Data publikacji:

Jakie nakrycie głowy do okrągłej twarzy wybrać?

Dodatki mogą wydobyć z urody kobiety to, co najpiękniejsze, albo całkowicie ją przyćmić. Nie inaczej jest z czapkami i kapeluszami. Podpowiadamy, jakie nakrycie głowy do okrągłej twarzy będzie najlepsze.
Kobiety w kapeluszach

Czy masz okrągłą twarz?

Zanim poznasz odpowiedź na pytanie o to, jakie czapki do okrągłej twarzy warto wybierać, najpierw zastanów się, czy twoja twarz rzeczywiście jest krągła. Typowe dla okrągłej twarzy są: podobna szerokość i wysokość oraz mało wydatne kości policzkowe. Wiele pań ma też niskie czoło, choć nie jest to reguła.

Ogromną zaletą okrągłej buzi jest dziewczęcy wygląd, zwłaszcza jeśli masz duże oczy i pełne usta. Jeżeli wiesz, kim są aktorki Selena Gomez, Michelle Williams i Emma Stone, na pewno zauważyłaś, że mimo różnicy w metryce wszystkie nadal wyglądają świeżo i dziewczęco. Swój młodzieńczy, promienny wygląd zawdzięczają między innymi okrągłym buziom, które traktują jako atut i właściwie je podkreślają.

Podobnie jak one, także ty możesz wyraźnie wyeksponować twarz, maskując jej mankamenty. Możesz zrobić to na kilka sposobów. Aby optycznie skorygować krągłość buzi, warto postawić nie tylko na właściwą fryzurę i podłużną biżuterię, lecz także na odpowiednie nakrycie głowy. Zasada jest taka, że czapki i kapelusze muszą zwracać uwagę na górę głowy, dzięki czemu optycznie wydłużą twarz. Należy przy tym odciążyć okolice policzków i szczęki, dlatego na cenzurowanym są zwłaszcza strojne kapelusze wiązane pod szyją.

Jakie czapki do okrągłej twarzy nosić zimą?

Czapka to obok szalika i rękawiczek najważniejszy detal w stylizacji na zimę. Jeżeli zastanawiasz się, jakie nakrycie głowy do okrągłej twarzy warto wybrać w najchłodniejsze dni, przede wszystkim zrezygnuj z tych najciaśniejszych. Zbyt wąska czapka będzie mocno przylegała do buzi, a w ten sposób jeszcze bardziej uwydatni zaokrąglony podbródek i pełne policzki.
Idealne są za to wszelkie asymetryczne nakrycia głowy, zwłaszcza modne czapki w typie beanie lub smerfetka. Luźny splot warkoczowy i nadmiar materiału z tyłu czapki optycznie wydłużają twarz. Podobnie działają wełniane czapki z dużymi pomponami. Świetnie wygląda jeden pompon na czubku głowy, odpowiednia jest też zabawna czapka z dwoma pomponami po bokach.
Możesz zdecydować się również na czapkę pilotkę, która nigdy nie wychodzi z mody. Boczne klapy, które powinny lekko odstawać od uszu, optycznie wysmuklą buzię. Świetnie sprawdzą się także ponadczasowe kaszkiety i berety celowo zakładane niedbale i asymetrycznie. Dobrze wybrać modele z puszystym, nawet kontrastującym pomponem.

Jakie kapelusze i nakrycia głowy możesz zakładać latem?

Latem warto osłaniać głowę nie przed zimnem i wiatrem, ale przed prażącym słońcem. Wskazówki dotyczące tego, jakie czapki do okrągłej twarzy wybierać na upalne dni, możesz zastosować także wiosną i wczesną jesienią. Lżejsze kaszkiety noś tak, jak wełniane modele zimą ‒ pozornie niedbale, ułożone asymetrycznie na głowie. Podobnie zakładaj czapki z daszkiem w typie bejsbolówki.
Pamiętaj, że od kilku sezonów puchate pompony zdobią także damskie czapki z daszkiem, a to zdecydowanie modele, w których panie o okrągłych buziach wyglądają najkorzystniej. Świetnie sprawdzą się również kapelusze z prostym rondem o średniej szerokości. Zimą wybieraj wełniane kapelusze w typie fedora, a latem szukaj alternatywy, np. z włókien lub lekkiej słomki.

Latem, kiedy nakrycie głowy nie zasłania uszu, przemyśl jeszcze fryzurę i biżuterię, które mogą optycznie poprawić proporcje twarzy. Długie i wyraziste kolczyki oraz asymetryczna fryzura sięgająca co najmniej do ramion w połączeniu z czapką podkreślą piękno twojej dziewczęcej, zaokrąglonej buzi.
Autorka: Magdalena Sarnecka