Data modyfikacji:

Fryzury z kitką: propozycje stylizacji włosów. Komu pasują?

Kucyk – czyli popularnie zwana kitka – oraz wysoki kucyk to bardzo modna i uniwersalna stylizacja dla wielu kobiet. Tak upięte włosy nosi też wiele gwiazd i osobistości show-biznesu. Komu pasują fryzury z kitką i grzywką, a komu pasują fryzury z kitką na bok? Fryzury z kitką: propozycje stylizacji włosów.
fryzury z kitką

Fryzury damskie z kitką – komu pasują?

Kucyk to szybkie i łatwe uczesanie dla kobiet. Pasuje do większości stylizacji – codziennych, sportowych i eleganckich. Świetnie sprawdzają się też odświętne upięcia w kucyk – fryzury na wesele z kitką to trwałe rozwiązanie dla pań, które chcą dobrze wyglądać przez całe przyjęcie, a przy tym nie musieć stale odgarniać włosów z twarzy przy najbardziej szalonym tańcu – kucyk zawsze wraca na swoje miejsce, gdy się wyprostujesz.
Jeśli szukasz prostej i estetycznej fryzury na wesele z kitką, to postaw na wysoki kucyk. On sprawdzi się doskonale podczas wesela i ślubu. To szalenie wygodna fryzura na eleganckie okazje. 
Komu pasują fryzury damskie z kitką? Fryzury z kitką są bardzo uniwersalne. Mogą je nosić kobiety o różnych kształtach ciała. Najbardziej efektownie prezentuje się na długich i grubych włosach, ale kitka to dobre rozwiązanie także dla włosów cienkich, półdługich i do ramion. A nawet do uszu – nawet jeśli nie zbierzesz wszystkich kosmyków w gumkę, to podepnij je wsuwkami lub innymi fantazyjnymi spinkami, albo wspomóż się opaską, by ujarzmić te pasma, które się „nie słuchają”. 

Fryzury z kitką i grzywką oraz fryzury z warkoczem i kitką

Fryzury damskie z kitką często kojarzą się z przedziałkiem na środku lub na boku. Ale to nie koniec! Nie musi być wiecznie tak samo. Klasyczne uczesanie w kucyk możesz urozmaicić grzywką. Fryzury z kitką i grzywką sprawdzają się najlepiej u tych pań, które mają grube, gęste włosy. Pamiętaj o tym, że grzywka zabiera kilka kosmyków z objętości kucyka. Jeśli więc twoje pasma są cieniutkie, a nie potrzebujesz optycznego „odmłodzenia” się, które jest efektem posiadania grzywki, to proponujemy, byś nie robiła sobie grzywki. 
Fryzury z warkoczem i kitką – jak zrobić, żeby na głowie nie było nudno? Wysoki kucyk wzbogać cieniutkim warkoczykiem, w który wpleciesz kilka kolorowych wstążek lub zakończysz błyszczącymi gumkami. Nie bój się eksperymentować! 

Fryzury z kitką z tyłu – propozycje stylizacji włosów. Jak zrobić wysoki kucyk?

Jak zrobić wysoki kucyk krok po kroku? Prosta propozycja na ponadczasowe fryzury z kitką z tyłu:
 1. Nadaj włosom odpowiednią objętość. Odbij je od nasady przez lekkie natapirowanie, użycie suchego szamponu do włosów lub wcierki do włosów.
 2. Wygładź włosy poprzez użycie prostownicy lub suszenie pasm na płaskiej szczotce. Włosy pofalowane też będą wyglądać dobrze, ważne jednak, by się nie puszyły.
 3. Pochyl głowę w dół. Złap włosy na czubku głowy. Załóż na nie dość ściśle gumkę do włosów.
 4. Owiń gumkę do włosów pasmem kosmyków i przypnij wsuwką lub nałóż ozdobną gumkę. 
 5. W końcówki wysokiej kitki wetrzyj olejek lub serum – to wszystko po to, by włosy błyszczały i były wygładzone. 

Fryzury z kitką na falowanych włosach – hit czy kit?

Kitka na falowanych włosach wygląda kobieco i elegancko, zwłaszcza gdy zbierzesz pasma w wysoki kucyk na falowanych włosach.
Fryzury z kitką – propozycje stylizacji włosów. Jak zrobić kucyk na falowanych włosach?
 1. Zakręć włosy na lokówce, prostownicy lub termolokach. 
 2. Delikatnie roztrzep pasma.
 3. Złap kosmyki w wysoki kucyk, pochylając głowę. 
 4. Wypuść z kucyka cienkie pasma przy twarzy, aby nadać fryzurze objętość, lekkość i fakturę.

Jak wykonać proste fryzury z kitką na bok?

Kucyk to fryzura ponadczasowa, która nigdy nie wychodzi z mody. To jedno z pierwszych uczesań kosmyków dla dziewczynki. Kucyk na boku, czyli kitka na boku, to jeden z wariatów fryzur z kucykiem – urozmaicenie codziennego looku. 
Dla kogo są fryzury z kitką na bok? Kucyk na boku to bardziej romantyczna wersja niż inne wersje z kucykiem. Kitkę na bok zrób, gdy wybierasz się na randkę albo gdy chcesz nadać swojemu stylowi ton „grzecznej uczennicy”.
Jak wykonać fryzury z kitką na bok? Końcówki opadają na ramię, więc są widoczne dla twojego rozmówcy. Zadbaj o ich dobrą kondycję za pomocą masek do włosów, serum albo olejowania włosów.
 • Rozpocznij czesanie kucyka na boku od rozczesania włosów lub ich wyprostowania.
 • Zrób przedziałek z boku głowy.
 • Zaczesz szczotką wszystkie włosy na jeden bok na wysokości karku, tak by powstał niski kucyk.
 • Zwiąż go cienką gumką. 
 • Opcje dodatkowe: wyjmij kosmyk włosów ze swojego kucyka i owiń nim gumkę, tak by nie była widoczna. Możesz też podtapirować lekko włosy po stronie kucyka i utrwalić całość lakierem do włosów.
 • Aby podkreślić romantyczny aspekt fryzury, pozwól, by jeden kosmyk włosów opadał swobodnie na twarz. 

Fryzury na wesele z kitką – propozycje stylizacji włosów

 • Gładki, lśniący, wymuskany kucyk do ślubu jest na topie od wielu lat. To szykowna fryzura, idealna dla pań o niskim czole i kobiecych rysach twarzy. Pięknie podkreśla kości policzkowe. 
 • Kucyk ułożony na bok na wesele jest zalecany kobietom o długich, gęstych włosach.
 • Kucyk z natapirowaną koroną na ślub i wesele to fryzura z charakterem, polecana pannom młodym o drobnej budowie twarzy i delikatnych rysach. Dlaczego? Bo podniesiona góra nadaje pazura temu kucykowi, jak i całej stylizacji.
 • Czy napuszona kita to dobra fryzura na wesele? Tak. Co więcej, jest to piękna fryzura, do której niekoniecznie musisz mieć bujne i gęste włosy.
 • Kitka z motywem warkocza – ostatnio bardzo popularny trend. Taka kitka, wychodząca z „niedbale ułożonego” warkocza, nadaje stylizacji naturalny wygląd.
Zdjęcie: Envato Elements
Ewa Doniec
Ewa Doniec

Podróże z plecakiem, kolarstwo szosowe, góry wysokie. Pilot wycieczek, absolwentka ekonomii oraz turystyki i rekreacji.