Data modyfikacji:

Jak piłować paznokcie na owal, migdał i kwadrat?

Tak, jak dynamicznie zmienia się moda w zdobnictwie paznokci, tak często pojawiają się nowe trendy dotyczące ich kształtów. Jeszcze do niedawna absolutnym hitem była wydłużona, ostro zakończona płytka paznokciowa; dziś ponownie popularnością cieszą się „spokojniejsze” kształty. Tłumaczymy, jak piłować paznokcie, aby uzyskać pożądany efekt. Znamy na to 3 różne sposoby!
jak piłować paznokcie

Jak piłować paznokcie? Postaw na naturalny rezultat

Sekretem dobrego piłowania paznokci jest dopasowanie ich kształtu do wyglądu dłoni. Zasada jest prosta: posiadaczki smukłych, długich palców mogą pozwolić sobie na praktycznie każdy kształt płytki, włączając w to lekko kanciaste formy. Jeśli jednak masz krótkie i pulchne palce pamiętaj, że powinnaś piłować paznokcie w kształty, które optycznie je wydłużą.

Jak piłować paznokcie krok po kroku

Aby efekt końcowy był zadowalający, musisz zadbać o właściwą technikę piłowania paznokci. Pamiętaj o następujących zasadach:

  • Nigdy nie piłuj paznokci w powietrzu – dłoń powinna mieć stabilne podparcie.
  • Piłować można tylko suche paznokcie – mokre są narażone na uszkodzenia.
  • Piłuj płytkę paznokciową tylko w jednym kierunku, aby zapobiec jej rozdwajaniu.
  • Zadbaj o wysokiej jakości pilnik. Zapomnij o starych, metalowych pilnikach – są zbyt ostre dla płytki paznokciowej i powodują jej rozwarstwianie. Najlepszym wyborem będzie pilniczek szklany lub papierowy. 

Jak piłować paznokcie, by uzyskać pożądany kształt?

Kształty paznokci, które nigdy nie wyjdą z mody to migdał, owal oraz kwadrat. Podpowiadamy, jakich technik użyć, by w prosty sposób nadać je płytce paznokciowej.

1. Jak piłować paznokcie na kwadratowo?

Kwadratowe paznokcie pasują do smukłych i długich palców, a ponadto świetnie eksponują różnego rodzaju stylizacje, w tym modny manicure francuski. Warto jednak pamiętać, że przez swoje ostre krawędzie kwadratowe paznokcie są bardziej podatne na złamania.

Jak piłować paznokcie na kwadratowo? Oprzyj dłoń o stabilne podłoże, a następnie przyłóż pilnik prostopadle do paznokcia i piłuj go w jednym kierunku.

2. Jak piłować paznokcie na migdałki?

Migdałowy kształt paznokcia sprawia, że dłoń staje się optycznie smuklejsza, dlatego jest on polecany posiadaczkom pulchnych i krótkich palców.

Jak piłować paznokcie na kształt migdała? Aby uzyskać płytkę w takiej formie, wyznacz środek paznokcia, który będzie punktem określającym granicę piłowania. Przyłóż pilniczek do płytki pod kątem 45 stopni, a następie lekko zaokrąglij paznokieć w szpic. Pamiętaj jednak, że nie może pozostać zbyt zaostrzony.

3. Jak piłować paznokcie na okrągło?

Owalna płytka paznokciowa jest najbardziej odporna na złamania, dlatego poleca się ją osobom wykonującym prace manualne.

Jak piłować paznokcie na owal? To proste – naturalny kształt wyznaczają twoje opuszki palców. Początkowo spiłowane na okrągło paznokcie będą krótkie, lecz wraz ze swoim wzrostem będą prezentowały się coraz lepiej.Przeczytaj także: Paznokcie na lato 2020. Modne wzory

Jak piłować paznokcie żelowe?

Jesteś posiadaczką paznokci żelowych i chcesz zmienić ich kształt? Pamiętaj o doborze odpowiedniego pilnika – najlepiej o gradacji od 80 do 240. Delikatniejsze pilniczki warto stosować w okolicach skórek, z kolei wolny brzeg może wymagać użycia mocniejszego przyrządu. Pamiętaj, aby nie przyciskać pilnika do paznokcia zbyt mocno – to może powodować pękanie żelu!

Dobór odpowiedniego kształtu paznokci do wyglądu dłoni pozwoli ci uzyskać naturalny, elegancki efekt i wyeksponować zdobienia na płytce. Który kształt jest idealny dla ciebie?


Przeczytaj także:

  1. Czerwone paznokcie - inspiracje do różnych stylizacji
  2. 10 czynników, które osłabiają twoje paznokcie
  3. Pomysł na paznokcie - proste wzory na paznokcie