Data modyfikacji:

Jak zdjąć paznokcie żelowe samodzielnie?

Czas najwyższy na zdjęcie żelowych paznokci, lecz nie możesz odwiedzić kosmetyczki? Przy odrobinie wolnego czasu możesz zrobić to całkowicie samodzielnie. Wcześniej zapoznaj się jednak z metodami na to, jak zdjąć paznokcie żelowe bezpiecznie i dokładnie.To wcale nie takie trudne!

Paznokcie żelowe od lat cieszą się wśród kobiet dużą popularnością. Są o wiele trwalsze od hybryd, dlatego gwarantują nienaganny manicure przez długi czas, bo nawet przez 4 tygodnie, pamiętając o regularnym uzupełnianiu żelu w odrostach. Po pewnym czasie paznokcie żelowe należy jednak zdjąć. Cena takiej usługi w gabinecie kosmetycznym może oscylować nawet w okolicach 50 zł.

jak zdjąć paznokcie żelowe

Jak ściągnąć paznokcie żelowe w domu?

Aby pozbyć się żeli, nie musisz decydować się na drogą usługę kosmetyczki. Stylizacje żelowe można zarówno wykonywać, jak i usuwać w warunkach domowych. Wystarczy kilka prostych przyrządów, odrobina czasu i wprawy. Poznaj sposoby na to, jak ściągnąć żel z paznokci w domu.

Jak ściągnąć żel z paznokci?

Wykorzystaj aceton Żel z paznokci zdejmiesz stosując zwykły aceton kosmetyczny. Wystarczy, że nasączysz nim płatki kosmetyczne, owiniesz je folią aluminiową dookoła każdego paznokcia i pozostawisz na 20 minut. Po tym czasie zdejmij folię – żel sam zacznie odchodzić od płytki paznokcia. Ewentualne pozostałości delikatnie usuń kopytkiem lub bloczkiem polerskim.

Jak zdjąć żel z paznokci?

Użyj pilnika gruboziarnistego Pilniczek o grubej gradacji skutecznie usunie żel z płytki paznokciowej. Przesuwaj pilnikiem po żelu dokładnie i powoli, tak aby nie uszkodzić naturalnej płytki.

Gdy uda ci się usunąć z paznokcia większość preparatu, paznokieć dokładnie wypoleruj miękkim bloczkiem, który jednocześnie usunie resztki żelu. Pamiętaj, aby nie stosować pilniczka gruboziarnistego bezpośrednio na płytkę – może ją poważnie uszkodzić.

Jak usunąć żel z paznokci – frezarka

Frezarka do paznokci to sprzęt, który spotkać można nie tylko w salonach kosmetycznych. Możesz zaopatrzyć się we własny niewielki model do użytku domowego.

Za pomocą frezarki dokładnie i szybko usuniesz żel z płytki paznokciowej. Pamiętaj jednak o odpowiednim doborze końcówek piłujących oraz ostrożnym i kontrolowanym używaniu urządzenia. Frezarką łatwo można zrobić sobie krzywdę.

Niezależnie od sposobu zdejmowania żeli, na który się zdecydujesz, po zabiegu dokładnie umyj ręce i zastosuj krem nawilżający.

Usuwanie żeli z paznokci, a higiena zabiegu

Spiłowując żel z paznokci, musisz być przygotowana na to, że kolorowy pyłek będzie unosił się dosłownie wszędzie. Przed zabiegiem dokładnie przygotuj stanowisko pracy tak, by po usunięciu żelu łatwo można było je uprzątnąć. Warto mieć pod ręką pędzelek lub małą miotełkę, która ułatwi usuwanie pyłu. Profesjonalnym rozwiązaniem okaże się kosmetyczny pochłaniacz do pyłu.

Pielęgnacja paznokci po zdjęciu żelu

Wiesz już, jak zdjąć żelowe paznokcie. Nie zapominaj jednak, że po usunięciu żelu płytka paznokciowa może być osłabiona, podatna na łuszczenie i łamanie. Pomiędzy kolejnymi stylizacjami paznokci warto dać im kilka dni na regenerację. W tym czasie postaw na ich intensywne odżywianie – stosuj odżywki i olejki, które uelastycznią płytkę i dodadzą jej gładkości.

Nie zapominaj również o odżywianiu skórek. Mogą być bardzo suche, zwłaszcza po zabiegu usuwania paznokci żelowych acetonem. Stosuj kremy do rąk i specjalne preparaty nawilżające skórki okołopaznokciowe.

Aby usunąć paznokcie żelowe, nie musisz od razu udawać się do kosmetyczki. Wiesz już, czym zdjąć żel z paznokci w warunkach domowych. Przy odrobinie uwagi i ostrożności, z pewnością uda ci się zrobić to skutecznie