Data modyfikacji:

Damski styl militarny: buty, kurtki, płaszcze, stylizacje

Zobaczcie ubrania w stylu militarnym dla kobiet. Jakie wybrać buty, kurtki i płaszcze, żeby pasowały do militarnej stylizacji? Sprawdź!

Standardowo styl militarny kojarzy się przede wszystkim ze spodniami-bojówkami, kurtkami typu parka, oficerkami, sznurowanymi botkami i ubraniami we wzór moro. Wspomniane elementy zostały zaczerpnięte ze stroju współczesnego żołnierza, ale w damskiej wersji projektanci często sięgają w nieco dalszą przeszłość, ubierając nas w misterne mundury kawalerii czy carskiej straży. Charakteryzuje je bardziej dopasowany krój, podwójny rząd ozdobnych guzików na marynarce oraz stójki i ozdobne pagony wykańczające żakiety i płaszcze.

Kobieca stylizacja w stylu militarnym

Zestawy wpisujące się w styl militarny są kojarzone przede wszystkim z estetyką swobodną i casualową, jednak projektanci już dawno przełamali tę zasadę. Klasyczna, wojskowa zieleń, czyli khaki już od dawna ozdabia nawet wieczorowe kreacje, podobnie jak wspomniane wcześniej ozdobne marynarki. Bojówki podkreślające kobiece kształty można nosić do t-shirta lub delikatnej bluzki z lejącego materiału, na przykład w parze ze sznurowanymi botkami.

Co założyć do spodni w stylu militarnym?

W wersji romantycznej takie spodnie można zestawić ze zwiewną bluzką z falbanami, kwiecistą biżuterią i delikatnymi czółenkami. Generalną zasadą, która powinna rządzić kobiecymi stylizacjami wykorzystującymi styl militarny powinien być kontrast - kolorów, materiałów i fasonów. Dzięki temu ożywisz i unowocześnisz nieco monotonny, wojskowy look.

Z czym łączyć styl militarny?

Ubrania w stylu militarnym wyglądają świetnie także z elementami w rockowym duchu, czyli skórzanymi spodniami, butami motocyklowymi czy ćwiekowanymi ubraniami. W tym wypadku kontrastowi tkanin powinno towarzyszyć zróżnicowanie fasonów. Do zestawu złożonego z dopasowanych legginsów i t-shirta można dodać luźną, wojskową koszulę i nieśmiertelniki na łańcuszku zamiast klasycznego naszyjnika.

Autor: Kasia Szulik