Data modyfikacji:

Najlepsze fryzury dla włosów falowanych, puszących się

Pudel, Kopernik, Hagrid – słyszałaś te określenia? Chodzi o puszące się włosy. Jak uniknąć tego efektu, jakie wybrać kosmetyki? I które fryzury dla włosów falowanych, puszących się będą najlepsze?
Kręcone włosy
Masz loki, fale i uwielbiasz swoje włosy, ale trudno ci się je układa? To dlatego, że włosy kręcone są piękne, ale słabsze i łatwo ulegają uszkodzeniom oraz wysuszeniu. Są też lżejsze i cieńsze niż włosy proste, dlatego właśnie łatwo się skręcają i puszą się – ułożenie wymarzonej fryzury dla włosów falowanych i puszących się staje się często wyzwaniem. Na uszkodzenia narażone są też końcówki włosów falowanych – rozdwajają się i łamią. Zatem, żeby odpowiednio dbać o włosy falowane i puszące się, skoncentruj się na ich nawilżeniu i odżywieniu.

Dowiedz się także co stosować na puszące się włosy.

Najlepsze fryzury dla włosów falowanych, puszących się – zadbaj o zdrowe loki

Jak okiełznać puszące się włosy? Wygładzić je. Rewelacyjne rezultaty można osiągnąć, stosując sprawdzone szampony i odżywki Cantu. Preparaty tej amerykańskiej marki powstały, by wspierać właśnie kręcone i falowane włosy. Polecany jest np. aktywator loków Avocado Hydrating Curl Activator, który przywraca naturalny skręt loków, a w składzie ma oliwę z oliwek, masła shea, mango, aloesu i olej z awokado. Krem ten nakłada się na mokre włosy i nie należy go spłukiwać. Gdy włosy wyschną, fale będą mocne i sprężyste – nie rozczesuj ich, a delikatnie ułóż fryzurę palcami.

Jak ograniczyć puszenie się włosów? Nie rozczesuj ich na sucho!

Czego nie robić, jeśli masz włosy falowane i puszące się? Przede wszystkim nigdy nie rozczesywać ich na sucho! Rozczesz włosy zaraz po umyciu i pozwól im wyschnąć we własnym tempie. Żeby włosy nie puszyły się, musisz też zadbać o końcówki. Zniszczone i połamane końce odstają w różnych kierunkach i zahaczają o siebie wzajemnie, powodując podnoszenie się wszystkich, także tych zdrowych włosów, co daje właśnie efekt napuszenia fryzury. Zatem zaopatrz się w odżywkę do włosów łamliwych lub specjalne preparaty na wrażliwe końcówki włosów. Wcześniej podetnij zniszczone końcówki – jeśli tego nie zrobisz, rozdwajanie będzie szło w górę włosów, niszcząc je na całej długości.

Fryzury dla włosów falowanych – po prostu przepasane opaską lub bandaną

Włosy wysuszone źle się układają. Niekorzystnie wpływa na nie prostownica i gorące powietrze z suszarki, a także kosmetyki z alkoholem. Wysusza również słońce, zwłaszcza wilgotne włosy, rozjaśnianie preparatami chemicznymi także im nie służy. Puszące się włosy to także efekt zaburzonej równowagi PEH. Jest to równowaga między wszystkimi niezbędnymi elementami pielęgnacji włosów. W skrócie PEH kryją się pierwsze litery składników, których powinniśmy dostarczać włosom: proteiny, emolienty i humektanty. Proteiny prostują włosy, humektanty nawilżają, zaś za puszenie się zazwyczaj odpowiada brak emolientów, czyli niewystarczające natłuszczenie. By tego zjawiska uniknąć, warto olejować włosy na sucho tuż przed myciem. Na końcu mycia warto też choć na chwilę nałożyć odżywkę emolientową. Włosy odpowiednio nawilżone same się ułożą w sprężyste loki, dlatego fryzury dla włosów falowanych i puszących się nie będą już problemem i wystarczy, że przepaszesz je np. bandanką zawiązaną na czubku głowy lub gustowną opaską z atłasu z węzłem na środku.

Fryzury z ugniataniem – podkreśl loki i zepnij spinką

Jeśli chcesz mieć fryzurę eksponującą loki, zadbaj o ich skręt. Fryzury dla włosów falowanych i puszących się często wymagają ugniatania. Gniecenie włosów na mokro sprawia, że z ich struktury wydobywa się prawdziwy skręt. Czynność ta jednocześnie ujarzmia odstające i puszące się pukle. Jak ugniatać? Nałóż odżywkę na puszące się włosy i ugniataj – im więcej ugniatania, tym więcej powstanie fal i loków. Mokre włosy możesz też zawinąć i ciasno związać na kilka godzin lub na noc w koszulkę. Po jej zdjęciu, pozwól włosom naturalnie wyschnąć. Zabieg ten to plopping – intensywnie podkreśla skręt włosów, sprawia, że fale będą bardziej sprężyste. Tak ułożone włosy wystarczy spiąć z jednej strony wsuwką lub dekoracyjną spinką – powstanie fryzura szykowna, ale i wygodna. Loki wyeksponuje też mały kucyk na czubku głowy, który odsłoni czoło – resztę włosów puść swobodnie.
Autorka: Agnieszka Jastrzębska