Data publikacji:

Jaki biustonosz do obwisłego biustu?

Wiele pań boryka się utratą jędrności piersi. Jeśli ten problem dotyczy także ciebie - nie musisz uciekać się do zabiegów medycyny estetycznej, aby poprawić wygląd swojego biustu. Odpowiednio dobrany stanik sprawi, że twoje piersi będą wyglądały atrakcyjnie i kusząco w każdej sytuacji, uwalniając cię tym samym od kompleksów. Chcesz dowiedzieć się, jaki biustonosz do obwisłego biustu wybrać oraz jakie czynniki wpływają na zmniejszenie jędrności piersi? Zapraszamy do lektury!

Polecamy: Rodzaje staników

jaki biustonosz do obwisłego biustu

Obwisły biust – z jakiego powodu?

Problem utraty jędrności piersi może wynikać z wielu przyczyn. Jednym z głównych powodów jest niewłaściwa dieta. U osób z nadwagą zaobserwowano pękanie elastycznych włókien piersi, które odpowiadają za sprężystość biustu.

Warto podkreślić, że również przejście na restrykcyjną dietę może powodować opadanie biustu ze względu na szybką utratę tłuszczu, który jest jednym z budulców piersi. Ponadto wiele kobiet boryka się z ich obniżoną elastycznością podczas ciąży, w trakcie czy po zakończeniu karmienia piersią.

Opadanie biustu wynika także z upływu czasu, gdyż z wiekiem w naszych tkankach zmniejsza się ilość kolagenu, który odpowiada za kondycję skóry. Już od około 26. roku życia obserwuje się sukcesywne obniżanie tego składnika w organizmie. Warto jednak pamiętać, że jest to w pełni naturalny proces.

W każdej z tych sytuacji może pojawić się pytanie: jaki biustonosz do obwisłego biustu wybrać?

Biustonosz – klucz do sukcesu

Najprostszym sposobem, dzięki któremu otrzymamy ładny i jędrny biust, jest stanik. Odpowiednio dobrany do wielkości i kształtu naszych piersi biustonosz może zaradzić problemowi bez uciekania się do kosztownych, jak i często bolesnych zabiegów, które oferuje nam medycyna estetyczna.

Jaki stanik dla obwisłego biustu dobrać, aby cieszyć się pięknym wyglądem, ale i wygodą? Należy zwrócić uwagę na kilka aspektów, które mają ogromne znaczenie, aby uzyskać satysfakcjonujący nas wygląd i czuć się komfortowo. 

Gwarantujemy, że poświęcając kilka chwil na dobór odpowiedniego stanika, efekt atrakcyjnego, podniesionego biustu otrzymasz w kilka sekund.

Jaki biustonosz do obwisłego biustu?

Za każdym razem przy doborze stanika zwróć uwagę na poniższe aspekty. Pomogą ci one poprawić wygląd twoich piersi oraz zwiększą wygodę w codziennym funkcjonowaniu, gdyż utrata jędrności biustu może powodować także dyskomfort w wykonywaniu podstawowych czynności. 

Jaki biustonosz do obwisłego biustu dobrać? Pamiętaj:

  • odpowiednia szerokość i długość ramiączek – im większe piersi posiadasz, tym grubsze ramiączka powinnaś wybrać;
  • szeroko rozstawione ramiączka – zapewniają lepsze podtrzymanie i wygląd biustu;
  • właściwy kształt miseczki – pierś powinna w pełni zostać zakryta miseczką, wybieraj więc zabudowane biustonosze;
  • odpowiednio szeroki pas/taśma pod biustem – ma istotny wpływ na odpowiednie potrzymacie piersi. 

Pamiętaj także, że aby uzyskać atrakcyjny wygląd biustu, należy odpowiednio dopasować obwód biustonosza oraz wielkość miseczek. Nasza rada: na początek prościej będzie ci dobrać stanik z miękkimi miseczkami, gdyż dopasowuje się on do ciała oraz podnosi piersi. Natomiast sztywne miseczki wypełnione wkładką pozwolą ci wymodelować biust do kształtu, który chcesz uzyskać (np. stożkowy, okrągły). 

Jaki biustonosz do obwisłego biustu wybrać na bazie naszych porad? Proponujemy ci kilka konkretnych modeli, takich jak biustonosz pełny „full-cup”, z dekoltem w szpic „plunge” czy z bocznym panelem zbierającym „side-support”. Możesz także przetestować wkładki lub plastry podnoszące, jednak polecane są one głównie do mniejszych rozmiarów piersi. 

Oferta biustonoszy jest naprawdę ogromna – dobierz więc taki stanik, w którym będziesz czuła się pięknie!

Autorka: Katarzyna Pyrek