuje się foxy eyes? Spójrz na poniższe zdjęcie.

Foxy eyes – jak zrobić? Czy można wykonać foxy eyes w domu?

Oczywiście zabieg foxy eyes, wykonywany przy pomocy nici liftingujących, można zrobić wyłącznie w gabinecie medycyny estetycznej. Jak osiągnąć namiastkę foxy eyes w domu? Robiąc odpowiedni makijaż. Odpowiednio wykonany make-up nadaje oczom kształt migdała i sprawia, że spojrzenie staje się zalotne. Poniżej znajdziesz tutorial, jak wykonać make-up foxy eyes krok po kroku oraz dowiesz się, co będzie ci potrzebne do jego stworzenia.

Foxy eyes – tutorial najmodniejszego makijażu krok po kroku

Wykonanie makijażu foxy eyes zajmuje nieco czasu i wymaga precyzji, ale efekty są powalające! Zanim przejdziemy do omówienia jego wykonania, najpierw zastanówmy się, co musisz kupić, aby stworzyć foxy eyes. Poniżej lista zakupów:
  • korektor;
  • puder rozjaśniający lub rozjaśniacz w kremie do konturowania;
  • matowe cienie do powiek – trzy brązy w odcieniach nude (pierwszy nieco ciemniejszy od twojej skóry, drugi znacznie ciemniejszy, trzeci ma być mocnym czekoladowym brązem lub czernią) i jeden kolor waniliowy;
  • pędzle – jeden do blendowania cieni, drugi ścięty i precyzyjny,
  • sztuczne rzęsy – takie, które mają wyciągnięty kącik oka;
  • twoje ulubione kosmetyki do makijażu brwi.
A teraz przejdźmy do wykonania makijażu foxy eyes.

Krok 1: pomaluj cerę swoim ulubionym podkładem.

Krok 2: nałóż korektor na powiekę – to wyrówna jej koloryt i sprawi, że cienie będą się lepiej trzymać.

Krok 3: rozjaśniającym pudrem lub rozjaśniaczem w kremie do konturowania pomaluj przestrzeń pod okiem. To nada spojrzeniu blask i mocno je rozświetli.

Krok 4: nałóż na całą powiekę waniliowy cień, zostawiając niepomalowany wewnętrzny kącik oka.

Krok 5: teraz nałóż najjaśniejszy odcień nude w załamanie powieki. Użyj do tego pędzelka do blendowania cieni. Istotne jest to, aby wyciągnąć cień przy zewnętrznym kąciku – maluj nim oko w stronę skroni i kierując się ku górze. W ten sposób konturujesz swoje oko.

Krok 6: przy użyciu ściętego pędzelka i ciemniejszego brązu (tego drugiego cienia w kolejności kolorystycznej) narysuj kreskę od zewnętrznego kącika oka, idącą ku skroni i ku górze. Tak namalowana kreska powinna być swojego rodzaju kontynuacją dolnej powieki. Pamiętaj, aby na końcu nieco rozmazać kreskę, nadając jej bardziej naturalny wygląd.

Krok 7: namalowaną wcześniej kreskę pociągnij na całą powiekę. Ważne, aby sięgała ona do samego końca wewnętrznego kącika i nie była w tym miejscu zbyt gruba. Ma być bardzo cienka i precyzyjna. Kreskę ponownie rozmazujemy.

Krok 8: pora na użycie najciemniejszego brązu. Przy użyciu ściętego pędzelka popraw nim namalowaną wcześniej kreskę. Ważne, aby ta na nowo namalowana kreska była znacznie cieńsza, niż kreska wykonana wcześniej.

Krok 9: najciemniejszym cieniem pomaluj wewnętrzny kącik oka. Wyciągnij cień, malując przy kąciku małą i precyzyjną kreskę. Ma powstać w tym miejscu tzw „jaskółka”. Następnie przeciągnij nałożony cień na linię wodną – nie na całej długości, a jedynie do połowy oka.

Krok 10: używając drugiego brązu z przygotowanych wcześniej cieni, podkreśl dolną powiekę. Zrób to bardzo delikatnie i mocno rozetrzyj cień.

Krok 11: przyklej sztuczne rzęsy.

Krok 12: pora zająć się brwiami, które w makijażu foxy eyes są niezwykle istotne. Maluj je na prosto. Nie rób tzw. łuku, a później opadania. Jeśli twoja brew ma mocno opadającą końcówkę, zakryj jej koniec korektorem i stwórz nowy kształt brwi. Użyj do tego swoich ulubionych kosmetyków.
   Lisie oko gotowe! Ale o czym warto jeszcze pamiętać, wykonując makijaż foxy eyes?
  • Cera
Powinna być nieskazitelnie gładka i porcelanowa. Do jej pomalowania użyj zatem mocno kryjącego podkładu. Pamiętaj, aby następnie zabezpieczyć go pudrem – wklepując kosmetyki gąbeczką, znacznie przedłużysz trwałość makijażu.
  • Policzki
Przy lisim oku najlepiej będą prezentować się mocno podkreślone i nieco uniesione policzki. Jak uzyskać taki efekt makijażem? Nie nakładaj bronzera na kości policzkowe, ale nieco nad nimi. Wyciągnij bronzer aż do skroni – wówczas twarz wyda się smuklejsza i bardziej „wyciągnięta”, a właśnie o taką stylizację nam chodzi.
  • Usta
Wyraźnie podkreśl łuk kupidyna. Namaluj go ostro, np. przy użyciu konturówki do ust. Cały look nabierze wtedy charakteru. Do lisich oczu świetnie sprawdzą się pomadki nude.

Ekspresowe foxy eyes – jak wykonać taki makijaż w kilka minut?

Jeśli chcesz wykonać foxy eyes szybko, to zacznij od kroku 11. opisanego powyżej, czyli podkreślenia brwi. Następnie nałóż na powiekę korektor, później matowy waniliowy cień i zabierz się za malowanie kreski.

Sięgnij po matowy cień w kolorze ciemnego brązu i stwórz nim wyciągniętą ku skroni i ku górze kreskę na zewnętrznym kąciku oka – pamiętaj, aby później nieco ją rozetrzeć. Teraz podkreśl wewnętrzny kącik oka – górną powiekę, tam gdzie nie ma rzęs, pomaluj wybranym cieniem. Ważne jest to, aby dojechać cieniem do końca kącika i użyć precyzyjnego, skośnego pędzelka. Przyklej rzęsy i gotowe! Zamiast tych ostatnich możesz użyć też klasycznego tuszu do rzęs.
  
Autorka: Klaudia Borycka