Data modyfikacji:

Jak zdjąć hybrydy w domu? Sposoby na zdejmowanie hybrydy

Zdejmowanie hybrydy z paznokci może wydawać się trudne i czasochłonne, lecz wcale nie musi tak być. Dzięki znajomości podstawowych zasad możesz cieszyć się pięknym i trwałym manicure, a później ściągnąć go bez żadnego problemu. Jak zdjąć hybrydy w domu? Sprawdź nasze skuteczne sposoby!

paznokcie hybrydy

Jak zdjąć hybrydy w domu i nie zniszczyć płytki?

Manicure hybrydowy zyskał w ostatnich latach na popularności. Jest trwały i odporny na zniszczenia, a poza tym pięknie się prezentuje. Zdejmowanie hybrydy jest za to znacznie trudniejsze niż zmywanie zwykłego lakieru. Można zrobić to w salonie kosmetycznym, ale łączy się to z pewnymi niedogodnościami. Oczywiście za taką usługę trzeba zapłacić, a ponadto udać się na wizytę, co może zajmować sporo czasu. Niewiele kobiet wie jednak, że można z powodzeniem usunąć lakier hybrydowy samodzielnie w domu.

Przeczytaj również: Manicure tytanowy w domu. Jak zrobić? Jaki zestaw wybrać?

Jak usunąć hybrydy? Przede wszystkim trzeba pamiętać o kilku ważnych zasadach. Musisz postępować bardzo delikatnie, aby nie zniszczyć płytki. W żadnym wypadku nie zrywaj lakieru na siłę i przerwij proces, gdy poczujesz ból. Istnieje kilka skutecznych metod na zdejmowanie hybrydy w domu:

  • za pomocą frezarki,
  • za pomocą acetonu i folii aluminiowej,
  • zwykłym pilniczkiem.

Zdejmowanie hybrydy frezarką – najszybszy sposób

Zdejmowanie hybrydy frezarką to z pewnością najszybszy i najpopularniejszy sposób. Jeśli chcesz w ten sposób pozbyć się lakieru, musisz zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt.

Frezarka do paznokci to urządzenie elektryczne, które szybko i skutecznie spiłowuje manicure. Zazwyczaj działa na prąd, jednak istnieją również frezarki na baterie. Jest wyposażona w ostry pilniczek, który bardzo szybko się obraca, usuwając tym samym lakier.

Jak ściągnąć hybrydy za pomocą frezarki do paznokci? Najpierw umyj i osusz dłonie, aby pozbyć się bakterii. Następnie wybierz odpowiedni frez dołączony do zestawu i umieść go w urządzeniu. Ustaw prędkość obrotów zgodnie ze wskazówkami producenta umieszczonymi w instrukcji. Teraz możesz przystąpić do zdejmowania hybrydy.

Przesuwaj delikatnie frezarką po paznokciach, usuwając lakier. Cały czas poruszaj urządzeniem. Nie trzymaj go w jednym miejscu, aby nie dopuścić do uszkodzenia płytki. Gdy spiłujesz już większość hybrydy i dojdziesz do paznokcia, musisz postępować bardzo ostrożnie. Usuń pozostałości lakieru szybko i delikatnie. Gdy poczujesz ból, natychmiast przerwij pracę. W przeciwnym wypadku możesz doprowadzić do trwałego uszkodzenia paznokcia. Zniszczona płytka będzie obolała, cienka i słaba.

Największą zaletą tej metody jest szybkość, zaś wadą fakt, że nieumiejętne użytkowanie frezarki może bardzo mocno poniszczyć płytkę. Ponadto jest to najdroższy sposób, gdyż trzeba zaopatrzyć się w profesjonalne urządzenie. Wybierz frezarkę dobrej jakości z pozytywnymi opiniami użytkowniczek, a na pewno się nie zawiedziesz.

Jak zdjąć hybrydy w domu? Aceton, waciki i folia

Drugą popularną metodą ściągania hybrydy jest wykorzystanie acetonu i folii aluminiowej. To zdecydowanie najprostszy sposób, jednak znacznie bardziej czasochłonny niż użycie frezarki. Ponadto warto wiedzieć, że niektóre osoby mogą być uczulone na aceton, dlatego najpierw najlepiej przetestować produkt np. na fragmencie jednego paznokcia.

Jak zmyć hybrydy za pomocą acetonu? Umyj ręce i osusz je dokładnie czystym ręcznikiem. Będziesz potrzebować kilku rzeczy:

  • aceton,
  • waciki kosmetyczne (najlepiej bezpyłowe, np. przeznaczone konkretnie do ściągania hybrydy),
  • folia aluminiowa,
  • papierowy pilniczek,
  • drewniany patyczek do manicure,
  • tłusty krem do rąk i paznokci,
  • opcjonalnie: specjalne klipsy przeznaczone do zdejmowania hybrydy.

Najpierw przygotuj folię aluminiową. Wytnij z niej 10 prostokątów albo kwadratów (lub mniej, jeśli zmywasz hybrydy np. z pięciu palców) o boku ok. 5 cm. Jeśli używasz wacików bezpyłowych do manicure, nie musisz nic z nimi robić. Normalne waciki kosmetyczne przerwij lub przetnij na pół tak, aby otrzymać 10 kawałków.

Wierzchnią warstwę hybrydy spiłuj pilniczkiem. Waciki kolejno nasączaj acetonem, przykładaj do paznokcia i owijaj szczelnie folią aluminiową. Możesz także użyć specjalnych klipsów do zdejmowania hybrydy, aby waciki szczelniej przylegały do płytki.

Po kilku minutach sprawdź, czy hybryda już zaczęła odchodzić od paznokcia. Jeśli nie, potrzymaj jeszcze chwilę. Po 5-10 minutach (gdy lakier zacznie się łuszczyć i odpadać) zdejmij z paznokci folię i waciki. Pozostałości lakieru usuń delikatnie papierowym pilnikiem lub drewnianym patyczkiem. Na koniec umyj dłonie i posmaruj je starannie kremem.

Warto wiedzieć, że aceton również może osłabiać paznokcie, ponadto mocno wysusza skórę. Jeśli jednak nie jesteś wprawiona w używaniu frezarki, bezpieczniej będzie skorzystać z tego sposobu.

Jak ściągnąć hybrydy w domu? Papierowy pilnik

Ostatnią metodą na ściągnięcie hybrydy w domu jest użycie zwykłego, papierowego pilnika. To zdecydowanie najbardziej czasochłonny, ale za to najtańszy sposób.

Jak zdjąć hybrydy papierowym pilniczkiem? Umyj i osusz ręce. Stań nad umywalką lub rozłóż na stole ceratę albo ręcznik papierowy, aby później łatwo można było posprzątać usunięty lakier. Najpierw energicznie spiłuj wierzchnią, ochronną warstwę hybrydy. Następnie piłuj dalej do momentu, aż spod lakieru zacznie wyłaniać się czysty paznokieć. Tutaj musisz postępować nieco delikatniej, aby przez przypadek nie naruszyć pilnikiem płytki.

Następnie ostrożnie spiłuj pozostałości hybrydy. Rób to bardzo powoli. Papierowy pilnik szybko się nagrzewa i wbrew pozorom może naprawdę uszkodzić paznokieć. Gdy poczujesz ból, natychmiast przerwij piłowanie. Możesz także w tym momencie zawinąć na chwilę paznokcie w waciki z acetonem. Na koniec wypoleruj płytkę specjalną polerką.

Ściąganie hybrydy pilnikiem może trwać naprawdę sporo czasu, jednak nie wymaga żadnego specjalistycznego sprzętu. Wybierz swoją ulubioną metodę, a na pewno uda ci się usunąć lakier samodzielnie w domu bez żadnego problemu!

Autor: Olga Wacholc