Data modyfikacji:

Jak wykonać kreskę na opadającej powiece?

Opadająca powieka jest estetycznym problemem niemal każdej kobiety, która marzy o wykonaniu precyzyjnego makijażu. Niejednej pani zdaje się również, że szanse na wykreowanie wyrazistego make-upu równają się zeru. Nic bardziej mylnego! Wystarczy odrobina ćwiczeń i znajomość kilku trików stosowanych przez wizażystki, by kreska na opadającej powiece wyglądała perfekcyjnie. Jak ją wykonać i nie opędzić się później od komplementów? Odpowiedź czeka w artykule.

Polecamy: Jak zagęścić brwi?

kreska na opadającej powiece

Jak rozpoznać opadającą powiekę?

Upływający czas odciska się również na naszej skórze, która staje się znacznie mniej elastyczna, wiotka, przesuszona. Cera dojrzała charakteryzuje się jednak nie tylko zwiększoną liczbą zmarszczek czy linii mimicznych – dochodzi do nich również niejednokrotnie opadająca powieka. Przypadłość ta wcale nie musi być uwarunkowana wiekowo. Jej posiadaczkami często są także młode dziewczyny, które po prostu reprezentują taki typ urody. Nie oznacza to jednak, że mniej napięta skóra wokół oczu uniemożliwia makijażowe szaleństwa. Kreska na opadającej powiece będzie wyglądać dobrze, jeśli wydobędziemy potencjał z naszego naturalnego piękna.

Opadającej powiece towarzyszy często zbyt luźny fałd skóry umieszczony pomiędzy brwią a okiem. To on nachodzi na ruchomą część powieki i skutecznie ją przysłania. Przez to oko może wyglądać na wpół otwarte, a buzia na zmęczoną i smutną. Sięgając po kosmetyki kolorowe, warto pamiętać, by wykreować taki make-up, który naturalnie rozjaśni spojrzenie.

Makijaż i kreska na opadającej powiece – czy to się uda?

Jak optycznie powiększyć oko przy opadającej powiece? Makijaż przez nas tworzony powinien być bardzo precyzyjny, schludny i dopasowany do indywidualnego kształtu twarzy. Jego wykonywania nie warto pozostawiać na ostatnią chwilę. To praktyka czyni mistrza, więc przed wielkim wyjściem poświęćmy trochę czasu na ćwiczenia przed lusterkiem. Pamiętajmy również, że każde oko jest nieco inne – sztywne trzymanie się zasad przy wizażu nie zawsze wychodzi na dobre. Warto przetestować kilka opcji i nie bać się eksperymentów!

Kreska eyelinerem na opadającej powiece zaprezentuje się doskonale, jeśli sięgniemy po jakościowe kosmetyki – w pisaku, pędzelku, płynie czy żelu. Precyzyjne podkreślenie oka wykonamy również przy pomocy kredki lub czarnego cienia.

Kreska na opadającej powiece – krok po kroku

Poniżej przedstawiamy krótką instrukcję, co zrobić, by stworzyć makijaż opadającej powieki. Kreska wykonana dokładnie sprawi, że nie pożałujesz poświęconego czasu!

  1. Przygotuj powiekę. Nałóż na nią bazę pod cienie lub korektor i lekko przypudruj. Dzięki temu zapewnisz kosmetykom kolorowym lepszą przyczepność.
  2. Wykonaj makijaż cieniami nude. Delikatny odcień brązu rozetrzyj w zewnętrznym kąciku i załamaniu powieki. Beżowy, kremowy lub pudrowy kolor zaaplikuj na środkową część ruchomej powieki.
  3. Stwórz kreskę! Patrz w lustro, rozluźnij powieki i zacznij rysować cieniutką linię wzdłuż górnej linii rzęs. W zależności od potrzeb będziesz mogła później stopniować jej grubość (im bliżej wnętrza oka, tym kreska musi być cieńsza).
  4. Narysuj delikatną jaskółkę, która będzie przedłużeniem dolnej powieki, a nie linii wodnej. Górną granicę kreski powinna wyznaczać linia załamania w zewnętrznym kąciku.
  5. Całą kreskę wypełnij eyelinerem.
  6. Czarną kredką lub cieniem uzupełnij ubytki w kolorze między rzęsami – nie może być tam pustych przestrzeni.
  7. Wytuszuj rzęsy, podkreśl brwi... i ciesz się nienagannym makijażem!

Kreska permanentna przy opadającej powiece nie będzie najlepszym rozwiązaniem, pigment może się zbyt łatwo zetrzeć i zostawić nieestetyczne wspomnienie po kresce. Jeśli poświęcisz nieco czasu na ćwiczenia i nie poddasz, gdy nawet coś się nie uda, to dojdziesz do wprawy, kiedy to wykonanie nienagannego makijażu zajmie raptem kilka minut.

Autorka: Anna Mlonka