Data modyfikacji:

Paznokcie hybrydowe w domu. Co potrzebne? Jaki pilnik? Jak zrobić?

Zastanawiasz się, jak zrobić manicure hybrydowy w domu? Podpowiadamy, jak zrobić hybrydy, jaki pilnik do paznokci wybrać. Kompleksowa instrukcja samodzielnego zrobienia hybryd krok po kroku.
paznokcie hybrydowe

Przeczytaj również, jaka frezarka do paznokci będzie najlepsza

Jeszcze jakiś czas temu manicure hybrydowy można było robić wyłącznie w salonie kosmetycznym. To oczywiście wiązało się ze sporymi kosztami i częstymi wizytami w gabinecie, na które nie każda z nas miała czas. Wreszcie nastąpiła rewolucja!

Do tej pory marki, które tworzyły profesjonalne produkty do manicure, postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwań klientów i stworzyć sprzęty oraz kosmetyki do wykonania paznokci hybrydowych samodzielnie we własnym zaciszu domowym.

Mnie takie rozwiązanie skusiło i postanowiłam zakupić kilka niezbędnych produktów. Dzisiaj przychodzę do was z wiedzą, która była zbierana metodą prób i błędów. Niniejszy wpis podpowie ci co kupić, aby wykonać manicure hybrydowy we własnym domu!

Płytka paznokcia pod hybrydy. Jakie produkty

Nawet bardzo trwały manicure hybrydowy nie będzie się trzymał, jeżeli przed jego wykonaniem nie przygotujesz odpowiednio płytki paznokcia. Od czego więc zacząć? Wypiłuj paznokcie i zmatuj je bloczkiem polerskim.

Dzięki wypiłowaniu paznokcia nadasz mu odpowiedni kształt, a bloczek polerski zmatowi jego powłokę, wyrówna strukturę i tym samym zwiększy przyczepność lakierów i innych preparatów.

Jaki pilnik do paznokci hybrydowych?

Jak zapewne większość z was wie, istnieją różne rodzaje pilników. Podstawowymi modelami są jednak te papierowe, szklane i metalowe. Zastanawiasz się, jaki będzie najlepszy dla twoich paznokci?

Pierwszy rodzaj, czyli pilniki papierowe są najpopularniejsze, najtańsze, ale też nie posłużą ci na długo. Kolejny, tym razem szklany, model nie należy do najtańszych. Wydając jednak na niego pieniądze, masz pewność, że będziesz mogła go stosować przez naprawdę wiele lat.

Pilnik metalowy sprawdzi się dla pań, które mają raczej twarde paznokcie. Te delikatne i łamiące się lepiej nie piłować takim pilnikiem.

Do paznokci hybrydowych wybierz blok polerski

Kolejnym niezbędnym produktem będzie blok polerski. Tutaj nie masz za dużego wyboru, ponieważ wszystkie z nich są do siebie podobne i nie różnią się właściwościami. Postaw więc na standardowy model. Pamiętaj jednak, aby blok polerski wymieniać najpóźniej po miesiącu użytkowania.

Cążki i kopytko do skórek przy paznokciach

A co ze skórkami? Konieczne jest ich odsunięcie, aby twój manicure wyglądał estetycznie i trzymał się długo płytki paznokcia. Dlatego też przy pomocy kopytka bez problemu je odsuniesz. Następnie sięgnij po cążki, które posłużą ci do ich wycięcia.

Malowanie płytki paznokcia. Jakie preparaty?

Zanim zaczniesz nakładanie odpowiednich warstw lakierów i preparatów do manicure hybrydowego, najpierw musisz przemyć płytkę paznokcia cleanerem. Co to za produkt? Jego inna nazwa to odtłuszczacz. Jak sama wskazuje, płyn usuwa tłustą powłokę z paznokcia i przygotowuje go do nałożenia dalszych kosmetyków.

Manicure hybrydowy krok po kroku


Teraz pora na manicure hybrydowy. Aby go zrobić potrzebne ci będą:
  • primer,
  • baza,
  • kolorowy lakier,
  • top.

Baza pod manicure hybrydowy

Zacznijmy od bazy. To ona będzie stanowić podstawę twojego manicure hybrydowego. Jej nałożenie jest niezbędne, aby nałożony później kolorowy lakier, trzymał się paznokcia przez kolejne kilka tygodni. 

Jaki lakier do hybryd?

Teraz pora na lakier. Oczywiście, aby wykonać manicure, który będzie trzymał się kilka tygodni, musisz kupić lakiery hybrydowe. Wybierz kolor, który ci się podoba i maluj! 

Top przy paznokciach hybrydowych

Na samym końcu na pomalowaną płytkę paznokcia należy nałożyć top. Ten wykończy cały manicure i go utrwali. Sama zdecyduj, czy wolisz błysk czy popularny ostatnio mat.

Zestawy startowe na początek twojej przygody z hybrydami!

Gdy ja zaczynałam wykonywać manicure hybrydowy, wszystkie produkty postanowiłam kupić oddzielnie. Te z was, które mogą wydać jednorazowo większą kwotę pieniędzy, zachęcam jednak do zamówienia zestawu startowego.

Znajdziecie w nim wszystkie niezbędne produkty, kosmetyki i urządzenia, dzięki którym wykonanie samodzielnego manicure hybrydowego stanie się bułką z masłem.

Jak pozbyć się manicure hybrydowego?

Wykonałaś już swój manicure i dumnie nosiłaś go przez ok. 3 tygodnie. Pojawiły się jednak odrosty lub znudził ci się kolor, więc trzeba zmyć lakier. To jednak nie będzie takie proste jak w przypadku tradycyjnego lakieru. Niezbędnymi dodatkami, aby pozbyć się starego koloru będą:
  • waciki bezpyłowe,
  • aceton lub remover,
  • klipsy do ściągania hybryd,
  • kopytko.


Teraz na każdy z wacików nalej aceton lub remover do usuwania lakieru hybrydowego. Tak przygotowane waciki włóż w klipsy i zamknij je na paznokciu. Odczekaj ok. 10 minut. Po tym czasie po prostu delikatnie usuń lakier kopytkiem.

Autorka: Klaudia Borycka