Data modyfikacji:

Lokówka - Black Friday. Jaką lokówkę na Black Friday wybrać?

Loki i fale są wyjątkowo piękną ozdobą, jednak nie każda kobieta może być szczęśliwą posiadaczką kręconych włosów. Na pomoc mogą jednak przyjść nowoczesne lokówki, które potrafią dokonać na głowie spektakularnej przemiany. W sklepach znajdziemy ich mnóstwo. Niektóre z nich wymagają wprawy, inne działają automatycznie. Jak spośród nich wybrać najbardziej odpowiadającą potrzebom lokówkę? Black Friday może być świetną okazją, żeby przyjrzeć się ciekawym modelom.
lokowka black friday

Rodzaje lokówek

Zanim zdecydujemy się na zakup, warto dowiedzieć się, czym kierować się przy wyborze. Istnieje wiele parametrów, na które dobrze będzie zwrócić uwagę, szukając wymarzonej lokówki. Black Friday jest świetną okazją na zakup, jednak nie tylko sama cena jest istotna, liczy się przede wszystkim dobre dopasowanie produktu do potrzeb.

Black Friday: kiedy jest? Co warto kupić? Sprawdź!

 • Lokówka automatyczna. Najwygodniejsze rozwiązanie. Lokówki tego typu same nawijają włosy na wałek, skręcanie jest dziecinnie proste, a efekty rewelacyjne. Z tego powodu jest to aktualnie najbardziej polecany rodzaj lokówki, szczególnie dla kobiet, które cenią sobie swój czas i nie mają ochoty zapoznawać się z bardziej skomplikowaną obsługą trudniejszych modeli. Widząc w korzystnej cenie tego typu lokówkę na Black Friday, nie warto się długo zastanawiać.
 • Lokówka tradycyjna. Dzięki niej uzyskasz na całej długości włosów takie same fale lub loki. Średnica wałka wynosi od 15 do 25 mm, a im będzie mniejsza, tym drobniejsze loki można uzyskać. Wiele modeli ma wymienne końcówki, dzięki czemu możliwe jest skręcenie włosów w grube, mięsiste loki lub drobne sprężynki. Tego typu modele sprawiają, że możesz osiągnąć wiele różnych efektów, w zależności od sposobu użycia.
 • Lokówka gruba. Jej wałek ma średnicę aż 32-38 mm, co oznacza, że loki utworzone dzięki niej będą wyjątkowo grube. Jest to rodzaj lokówki tradycyjnej, w związku z tym używając jej, uzyskamy jednakowe loki na całej długości włosów.
 • Lokówka spiralna. Jej charakterystyczny kształt i wypustki umożliwiają utworzenie drobnych loczków. Żeby uzyskać efektowne spiralki, konieczna jest pewna wprawa, jednak rezultat zdecydowanie jest tego wart.
 • Lokówka stożkowa. Jak łatwo się domyślić, wałek tej lokówki ma kształt stożka. Dzięki temu można uzyskać niezwykle ciekawy i naturalny efekt – loki będą grubsze u nasady, a drobniejsze przy końcówkach. Ze względu na kształt i brak klipsa do przytrzymywania skręconych pasm, jej użytkowanie wymaga wprawy.
 • Lokówkosuszarka. Bardzo korzystna opcja, ponieważ jedno urządzenie łączy dwie ważne funkcje. Trzeba jednak mieć świadomość, że tego typu sprzęt służy raczej do delikatnego podkręcania włosów. Mając do dyspozycji wyłącznie tę lokówkę, nie powiedzie się uzyskanie mocno zdefiniowanego skrętu.
 • Lokówka wielofunkcyjna. Posiada wiele nasadek o różnym kształcie np. stożkową, spiralną, trójkątną, płaską, nie trzeba zatem decydować już przy zakupie jakiego dokładnie efektu oczekujemy. Można bawić się w różne stylizacje włosów i zobaczyć co najbardziej odpowiada nam w danym momencie. Niektóre z tych sprzętów pozwalają nawet na prostowanie włosów. Cena zestawu wielofunkcyjnego może być wysoka, dlatego warto korzystać z ciekawych przecen i promocji, wybierając tego typu lokówkę. Black Friday jest jedną z takich okazji.

Czym kierować się przy wyborze?

Przed zakupem lokówki trzeba zwrócić uwagę na kilka parametrów. Typ sprzętu, a także wielkość i rodzaj wałka wpływają na rodzaj i grubość skrętu. Istotne są również:
 • jakość wykonania,
 • obudowa, która powinna być wygodna do chwytania i odporna na uszkodzenia,
 • rodzaj materiału, z jakiego wykonano końcówkę,
 • moc – im większa, tym szybciej sprzęt będzie się nagrzewał,
 • regulacja temperatury.

Czy warto oszczędzać, wybierając lokówkę? Wszystko zależy od zasobności portfela, jednak jest to wydatek na kilka lat. Jeśli sprzęt ma być używany rzadko, ma to mniejsze znaczenie, jednak jeśli planujemy sięganie po urządzenie często lub nawet codziennie, warto zadbać o każdy szczegół. Jeśli problemem jest cena lokówki, Black Friday jest świetną okazją, by upolować interesujący sprzęt i zapłacić za niego mniej.

Wybieramy lokówkę – Black Friday

Philips StyleCare Prestige BHB876/00

Lokówka automatyczna, zatem zdecydowanie najwygodniejsza w użytkowaniu. Wyróżnia się w pełni bezpieczną dla włosów powłoką ceramiczno-keratynową, która nie przypali i nie wysuszy zadbanych włosów. Użytkowniczka tej lokówki może zdecydować, w którą stronę chce skręcać loki, dostępny jest również typ skrętu naprzemiennego. Dodatkowo, dzięki dużej mocy, lokówka nagrzewa się bardzo szybko, co znacznie przyspiesza cały proces.

Remington PROluxe CI9132

Gruba lokówka tradycyjna o średnicy wałka 32mm, która pozwoli na utworzenie miękkich, mięsistych i grubych loków. Zastosowano w niej specjalną technologię, która kieruje więcej ciepła w stronę warstw na górze, a mniej na końcówki, dzięki temu spirale wyglądają profesjonalnie i są bardziej trwałe. Zastosowanie specjalnej antypoślizgowej powłoki zapobiega ześlizgiwaniu się pasm z lokówki.

Philips Volumebrush HP8654/00

Niezwykle wygodna suszarkolokówka, dzięki której można wysuszyć i jednocześnie podkręcić włosy. Została wyposażona w obrotową szczotkę, która może obracać się w dwóch kierunkach oraz ceramiczną powłokę turmalinową. Oferuje możliwość regulacji temperatury.

Remington MultiStyle S8670

Łatwe w użytkowaniu urządzenie wielofunkcyjne, dzięki któremu można wyczarować dowolną stylizację – grube loki, delikatne fale, romantyczne spiralki lub precyzyjnie ułożony artystyczny nieład na głowie. Możliwe jest również karbowanie lub prostowanie włosów. Posiada kilka nasadek, które można dowolnie wymieniać, lokówka ta umożliwia także regulację temperatury w zależności od rodzaju włosów.

Autor: Nina Nadybska