Data publikacji:

Keratyna do włosów: właściwości, zastosowanie

Keratyna do włosów stała się w ostatnich latach prawdziwym kosmetycznym hitem. Możesz ją stosować, wybierając jedne z wielu popularnych produktów do pielęgnacji i stylizacji fryzury, takich jak maska czy odżywka do włosów z keratyną, lub zdecydować się na keratynowe prostowanie. Zobacz, jakie są właściwości keratyny do włosów.

keratyna do włosów

Keratyna do włosów – właściwości

Keratyna, którą stosujesz do włosów, to nic innego jak białko odpowiadające za ochronę komórek nabłonkowych. Najczęściej znajdziesz ją nie tylko w kosmykach, ale także w paznokciach – to właśnie tam odgrywa kluczową rolę, zapewniając odporność na uszkodzenia, zdrowy wygląd i blask oraz wygładzenie. Co ciekawe, to keratyna odpowiada za kształt naszych włosów.

Keratyna do włosów odpowiada przede wszystkim za wygładzenie i blask kosmyków. Jej optymalny poziom sprawia, że fryzura staje się miękka i gładka od nasady aż po same końce. Białko dodatkowo wzmacnia cebulki, dzięki czemu włosy rosną zdrowe i mocniejsze, są mniej podatne na uszkodzenia w trakcie stylizacji, a końcówki rzadziej się rozdwajają.

Dodatkowo keratyna pomaga w utrzymaniu optymalnego poziomu nawilżenia i wilgotności nie tylko fryzury, ale także skóry głowy. Dzięki temu może nadawać kosmykom elastyczności i sprężystości oraz ułatwiać stylizację. Właśnie dlatego kosmetyki do włosów z keratyną zawierające cenne białko są szczególnie polecane do włosów suchych i zniszczonych.

Keratyna do włosów: opinie. Dlaczego warto stosować kosmetyki do włosów z keratyną?

Regularne stosowanie kosmetyków do włosóe z keratyną lub zdecydowanie się na keratynowe prostowanie włosów to przede wszystkim doskonały sposób na zapewnienie włosom dogłębnej regeneracji na całej długości.

W trakcie pielęgnacji i stylizacji wszelkie ubytki białka zostają uzupełnione, a tym samym fryzura nabiera ponownie zdrowego wyglądu, a pasma są mocniejsze i błyszczące.

Zmagasz się z niesfornymi kosmykami, których stylizacja jest nie lada wyzwaniem? Twoja fryzura nieustannie się puszy, i to nawet w trakcie krótkiego kontaktu z wilgocią? Idealnym rozwiązaniem problemu jest oczywiście keratyna do włosów, która wygładza je od nasady aż do po same końce, sprawiając, że stają się lejące i bezproblemowe w ułożeniu.

Jakie kosmetyki do włosów z keratyną wybrać?

W dostępnych na rynku kosmetykach do włosów znajdziesz nie samą keratynę, a jej hydrolizaty. To właśnie one mogą łatwiej i szybciej przenikać do najgłębszych struktur kosmyków, dodając fryzurze objętości, wzmacniając ją na całej długości, oraz zapewniając pasmom zdrowy blask. Które kosmetyki z keratyną warto wybrać?

Szampon z keratyną

Szampony do włosów z keratyną to idealny dodatek do codziennej pielęgnacji. Kosmetyki nie tylko usuwają z fryzury zanieczyszczenia powstałe w ciągu dnia i pozostałości po produktach do stylizacji, ale także zapewniają pasmom odżywienie, nawilżenie i regenerację. Efekt? Po wyjściu spod prysznica kosmyki pięknie się układają, są przyjemne w dotyku i zachwycają zdrowym blaskiem.

Odżywka do włosów z keratyną

Odżywki z keratyną do włosów, podobnie jak szampony, powinno stosować się nawet codziennie. Jeśli myjesz włosy rzadziej, pamiętaj o aplikacji formuły po każdym użyciu kosmetyków o działaniu oczyszczającym.

Formuły o kremowej konsystencji należy pozostawić na kosmykach na kilka minut – dzięki temu wszystkie cenne składniki aktywne mogą wnikać do najgłębszych struktur włosów.

Maska do włosów z keratyną

Maski z keratyną do włosów to formuły z wysoko skoncentrowaną dawką cennych składników aktywnych. Właśnie dlatego należy używać ich 1-2 razy w tygodniu, pamiętając o równych odstępach czasu pomiędzy kolejnymi aplikacjami. To właśnie maski zapewnią ci najbardziej intensywne wygładzenie i nawilżenie.

Katarzyna Wendzonka
Katarzyna Wendzonka

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Miłośniczka kawy, dobrych seriali, thrillerów i pisania. Największą przyjemność sprawia jej tworzenie tekstów na temat mody, pielęgnacji, jedzenia oraz wszystkiego, co związane z marketingiem internetowym.