Data publikacji:

Jak optycznie powiększyć oko? Makijaż na powiększenie oczu

Makijaż jest w stanie zupełnie odmienić wygląd naszej twarzy. Optyczne powiększanie oczu to jedna z tych rzeczy, na których bardzo zależy wielu kobietom. Niestety, czasem mały błąd może sprawić, że efekt będzie zupełnie odwrotny do zamierzonego. Na szczęście wielu wizażystów zdradza swoje triki na optyczne powiększenie oczu makijażem. Przedstawiamy kompendium wiedzy na temat tego, jak optycznie powiększyć oczy, a czego absolutnie nie robić podczas makijażu!
jak optycznie powiekszyc oko

Jak optycznie powiększyć małe oczy? Makijaż codzienny

Okazuje się, że wcale nie trzeba nakładać ton makijażu, aby optycznie powiększyć oczy. Wystarczą drobne zmiany, które sprawią, że spojrzenie zyska zupełnie inną jakość. Jeśli nie wiesz, jak optycznie powiększyć oko makijażem, oto nasze podpowiedzi!

 • Pokochaj maskarę i kępki rzęs. Dobrze wytuszowane rzęsy sprawiają, że oczy od razu wydają się większe. Koniecznie postaw na maskarę, która optycznie wydłuża włoski! Jeśli twoje naturalne rzęsy nie są zbyt długie i gęste, możesz pokusić się o doczepianie pojedynczych kępek od ¾ długości powieki. Takie delikatne włoski nie będą wyglądały sztucznie, a równocześnie optycznie powiększą oko.
 • Jasne cienie do powiek to podstawa. Na całą powiekę nakładaj wyłącznie jasne cienie – brzoskwiniowe lub waniliowe. Nie zapomnij o aplikacji perłowego cienia na wewnętrzny kącik oka. Jeśli go nie posiadasz, możesz wykorzystać do tego rozświetlacz. W przypadku, gdy zależy ci na aplikacji ciemniejszego cienia, nałóż go jedynie w zewnętrznym kąciku i blenduj do boku, nigdy do góry!
 • Eyeliner to twój sprzymierzeniec. Jeśli chcesz optycznie powiększyć małe oczy, możesz swobodnie korzystać z eyelinera. Pamiętaj jedynie o tym, by kreska była wyciągnięta poza linię powieki. Dzięki temu oczy będą wydawały się szersze i większe.
 • Podkreślaj dolną powiekę. To trudny element makijażu. Jeśli chcesz, by optycznie powiększyć oko, nakładaj cienie do powiek poniżej dolnej linii rzęs i blenduj je ku dołowi. Dobrym rozwiązaniem jest także aplikacja białej bądź cielistej kredki na linię wodną.

Dzięki tym trikom bez trudu powiększysz optycznie oko codziennym makijażem. Warto jednak zastanowić się też nad tym, czego absolutnie nie robić, aby nie zniszczyć uzyskanego efektu powiększonego oka.

Powiększanie oczu makijażem – czego nie robić?

Drobne błędy mogą sprawić, że oczy będą wyglądały na mniejsze, a cała twarz na smutną lub zmęczoną. Zdecydowanie nie chcemy osiągnąć takiego efektu. Właśnie z tego powodu należy zrezygnować z:

 • używania czarnej kredki na linii wodnej,
 • nakładania ciemnych cieni na całą powiekę,
 • nietuszowania dolnych rzęs – zapominanie o ich tuszowaniu sprawi, że oko będzie wyglądało niekorzystnie,
 • aplikowania ciemnych cieni poniżej zewnętrznego kącika oka,
 • blendowania cieni na górnej powiece ku górze,
 • niewydłużania kreski na powiece poza linię rzęs,
 • skracania końcówki brwi – powinny się one kończyć nie wcześniej niż zewnętrzny kącik oka,
 • nakładania ciemnych cieni w wewnętrznym kąciku oka.

Optyczne powiększanie oczu makijażem nie jest szczególnie trudne, jednak należy zwracać uwagę na to, co robimy. Już drobna aplikacja ciemniejszego cienia w niepożądanym miejscu może sprawić, że efekt będzie zupełnie odwrotny do zamierzonego. Jeśli masz problem z małymi oczami, koniecznie wypróbuj wyżej wymienione triki. Mamy nadzieję, że pomogą one w optycznym powiększaniu oczu makijażem i dzięki nim będziesz czuła się pewniej każdego dnia.

Autor: Olga Sadowska