Data publikacji:

Fryzury po 60. cienkie włosy, czyli jaką fryzurę po 60., mając cienkie włosy, wybrać

Wśród kobiet po 60. roku życia panuje przekonanie, że jedyne odpowiednie fryzury w tym wieku to krótkie cięcia oraz maskowanie siwych włosów. Jest to jednak myślenie błędne, które wcale nie musi oznaczać najkorzystniejszej opcji stylizacji włosów. Coraz częściej trendy fryzjerskie są tendencjami uniwersalnymi, które sprawdzają się zarówno u młodych, jak i u starszych osób. Coraz popularniejsze stają się też koloryzacje wielotonowe, które niekoniecznie muszą pokrywać siwe włosy w stu procentach. Po odcienie perłowe oraz szarości sięgają coraz młodsze osoby. Dlatego naturalnie występująca siwizna to w wielu przypadkach dziś atut i doskonała baza do uzyskania świetnego efektu. Jakie fryzury dla 60-latki na cienkie włosy będą najlepsze?
fryzury po 60.

Fryzury po 60. a cienkie włosy – jak je pielęgnować?

Włosy po 50. roku życia zaczynają się przerzedzać i stopniowo stają się osłabione. Zmienia się także nieco ich struktura, wskutek czego robią się również cieńsze. W przypadku tego typu sytuacji warto skupić się na właściwej pielęgnacji włosów, co zapobiegnie pogłębianiu się problemu oraz pomoże przywrócić kosmykom lepszą kondycję. To istotne, gdy chce się utrzymać dłuższe włosy lub nosić na co dzień upięcia czy kosmyki wymagające zabiegów stylizacyjnych.
Dodatkowo wiele szamponów i odżywek o działaniu wzmacniającym wpływa również na powstrzymanie wypadania włosów oraz pobudzenie stymulacji ich wzrostu. Dopóki jednak włosy są cienkie i osłabione, najlepszym wyjściem będzie krótkie cięcie. Nie obciąży ono włosów, a suszenie ich po myciu będzie szybsze. Ciepłe powietrze suszarki będzie zatem oddziaływać na włosy jak najkrócej, co również nie osłabi nadmiernie ich struktury.
Krótkie fryzury dla cienkich włosów po 60. będą układać się dużo lepiej i wymagać mniejszej ilości zabiegów stylizacyjnych, jeżeli włosy suszone będą w sposób podnoszący je u nasady. Można w tym celu użyć dużej okrągłej szczotki lub suszyć głowę, pochylając się do przodu.
Cienkie i osłabione włosy należy myć wodą letnią i regularnie stosować dedykowane im odżywki. Dobrą praktyką po umyciu jest również jedynie odciskanie włosów z nadmiaru wody, bez ich pocierania ręcznikiem. Taka praktyka znacznie wpływa na pogorszenie jakości włosów i powstawanie na ich powierzchni uszkodzeń mechanicznych. Wskutek tego włosy dodatkowo mogą zacząć się kruszyć i ulegać dodatkowemu osłabieniu. Do suszenia włosów cienkich po 60. roku życia dobrze jest używać suszarki z letnim nawiewem oraz funkcją jonizacji.
Przed użyciem suszarki do włosów, warto spryskać je specjalnym sprayem termoochronnym, co dodatkowo ochroni włosy przed wpływem ciepła i wspomoże ich skuteczną regenerację.

Czy dłuższe włosy po 60. to dobry pomysł?  

Wiek nie zawsze równoznaczny jest z osłabieniem włosów, ich przerzedzeniem i delikatną strukturą. Zdarza się, się z biegiem lat włosy nie tracą wigoru, są sprężyste, zdrowe i podatne na układanie. Wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, by zachować włosy do ramion i dłuższe.
Wiele kobiet wciąż przekonanych jest, że siwizna w żaden sposób nie stanowi atutu ani atrybutu piękna, więc decyduje się na krótkie cięcia, by proces farbowania był sprawniejszy i łatwiejszy. Od kilku lat jednak w świecie fryzjerstwa i stylizacji narasta trend związany z kolorem włosów opartym na szarości i odcieniach w tonacji popieli. Naturalna siwizna doskonale wpisuje się w ten trend i może się okazać, że farbowanie włosów w ogóle nie jest konieczne, a żeby podkreślić lub nieznacznie zmienić ich odcień, idealne będzie tonowanie lub pasemka.
Warto również sięgnąć po kosmetyki, które nieznacznie wpływają na naturalny kolor włosów, pobudzając je do ponownego ciemnienia. Takie działanie mają m.in. ziołowe i tym samym bezpieczne produkty do włosów.

Krótkie fryzury dla cienkich włosów po 60. – na co się zdecydować?

Wśród krótkich fryzur przy cienkich włosach po 60. roku życia szczególnym zainteresowaniem cieszą się cięcia z nieco krótszymi bokami i uniesionymi partiami po środku głowy. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie efektu zwiększonej objętości przy zachowaniu lekkiego wrażenia fryzury. Stylizowanie włosów za pomocą okrągłej szczotki dodatkowo pomaga strukturze włosa w tego typu cięciu zachować elastyczność i układać się zgodnie z oczekiwaniami. Takie fryzury wykonuje się szybko, a już po kilku ułożeniach nabranie wprawy w stylizacji jest wręcz pewne.
Dla podkreślenia indywidualnego charakteru i odmiany w codziennym wyglądzie, warto też co jakiś czas zmieniać położenie przedziałka. Odmieni to wygląd, nada twarzy świeżości, a jednocześnie pozwoli na uzyskanie – nawet przy krótkich włosach – zróżnicowanych efektów. Dodatkowe wywinięcie grzywki i utrwalenie jej lakierem jest także ciekawą opcją na szczególne okazje.
W zwiększeniu objętości może pomóc również lekkie natapirowanie włosów u nasady, co przyniesie efekt znacznie większej objętości fryzury i uniesienie ich. Dla pań lubiących nowoczesny look na krótkie fryzury nanieść można żel lub gumę do włosów, która nada charakter i odmłodzi twarz. Tego typu zabiegi świetnie sprawdzają się w luźnych stylizacjach, na spacer czy spotkanie ze znajomymi. Fryzurę uzupełnić można stylową opaską lub zwykłymi okularami przeciwsłonecznymi umieszczonymi w miejscu opaski. Tego typu stylizacja z pewnością nie zostanie niezauważona oraz spotka się z pochwałami i aprobatą.
Zdjęcie: Envato Elements
Patrycja Wojas
Patrycja Wojas

Medycyna, lotnictwo, motoryzacja – to moje największe pasje. W wolnych chwilach maluję obrazy i wypoczywam z najbliższymi osobami w różnych krajach. Kocham podróże!