Data modyfikacji:

Jak zrobić paznokcie żelowe w domu?


Masz dość ciągłego zmywania i nakładania lakieru do paznokci na nowo? Świetnym rozwiązaniem może być stylizacja metodą żelową, gwarantująca piękny efekt na kilka tygodni. Żeby cieszyć się nienagannym manicure, nie musisz od razu zapisywać się do kosmetyczki. Sprawdź, jak zrobić paznokcie żelowe samodzielnie!
paznokcie żelowe

Najważniejsze informacje o robieniu paznokci żelowych

  1. Jak zrobić żelowe paznokcie? Moda na trwałość
  2. Paznokcie żelowe - jak zrobić? Niezbędne akcesoria
  3. Jak się robi paznokcie żelowe?
  4. Paznokcie żelowe – jak je zdjąć?
  5. Uzupełnianie paznokci żelowych
  6. Czy żele niszczą paznokcie?

Jak zrobić żelowe paznokcie? Moda na trwałość

Lakiery żelowe to znakomita alternatywa dla zwykłych lakierów do paznokci. Są również ciekawym zamiennikiem hybryd, ponieważ są o wiele łagodniejsze dla naturalnej płytki paznokciowej. Trzeba również wspomnieć, że wykonane prawidłowo prezentują się naprawdę zniewalająco – żel tworzy na paznokciach idealnie gładką, lśniącą taflę, od której nie sposób oderwać wzroku.


Jeszcze do niedawna manicure metodą żelową wymagał drogiej i długiej wizyty w salonie kosmetycznym. Okazuje się jednak, że paznokcie żelowe krok po kroku można wykonać w zaciszu własnego domu.

Paznokcie żelowe - jak zrobić? Niezbędne akcesoria


Do wykonania manicure metodą żelową w domu potrzebujesz zaledwie kilku przyrządów. Zanim przejdziesz do własnoręcznego żelowego manicure, zaopatrz się w potrzebne akcesoria kosmetyczne.

Lampa UV


To sprzęt, bez których manicure żelowy nie może się udać. Lampa UV jest niezbędna do utrwalania preparatów żelowych. Najtańsze modele kupisz już za kilkadziesiąt złotych, jednak warto pamiętać, że dobra lampa to zakup na lata. Nie oszczędzaj na niej!

Wybrane preparaty żelowe


Aby wykonać paznokcie żelowe, będziesz potrzebowała czterech rodzajów żeli: podkładowy, budujący, kryjący i nabłyszczający.

Płyn odtłuszczający – cleaner


Jest niezbędny do pozbawienia płytki paznokciowej tłustej warstwy przed nałożeniem podkładu. Zastosowanie cleanera ma na celu polepszenie przyczepności żelu.

Formy do paznokci

Są niezbędne do nadania płytce paznokciowej pożądanego kształtu zwłaszcza wtedy, gdy chcesz ją przedłużyć.

Inne akcesoria


Przydadzą ci się również pilniczki o różnych gramaturach, bezpyłowe waciki, patyczki drewniane, blok polerski.

Jak się robi paznokcie żelowe? Szybkie żele w 4 krokach


Paznokcie żelowe krok po kroku na naturalnej płytce wykonasz bez większych przeszkód własnymi siłami. Jeśli masz już niezbędne przyrządy i odrobinę wolnego czasu, nie pozostaje nic innego, jak przejść do działania.

Krok 1: Przygotowanie płytki paznokciowej

Paznokcie skróć pilnikiem i wypoleruj za pomocą bloczka. Skórki delikatnie odsuń. Wszystkie paznokcie przemyj wacikiem nasączonym cleanerem.

Krok 2: Nałożenie żeli

Na przygotowaną płytkę nałóż żel podkładowy i utwardź go w lampie UV. Następnie nałóż na paznokcie szablon, dopasuj i pokryj go żelem budującym (jeśli chcesz przedłużyć paznokcie żelem, przeciągnij lakier dalej po formie). Włóż dłoń do lampy i utwardź żel. Po wyjęciu ręki z lampy zdejmij z paznokci formy i pokryj je żelem kryjącym w wybranym kolorze. Utwardź żel w lampie, a na sam koniec pokryj paznokcie preparatem nabłyszczającym. Po raz ostatni włóż dłoń do lampy UV.

Krok 3: Opracowanie paznokci

Ewentualne nierówności spiłuj pilniczkiem lub bloczkiem polerskim. Jeśli przedłużałaś paznokcie żelem, nadaj im kształt za pomocą pilnika o dużej gradacji. Na sam koniec przetrzyj paznokcie cleanerem, aby pozbyć się warstwy dyspersyjnej.

Krok 4: Pielęgnacja

Na zakończenie manicure nałóż na skórki olejek nawilżający i dokładnie go wmasuj. Warto zastosować również dobry nawilżający krem do rąk.

Paznokcie żelowe – jak je zdjąć?

Wiesz już, jak zrobić paznokcie żelowe samodzielnie. Jednak jak je zdjąć, gdy przestaną wyglądać estetycznie? I w tym celu nie musisz udawać się do kosmetyczki. Żele możesz zdjąć samodzielnie na dwa sposoby:
  • nasącz płatek kosmetyczny acetonem, owiń wokół paznokcia i zabezpiecz folią aluminiową. Aceton rozpuści żel po około 20 minutach. Resztki preparatu usuniesz bloczkiem polerskim;
  • żele usuniesz bardzo precyzyjnie za pomocą frezarki do paznokci. Jej używanie wymaga jednak odrobiny wprawy i sporo ostrożności. Usuwając żel frezarką piłuj go tak długo, aż nie poczujesz swojej naturalnej płytki. W tym momencie usuwanie żelu należy dokończyć pilniczkiem.

Uzupełnianie paznokci żelowych


Jeśli po 4 tygodniach noszenia paznokci żelowych nadal wyglądają dobrze, jednak pojawił się odrost, nie musisz usuwać stylizacji. W takiej sytuacji wystarczy jedynie uzupełnienie żelu. Wykonasz je w ten sam sposób, co stylizację żelową od podstaw. Odrost należy przygotować, a następnie nałożyć na niego 4 warstwy preparatu i utwardzić je w lampie. Przyznaj, czy to nie wygodne?

Czy żele niszczą paznokcie?


Odpowiednio nakładane i ściągane żele nie niszczą paznokci silniej, niż tradycyjne lakiery. Warto pamiętać, że żel na paznokciach pozostaje z tobą na 3-4 tygodnie, co sprawia, że częstotliwość wykonywania manicure znacznie się zmniejsza.

Jednocześnie warto pamiętać, że na paznokcie żelowe należy uważać. Jeśli chcesz cieszyć się nimi przez długie tygodnie, nie mogą mieć kontaktu z acetonem lub detergentami. Podczas prac domowych warto stosować ochronne rękawiczki.

 Jak widać, zrobienie paznokci żelowych w domu wcale nie jest bardzo trudnym zadaniem. Aplikacja żeli bardzo przypomina malowanie paznokci lakierami hybrydowymi. Jeśli marzysz o pięknej i trwałej stylizacji paznokci, koniecznie przetestuj tę metodę!