Data publikacji:

Jak przygotować się do tatuażu?

Wykonanie tatuażu, zwłaszcza tego pierwszego, to nie lada wydarzenie w życiu każdej osoby, która zdecyduje się na taki krok. Wybrany wzór zostanie z nami na zawsze, a jego wygląd w dużej mierze zależy od pielęgnacji skóry zarówno przed wykonaniem tatuażu, jak i po. Pierwsza wizyta w studiu zazwyczaj budzi wiele pytań i wątpliwości. Abyś mógł spokojnie udać się do specjalisty i wykonać wymarzoną dziarę, podpowiemy ci, jak przygotować się na pierwszy tatuaż. Oto kilka wskazówek, których warto się trzymać!
tatuaż

Jedzenie i picie – nie zapomnij o tym!

Wykonanie tatuażu, zwłaszcza dużego, to nie lada wysiłek dla twojego organizmu nie tylko ze względu na to, że wprowadzisz do niego tusz, lecz także z uwagi na ból, który towarzyszy takiej sesji. Właśnie z tego powodu warto szczególnie zadbać o przygotowanie organizmu do tatuowania. W okresie przed wykonaniem pierwszej dziary musisz zwracać dużą uwagę na ilość wypijanych płynów. Przez co najmniej siedem kolejnych dni spożywaj co najmniej dwa litry wody z dodatkiem soli kamiennej lub himalajskiej. Dzięki temu nawodnisz organizm i przygotujesz go do tatuowania. Jedzenie jest nie mniej ważne, jednak w tym przypadku zadbaj o to, co zjesz tuż przed sesją. Spożyj syty, ale lekki posiłek, który doda ci energii. Będzie ona niezbędna podczas wykonywania tatuażu, które może okazać się dużym wysiłkiem.

Jak przygotować skórę do tatuażu?

Kondycja skóry przed tatuowaniem jest bardzo ważna. Przede wszystkim należy zadbać o jej nawilżenie. Dobrym pomysłem jest regularne smarowanie wybranego fragmentu skóry balsamem bądź masłem do ciała przez kilka dni. Kolejną kwestią jest opalanie. Przed tatuowaniem musisz kategorycznie zrezygnować z kąpieli słonecznych czy korzystania z solarium. Świeża opalenizna zdyskwalifikuje cię w studiu tatuażu. Niektóre miejsca na skórze wymagają depilacji przed wykonaniem tatuażu. Uwaga – nie wykonuj jej samodzielnie! Może to zakończyć się podrażnieniami lub zacięciami. Lepszym pomysłem jest pozostawienie tej czynności w rękach tatuatora. Specjalista usunie zbędne owłosienie z należytą starannością.

Jak przygotować się do tatuażu? Zrezygnuj z używek

Wielu tatuatorów skarży się, że do ich salonów często zaglądają osoby pod wpływem alkoholu lub dzień po zakrapianej imprezie. To poważny błąd. Jeśli chcesz dobrze przygotować się do tatuażu, zrezygnuj z wszelkich używek, które mogą wpłynąć na zmianę ciśnienia i rozrzedzać krew. Najlepiej odstaw je co najmniej 48 godzin przed planowaną wizytą w studiu.

Sen jest twoim sprzymierzeńcem

Zmęczenie, podobnie jak głód, może negatywnie wpłynąć na nastrój, przez co wizyta w studiu tatuażu nie będzie należała do przyjemnych. Jeśli więc chcesz uniknąć niepożądanych doznań, koniecznie wyśpij się przed tatuowaniem. Wypoczęty organizm może lepiej reagować na ból – a tego z pewnością nie unikniesz.

Jak jeszcze przygotować się do zrobienia tatuażu? Pamiętaj o ubraniu!

Wydawać by się mogło, że ubiór nie ma w tym przypadku znaczenia. Tymczasem prawda wygląda zgoła inaczej. Wybierając się do studia tatuażu, postaw na luźne ubranie, które w razie czego pomoże ulec zniszczeniu. W czasie tatuowania tusz może bezpowrotnie zaplamić ciuchy. Pamiętaj też, by ubrania umożliwiały swobodny dostęp do tatuowanego miejsca.

Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom wiesz już, jak przygotować się do tatuażu. Teraz wystarczy, że znajdziesz najlepsze studio, umówisz się na wizytę i wybierzesz wzór. Powodzenia!
Autorka: Olga Sadowska