Data publikacji:

Fryzury wyszczuplające twarz okrągłą

Jeśli masz okrągłą twarz, zapewne wiele razy pragnęłaś ją optycznie wyszczuplić. Możesz to oczywiście zrobić za pomocą makijażu i odpowiedniego wykonturowania cery, ale make-up to nie wszystko. Równie ważne jest odpowiednie cięcie i uczesanie. Jak w takim razie dobrać odpowiednie upięcie, by optycznie wysmuklić twarz? Poniżej przedstawiamy fryzury wyszczuplające twarz okrągłą, które sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i na większe wyjścia.
fryzury wyszczuplajace twarz okragla

Fryzury dla okrągłej twarzy – podstawowe zasady

Spośród wszystkich kształtów twarzy wyróżniamy buzię: okrągłą, owalną, kwadratową, prostokątną (pociągłą) oraz trójkątną (w kształcie serca). Każda z nich może być tak samo atutem, jak i jej mankamentem. Kluczem jest odpowiednio dobrana fryzura, która ewentualne minusy zamieni w korzyści dla urody. Okrągła twarz również nie musi być problemem, jeśli tylko nauczysz się odpowiednio stylizować włosy.

Co zatem warto zrobić z fryzurą, aby wyszczuplała twarz okrągłą, a czego jednak unikać? Okrągłe twarze nie lubią symetrii, za to świetnie czują się w towarzystwie asymetrycznych przedziałków i takich samych nierównych cięć. Lekko rozczochrane, rozwiane, bez układania każdego kosmyka od linijki to najlepsze rozwiązanie, aby fryzura wyszczuplała twarz okrągłą.

Asymetryczne cięcie wyostrzy rysy twojej twarzy, a także wydłuży jej owal. Takie rozwiązanie będzie szczególnie korzystne przy cienkich włosach. Grzywka również się sprawdzi, o ile nie jest obcięta na prosto. Ułożenie grzywki na bok, po skosie sprawi, że twarz będzie wydawać się węższa. Pamiętaj również, aby nie zaczesywać gładko włosów, ponieważ takie uczesanie wyjątkowo podkreśla krągłości twarzy.

Bardzo dobrze sprawdzą się również fale i loki, o długości co najmniej do brody. Dzięki nim twarz będzie wydawać się drobniejsza i znacznie szczuplejsza. Nie możesz tylko przesadzić ze skrętem włosa, ponieważ zbyt małe loczki optycznie dodadzą ci kilogramów.

Krótkie fryzury wyszczuplające twarz okrągłą

Bardzo dobrym pomysłem na krótką fryzurę wyszczuplającą twarz okrągłą jest tzw. short bob. To uczesanie, w której tył jest krótko przycięty, natomiast przód jest dłuższy. Dobrze, jeśli dodatkowo włosy są zmierzwione. Takie uczesanie optycznie wyszczupla twarz. Jeszcze lepszy efekt możesz uzyskać, robiąc pasemka.

Podobną opcją jest tzw. long bob. To „przedłużona” wersja short boba, w której włosy z przodu sięgają ramion.

Możesz także zdecydować się na pixie cut. To fryzura, w której wszystkie włosy są krótkie oprócz góry są krótkie. Dodaj do tego asymetryczny przedziałek wyszczuplający twarz, a uzyskasz efekt pociągłej i smukłej buzi.

Podobnie do asymetrycznego przedziałka, twarz wyszczupli ci krótka, postrzępiona fryzura. Nie czesz takich włosów na co dzień grzebieniem czy szczotką, a raczej czochraj je dłońmi.

Średnie i długie włosy – fryzura wyszczuplająca okrągłą twarz

Przy włosach długich lub o średniej długości bardzo dobrze sprawdzi się zarówno upięcie ich w kucyk, jak i ich rozpuszczenie. Musisz pamiętać tylko o kilku istotnych kwestiach.

Przy włosach rozpuszczonych zadbaj o ich objętość. Niech nie „przyklejają” ci się do głowy, bo nie tylko podkreślisz krągłości buzi, ale także wizualnie sprawisz, że będziesz miała mniej włosów. Najlepszą opcją jest układanie włosów na okrągłej szczotce.

Jeśli zdecydujesz się na włosy spięte w kok, to zadbaj o to, aby nie był on zbyt ciasny. Ułóż też włosy wysoko, np. na czubku głowy. Wypuść kilka niesfornych kosmyków – dodatkowo wyszczuplą twoją buzię.

Autor: Agnieszka Ragus