Data modyfikacji:

Jak wiązać włosy na noc, by rano wyglądały pięknie?

Codziennie przed pójściem spać przeprowadzasz staranną pielęgnację twarzy i ciała. Nakładasz balsamy, kremy, serum, aby rano wyglądać promiennie. A co z włosami? Czy pamiętasz o odpowiednim przygotowaniu ich do nocnego odpoczynku? Sprawdź, jak wiązać włosy na noc, aby po przebudzeniu prezentowały się świetnie!
Śpiąca kobieta

Jak wiązać włosy na noc? I czemu należy to robić?

Wśród kobiet istnieją dwie szkoły: jedna związuje włosy na noc, druga decyduje się na spanie w rozpuszczonych kosmykach. Gdzie leży racja? Musimy zdecydowanie poprzeć osoby, które związują włosy przed pójściem spać. To dobre dla ich wyglądu i zdrowia!

Dlaczego powinnaś wiązać włosy na noc? Pomyśl sama – idąc spać w rozpuszczonych włosach, narażasz je na ocieranie się o poduszkę, elektryzowanie, a nawet wyrywanie i plątanie. Spanie w niezwiązanych włosach to prosty przepis na poranne, trudne do ułożenia siano na głowie.

Jak wiązać włosy na noc? Polecane sposoby

Wiążąc swoje włosy przed snem, uchronisz je przed uszkodzeniami, ale także wpłyniesz na ich dobry wygląd z rana. Dzięki temu oszczędzisz sobie kilkunastu minut stania przed lustrem.

  • Jak wiązać włosy na noc, żeby były proste? Najlepszym rozwiązaniem będzie kok-ślimak, związany miękką gumką-sprężynką. Im wyżej zrobisz kok, tym więcej objętości twoje włosy będą miały rano.
  • Jeśli masz kręcone włosy lub po prostu chcesz obudzić się z burzą fal, zwiąż włosy w warkocz (lub dwa). Warkocz powinien być luźny – nie związuj go zbyt mocno u nasady.

Nie każde wiązanie włosów na noc będzie odpowiednie. Odradzamy ciasne kucyki, spinanie włosów wsuwkami czy też stosowanie materiałowych opasek, które mogą powodować pocenie się skóry głowy.

Papiloty, czyli loki gotowe w jedną noc

Innym pomysłem na ułożenie włosów w trakcie snu jest zastosowanie starych, dobrych papilotów. Pamiętaj – im mniejsza średnica, tym bardziej wydatne loczki. Wybierz papiloty z miękkiej pianki, nałóż je na suche włosy pokryte odrobiną kosmetyku do stylizacji. Rano obudzisz się z szałową fryzurą.

Jak wiązać włosy na noc? Ważne zasady

Samo wiązanie włosów na noc nie zapewni im nienagannego wyglądu. O czym należy pamiętać tuż przed snem?
  • Nigdy nie kładź się w mokrych włosach – to sprzyja ich niszczeniu. Przed pójściem spać, dokładnie wysusz kosmyki.
  • Wybieraj delikatne dla włosów gumki. Świetnie sprawdzą się frotki z lekkich materiałów oraz sprężynki, które nie odgniatają się
  • Przed związaniem włosów na noc, dokładnie je rozczesz.
  • Wybieraj poszewki na poduszki z naturalnych materiałów, takich jak bawełna i jedwab. Są delikatne dla włosów i nie powodują ich elektryzowania.

Nocna pielęgnacja włosów

Czy wiesz, że tak samo jak twarz, swoje włosy możesz pielęgnować w trakcie snu? Istnieje sporo metod, dzięki którym zadbasz o stan kosmyków nocą!
  • Olejowanie włosów na noc to słynny sposób odżywiania kosmyków. Odpowiednio dopasowany do porowatości włosów olej nanieś na końcówki suchych włosów, a następnie zwiąż je w warkocz. Rano umyj włosy jak zwykle.
  • Jeśli przed snem myjesz włosy, w skórę wetrzyj serum lub wcierkę wspomagającą ich wzrost. 
  • W internetowych drogeriach znajdziesz sera do włosów, idealne do wieczornej i nocnej pielęgnacji. Stosuj je tak, jak olejki – nanoś od połowy długości ku końcówkom.
Wiesz już, jak wiązać włosy na noc, aby uniknąć ich niszczenia i odkształcania. Nie zapomnij o przygotowaniu włosów do snu podczas następnej wieczornej pielęgnacji!
Autorka: Joanna Stanuch