Data publikacji:

Fryzury, które odejmują lat: nasze propozycje

Dobre cięcie i odpowiedni kolor włosów mogą zdziałać prawdziwe cuda – na przykład odmłodzić kobietę o co najmniej kilka lat. Nie wierzysz? W takim razie zbierz się na odwagę i zmień coś w swoim wyglądzie – na pewno będzie warto. Oto sprawdzone fryzury, które odejmują lat, za to dodają uroku i blasku.
odmładzające fryzury

Fryzury, które odejmują lat: krótkie

Nie przepadasz za długimi włosami? Cenisz sobie krótkie i odważne cięcia, dzięki którym w zaledwie kilka minut możesz ułożyć piękną fryzurę? Oto więc kilka propozycji specjalnie dla ciebie: krótkie i modne fryzury, które odmładzają.
  • Klasyczny bob
Bob to delikatne przycięcie włosów na wysokości żuchwy. Z przodu pozostawia się nieco dłuższe pasma, dzięki czemu zyskuje się efekt naturalności. To świetna fryzurka na co dzień i na większe wyjścia. W alternatywnej wersji występuje również bob z asymetryczną, cieniowaną grzywką.
  • Bob z cieniowaną grzywką
Jeśli chodzi o fryzury, które odmładzają, to nie można nie wspomnieć o pixie. To bardzo krótka fryzurka kobieca – włosy mocno ścina się zarówno z tyłu głowy, jak i po bokach. Z przodu można pozostawić nieco dłuższe kosmyki, jak pocieniować włosy albo wyrównać do reszty. Wbrew pozorom tak ścięte pasma można ułożyć na całe mnóstwo różnych sposobów.
  • Delikatny irokez
Słowo „irokez” może brzmieć strasznie, ale spokojnie – tutaj chodzi o jego delikatną wersję. Włosy dość krótko obcięte na bokach, ale pozostawione nieco dłuższe na samej górze, a następnie nieco usztywnione i położone na jeden bok – oto nowoczesny irokez dla dojrzałej kobiety. Odmładzający, odważny, seksowny, a do tego pasujący do każdego kształtu twarzy.

Fryzury, które odmładzają: długie

Jeśli chodzi o długie fryzury, które ujmują lat, to do tego grona należą przede wszystkim:
  • Lob
Lob to cięcie o długości do ramion, przy czym włosy z przodu są zawsze nieco dłuższe od tych z tyłu. To obecnie jedna z absolutnie najmodniejszych fryzur – chętnie decydują się na nią zarówno polskie, jak i zagraniczne celebrytki. Warto dodać, że lob to fryzurka, którą można dowolnie zmieniać. Wystarczy zakręcić włosy, by natychmiast uzyskać zupełnie inny, także odmładzający efekt.
  • Naturalny kok
Długie fryzury odejmujące lat to także wszelkie rodzaju wysoko umieszczone koki. Efekt odmładzający uzyska się jednak tylko przy spełnieniu dwóch warunków. Po pierwsze – włosy muszą być wypielęgnowane i lśniące. Po drugie – upięcie musi wyglądać naturalnie (mile widziane są „wymykające się” kosmyki).
  • Bowl cut
Ścięcie włosów do 2/3 wysokości głowy wraz z wygoleniem ich poniżej – oto współczesny, bardzo odmładzający bowl cut. Największy efekt „wow” uzyskuje się poprzez połączenie takiego właśnie cięcia z wyraźnym kolorem – gołębią szarością wchodzącą w biel albo intensywną, płomienną rudością.

Fryzury odejmujące lat: jakie kolory?

Zastanawiasz się, jakie kolory mają fryzury, które odmładzają? Otóż są to przede wszystkim odcienie jasne. Styliści z całego świata w niczym nie zgadzają się tak bardzo, jak w twierdzeniu, że najbardziej postarzający kolor włosów to czarny i ciemnobrązowy.
Co zatem wybrać? Na pewno odmładzające są wszelkie ciepłe, jasne brązy ze złotymi refleksami. Lat odejmują platyna, blond, a także wszelkie rudości. W ramach ciekawostki warto również zauważyć, że obecnie wiele kobiet zaczyna farbować swoje włosy na kolor szary, gołębi. Czy wyglądają przez to starzej? O dziwo, jest dokładnie odwrotnie – pewnie dlatego, że jest to najmodniejszy fryzjerski kolor sezonu!
Autor: Robert Wojtaś