Data modyfikacji:

Jak rozjaśnić włosy? Najskuteczniejsze sposoby

Marzysz o tym, by stać się platynową blondynką? A może chcesz rozjaśnić fryzurę o jeden ton lub mieć kilka świetlistych refleksów? Istnieje sporo metod na to, jak rozjaśnić włosy – nie wszystkie wymagają pomocy fryzjera. Zapoznaj się z naszym poradnikiem i rozjaśnij włosy w domu!
jak rozjaśnić włosy

Jak rozjaśnić włosy? U fryzjera czy samodzielnie?


Na rozjaśnienie koloru włosów wiele kobiet decyduje się w okresie wiosenno-letnim. To właśnie wtedy chętniej sięgają po jasne, pastelowe ubrania, wykonują świetliste makijaże… Czemu więc nie dodać odrobinę świeżości włosom? Zarówno drobne refleksy, jak i totalna metamorfoza będzie znakomitym pomyłem.

Niejedna z pań rezygnuje z farbowania włosów w domu w obawie przed niezadowalającym efektem. Tymczasem pełna koloryzacja u fryzjera może kosztować nawet 200 zł. Uwzględniając odświeżanie koloru i farbowanie odrostów, w każdym miesiącu uzbiera się całkiem niezła suma. Nie w każdym wypadku pomoc profesjonalisty jest jednak niezbędna – istnieją sposoby na rozjaśnianie włosów w domu, które na pewno ci nie zaszkodzą.

Sprawdź także niebieski szampon do włosów blond, który zapobiega żółknięciu.

Jak naturalnie rozjaśnić włosy?

Wiele z tych metod stosowała zapewne twoja babcia. Naturalne rozjaśnianie włosów za pomocą delikatnych substancji znane jest od wielu lat! Jeśli chcesz odświeżyć swój kolor, konieczne wypróbuj te sposoby.

Rozjaśnianie włosów cytryną

Jedną z popularnych metod na rozjaśnienie naturalnych włosów blond jest płukanie ich w soku z cytryny, a właściwie jego roztworze. Sok z jednego cytrusa zmieszaj z 0,5 litra wody i zastosuj jako płukankę po umyciu włosów. Taką cytrynową kąpiel stosuj 2-3 razy w tygodniu. Włosy staną się nie tylko odrobinę jaśniejsze, ale i bardziej lśniące.

Rozjaśnianie włosów miodem

Miód to prawdziwa skarbnica witamin, które znakomicie wpływają na kondycję włosów. Z jego pomocą przygotujesz również rozjaśniającą maseczkę. 4 łyżki miodu wymieszaj z 1 łyżką soku z cytryny, nałóż na wilgotne włosy, a następnie owiń głowę ręcznikiem frotte. Zmyj mieszankę po 25 minutach. Po kilku zabiegach włosy będą jaśniejsze i lepiej odżywione.

Rozjaśnianie włosów rumiankiem

Gdybyś zapytała swojej babci, jak rozjaśnić włosy w domu, na pewno poradziłaby ci rumianek. To ziele znane jest z właściwości wybielających, dlatego często dodaje się je do szamponów dla blondynek. Jak rozjaśnić włosy rumiankiem? To proste - letni napar z rośliny stosuj jako płukankę po każdym umyciu. Efekty zauważysz naprawdę szybko.

Rozjaśnianie włosów wodą utlenioną

Popularną metodą rozjaśniania włosów jest spryskiwanie ich wodą utlenioną. Jak rozjaśnić włosy wodą utlenioną? Roztwór 3% wody utlenionej oraz zwykłej wody należy połączyć w proporcjach 1:1 i przelać do atomizera. Taką mieszankę stosuj po umyciu jak odżywkę bez spłukiwania. Uwaga – długotrwałe stosowanie wody utlenionej może przesuszać włosy, dlatego stosuj tę metodę 1-2 razy w tygodniu i tylko do uzyskania pożądanego efektu.

Rozjaśnianie włosów - domowe sposoby dla zaawansowanych

Naturalne metody rozjaśniania włosów sprawdzą się tylko wtedy, gdy nie były one wcześniej farbowane. Niestety, przed posiadaczkami koloryzowanych kosmyków stoi zadanie odrobinę trudniejsze.

Jak rozjaśnić włosy rozjaśniaczem?


Sposobem na to, jak szybko rozjaśnić włosy, jest oczywiście rozjaśniacz. Jak pewnie wiesz, wpływa on źle na kondycję włosów, dlatego decydując się na jego użycie, musisz być odpowiednio przygotowana.
  • Na 3 tygodnie przed rozjaśnianiem zrezygnuj z ondulacji i farbowania.
  • 2 tygodnie przed zabiegiem dbaj o swoje włosy szczególnie. Zainwestuj w dobre odżywki, które silnie je wzmocnią, a także stosuj olejowanie włosów.
  • Na noc przed rozjaśnianiem nałóż na włosy olejek dopasowany do ich porowatości. Rano dokładnie spłucz go letnią wodą. Olej stworzy barierę, która zapobiegnie przesadnemu wysuszaniu włosów podczas rozjaśniania.
  1. Aby uzyskać dobry efekt, stosuj profesjonalne rozjaśniacze w proszku, po które sięgają profesjonalni fryzjerzy. Dodatkowo będzie potrzebny ci oksydant, czyli woda utleniona 3%, 6%, 9%, 12%. To, którą wybierzesz, zależy od wyjściowego koloru włosów – im jaśniejszy, tym słabsza woda utleniona.
  2. Zmieszaj oksydant z proszkiem rozjaśniającym zgodnie z zaleceniem producenta.
  3. Podziel włosy na sekcje, a następnie aplikuj rozjaśniacz – najpierw na końcówki, a potem coraz wyżej.
  4. Nie trzymaj rozjaśniacza na włosach dłużej niż 15-20 min. Jeśli efekt cię nie zadowoli, pamiętaj, że lepiej wykonać kilka zabiegów, niż spalić włosy podczas 40-minutowego rozjaśniania.
  5. Jeśli chcesz pozbyć się ciepłych tonów, po spłukaniu rozjaśniacza nałóż na włosy toner.
W sieci znajdziesz sporo filmów instruktażowych, dzięki którym nałożysz rozjaśniacz prawidłowo. Jeśli jednak nie czujesz się pewna w zabiegach fryzjerskich, bezpieczniejszym rozwiązaniem może okazać się stosowanie słabszych, gotowych preparatów rozjaśniających włosy.

Jak dbać o włosy rozjaśniane?

Zarówno po naturalnym, jak i chemicznym rozjaśnianiu, warto zafundować włosom serię intensywnie nawilżających zabiegów. Stosuj dobrej jakości maski i odżywki, a od czasu do czasu wykonuj olejowanie.
Pamiętaj też, że włosy rozjaśniane są bardzo podatne na działanie czynników zewnętrznych – chroń je przed słońcem i ogranicz do minimum stylizację na gorąco.

Rozjaśnianie włosów w domu? Zrobisz to sama

Jak widać, aby rozjaśnić włosy nie musisz od razu korzystać z usług fryzjera. Jako naturalna blondynka masz do dyspozycji szereg naturalnych metod, które na pewno nie zaszkodzą twoim włosom. Jeśli chcesz rozjaśnić włosy farbowane, zapoznaj się z techniką ostrożnego stosowania rozjaśniacza.
Przeczytaj także:

Autorka: Joanna Stanuch