Data modyfikacji:

Jakie buty do czarnej sukienki?

Najlepsza stylizacja niemal na każdą okazję? Czarna sukienka. A jakie buty do czarnej sukienki? Sprawdzamy.

Jakie buty do czarnej sukienki

Buty do czarnej sukienki to prosta sprawa, ale wymagająca przemyślenia koncepcji wyglądu. Według autorek książki „Francuski szyk na obcasach”, Francuzki kupują średnio 8 par butów rocznie, zaś na wyprzedażach buty kupowane są co koło 5 sekund.

Taki wynik stawia je na drugim miejscu, zaraz po Amerykankach. Nic dziwnego – dobrze jest mieć wybór, jeśli ma się taką możliwość. Dlatego też odpowiedź na pytanie o buty do czarnej sukienki jest bardzo prosta: każde. Ale wybór zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać, i stylu czarnej sukienki. Dowiedz się także jakie kroje sukienek wybierać do typu sylwetki.

Podejrzeliśmy, jakie buty do czarnej sukienki zakładają mieszkanki różnych miast na świecie – oto niektóre modowe inspiracje.

Sprawdź również, jakie są modne sukienki na wesele.

Jakie buty do czarnej sukienki zakłada paryżanka?

Francuzki pozostają wierne swoim wartościom bez względu na zmieniającą się modę. Francuzka nie chce być wulgarna i boi się prowokacji, stawia za to na prostotę, podstawowe modele i neutralne kolory, które można łączyć ze wszystkim.

Jakie buty do czarnej sukienki wybierze paryżanka? Do eleganckiej małej czarnej będą to zapewne ciemne lub wielbłądzie szpilki – klasyczne, piękne, proste, skromne, a jednocześnie szykowne. Do swobodniejszej, czarnej koszulowej lub kopertowej z dzianiny wybierze prawie na pewno baleriny czarne lub granatowe z maleńką kokardką, założy je oczywiście na gołe stopy.

Lato to czas, gdy Francuzki pozwalają sobie na więcej i zakładają buty w odważniejszych kolorach, ciekawie wiązane i zdobione. Do długiej, falbaniastej sukienki założą raczej sandałki w stylu rzymianek niż sportowe tenisówki.

Jakie buty do czarnej sukienki wybiorą miłośniczki stylu skandynawskiego?

Moda skandynawska pozwala na więcej niż francuska klasyka. Dunki, Szwedki i Norweżki, z sobie właściwą nonszalancją, łączą style i konwencje, co skutkuje zazwyczaj zaskakująco świeżym wyglądem.

Pernille Teisbek, duńska blogerka współpracująca m.in. z „Vogue” i siecią H&M, lubi nieoczywiste połączenia. Do małej czarnej zakłada wysokie, sznurowane trzewiki na podeszwie przypominającej glany popularne na rockowych koncertach.

Ale mogą to być też botki z białymi, lakierowanymi noskami. Wersja wieczorowa to srebrne szpilki z bardzo długimi noskami w czarne kropki.

Jakie buty do czarnej sukienki założyłaby Włoszka?

Po pierwsze, warto zadać sobie pytanie, czy Włoszka założyłaby czarną sukienkę w ogóle. Tak, ale w wyjątkowych sytuacjach. Włoszki lubią kolory, barwne kwiaty, a nawet kultowe grochy. Falbany, plisy, marszczenia w zestawieniu z podkreśloną talią i ramionami – to ich przepis na kobiecy wygląd.

Ponieważ włoski styl pełen jest często przepychu, złotych akcentów i nawiązań do pałacowych tradycji, buty do czarnej sukienki, np. lordsy, będą również miały zdobienia, hafty, klamerki, pióra lub futerko. Te ostatnie wybrała np. influencerka Chiara Ferragni. Sandałki na cienkim obcasie ozdobione futerkiem połączyła z błyszczącą, krótką sukienką z imitacji skóry.

Do wersji wieczorowej projektantka zdecydowała się także na sandałki, tym razem ozdobione plecionymi warkoczami w kolorze złota.

Miejski styl, czyli jakie buty do czarnej sukienki wybiera mieszkanka Berlina, Tokio, Wrocławia i Warszawy?

Znaki rozpoznawcze współczesnych ulic wielkich metropolii to barwna, zachwycająca różnorodność stylów oraz łączenie pozornie niepasujących do siebie elementów, a także luz i swoboda w młodzieżowym wydaniu.

Zwykła-niezwykła czarna sukienka w codziennych outfitach to także ponadczasowy, miejski klasyk – znajdziemy ją wszędzie. Jakie buty do czarnej sukienki? Jaka bluza i kurtka?

Wybierz jeansową katanę i białe conversy (zapewne Warszawa i Wrocław), żeby wtopić się w tłum, lub ramoneskę, kabaretki i kolorowe martensy (Berlin), albo obszerną bluzę z kapturem i botki motorowe lub platformy (Tokio) – żeby zwrócić uwagę na swój rockowy styl.

Autorka: Agnieszka Jastrzębska